Harmonika za srednju školu

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Sviraljka
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 22 Avg 2012, 15:06
Lokacija: Velika Gorica, Hrvatska

Harmonika za srednju školu

Post od Sviraljka »

Dragi forumaši, trebam vašu pomoć. :)
Prije svega, pošto se prvi put tu javljam, da vam se kratko predstavim: živim u Velikoj Gorici, blizu Zagreba, imam 38 godina, završila sam Muzičku akademiju i predajem solfeggio u osnovnoj muzičkoj, a harmoniku sam završila osnovnu muzičku. Obzirom da u budućnosti vidim priliku predavati negdje i harmoniku (tu gdje radim nemam punu satnicu, pa kad prođe kriza i otvore se nova radna mjesta, tko zna :) ), imam plan upisati se u školu za odrasle i završiti srednju školu harmoniku. Dobro, nije samo korist u pitanju, naravno, i volim taj instrument. :)
Imam još svoju staru harmoniku iz osnovne škole, al treba mi bolja harmonika, s konverterom. E sad, čitala sam puno toga po Internetu i došla do zaključka da kupim novu harmoniku, direktno iz tvornice/dućana/zastupnika, pa ako treba, planiram i zapalit do Italije, a imam i dobrog frenda koji zna talijanski (jer su Talijani poznati da baš i ne barataju drugim jezicima osim vlastitim). Pitat ćete se, zašto baš novu? Pa kad čitam kako bude svašta i kako se lako čovjeka prevari s polovnom, a i kupljene kod "zastupnika" ili koga već, ljudi sastavljaju instrument od raznih dijelova, a zna se desiti i da same firme kod reklamacije, malo "utegnu" instrument i puste ga opet u prodaju, što je dokaz nekih čudnih serijskih brojeva. Uglavnom, sve vam je jasno što pričam.
Znam, svjesna sam da je neki bolji instrument jako skup i da je to kao novi automobil, al zašto postoje krediti. :)
I sad ja vas tu pitam: koju marku izabrati? I na što sve trebam paziti kod kupnje, tj. što je bitno za kupnju instrumenta? Počevši od tehničkih detalja (uopće se ne kužim u taj dio priče), pa do same kupnje, kako to najbolje i najbezbolnije obaviti? Ja bi nešto srednje, ajmo reći, dakle neku zlatnu sredinu. Ne treba mi neka najskuplja i profesionalna, al ajmo reći, poluprofesionalna, solidna harmonika sa solidnim mogućnostima. Al naravno - "zdrava" i dobrog zvuka. Pa eto dajte neke prijedloge ili me uputite na topice/stranice gdje se mogu informirati. Naravno, ako imate i neke dobre linkove s youtube-a za neku harmoniku, dapače. :)
Hvala svima!
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Harmonika za srednju školu

Post od Webmaestro »

Pozdrav i dobrodosla. Sto se tice kupovine nove harmonike, najpre procitaj ovo: Kupovina novog instrumenta. A siguran sam da ce i ostali clanovi da se ukljuce u ovu diskusiju i daju svoje misljenje i iskustva u vezi tvog pitanja.
Sviraljka
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 22 Avg 2012, 15:06
Lokacija: Velika Gorica, Hrvatska

Re: Harmonika za srednju školu

Post od Sviraljka »

Hvala na odgovoru. :)
Još uvijek sam u premišljanju, proučavanju, istraživanju... što odabrati. Jer, naravno, radi se o povećoj količini novca, pa nije nikakva žurba. Sad malo istražujem što se nudi i po kojim cijenama, pa kad prikupim podatke, mogu vam ih prosijediti tu na forum, pa komentirajte. ;) A vjerujem da će nekome to i pomoći.
Hvala na linku gdje su savjeti za kupovinu instrumenta, super su i svaka čast, skidam kapu na trudu!
Nego, još samo, ako može jedno pitanje... Iako je to zapravo novi topic, pa mislim da ću to tako staviti.... Napisala sam da imam staru harmoniku, iz osnovne škole, u vrlo dobrom stanju, pravilno skladištenu i solidno zvuči, model Weltmeister Diana, '78. godište. Kupljena je nova, znači ja sam prvi i jedini vlasnik. E ovako: dala bi ju na servis jer, dok sam bila klinka, nisam pazila kad sam harmoniku stavljala u kofer pa su mi znale zapeti tipke i zbog inertnosti, nikad to nismo dali popraviti. Tako da još uvijek imam par tipaka koje su isturene i znaju zapinjati kod sviranja. Osim toga, basovi joj zvuče super (nije nešto bogata registrima: samo pet u desnoj i tri u lijevoj ruci) ali sam primijetila da su basovi puno jači od klavijature. Ne znam kako je zvučala dok sam bila klinka jer kad si mali, šta pojma imaš... Da li se to desi vremenom, radi dugog nesviranja ili zbog čega? Ne znam... Al me najviše smetaju tih par isturenih tipaka.
I sve to vam sad pišem da mi date savjet kod kog majstora da se obratim da ju popravim. Koji je kvalitetan i pošten. I u vezi toga, zapravo bi predložila za novi topic da se malo raspišete o majstorima harmonika (mene recimo zanima netko u Zagrebu i okolici), tko je kakav, kako radi, gdje radi, kakva su vaša iskustva s tim ljudima.
To je jedan prijedlog, a drugi, također za novi topic, da napišete nešto o dijelovima harmonike. Ja sam recimo totalni laik i uopće ne kužim kad pišete npr. o kabini, onda da li je harmonika dvoglasna, troglasna, četveroglasna.... pa recimo što je koji registar, ... ma ima masa toga... Kako izgledaju neki od dijelova, može neka slika, pojašnjenje... Kako to prepoznati? Možete stavljati i slike svojih instrumenata. Bilo bi, recimo zanimljivo to vidjeti jer vidim da dosta toga pišete o nekakvim "sklopljenkama", sklopljenim i sklepanim od raznoraznih dijelova, neke uspješnije, neke manje. I znam, reći ćete, Internet je pun raznoraznih informacija i slika u vezi tipova i dijelova instrumenata, al zašto ne biste objedinili sve to i napravili jedan topic o tome. Ispričavam se ako ga imate, onda me samo proslijedite na to. :)
I unaprijed hvala na odgovoru.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Harmonika za srednju školu

Post od Webmaestro »

O majstorima za harmonike bilo je dosta reci ovde: Servisi za popravku harmonika
O delovima harmonike mozes procitati u ovoj temi: Delovi harmonike

Procesljaj ceo forum i procitaj sta je do sad pisano, naici ces na mnoge zanimljive stvari ;)
Pa ako budes imala bilo kakvih dodatnih pitanja slobodno pitaj.
Prijatno uz muziku harmonike :svirac:
Sviraljka
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 22 Avg 2012, 15:06
Lokacija: Velika Gorica, Hrvatska

Re: Harmonika za srednju školu

Post od Sviraljka »

OK, hvala Webmaestro, legenda si, ljubim te! :)
Hvala na brzom odgovoru i idem sad češljat forum. :)
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Harmonika za srednju školu

Post od guerini »

to sto kazes da ti se basovi jace cuju od desne strane to mislim da je tako i da se tu nista ne moze jer jednostavno takva je harmonika. Ja sam u pocetku imao Weltmaister od 80 basova i isto to mi smetalo. Za dirke otidi najblizem majstoru i pazi ubuduce na instrument :svirac:
cpu088
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 06 Dec 2012, 00:19

Re: Harmonika za srednju školu

Post od cpu088 »

Samo kratko, pogledaj ove tri kompanije, njihovi instrumenti su odlicni za srednju/fax. Verujem da ce ti biti neophodan instrument sa konvertorom...

http://www.bugariarmando.com/

http://www.borsiniaccordions.it/

http://www.pigini.com/

Kod nas (u Kragujevcu) je zadnje vreme najpopularniji Bugari, ali se i Pigini dobro drzi ;) Cene polovnih instrumenata krecu od 3000 e, a novih mislim od 5000 e.

Pozdrav!
Odgovori