pomozite oko kupovine

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: pomozite oko kupovine

Post od dugmetarac78 »

Bas to me je zanimalo. Moja Dallapa je 100% original sa svojim serijskim brojem, na svim delovima, i vidi se da je odlična izrada, ima crni meh, stvarno dobra harmonika, al jedino nema taj žig, pa su me neki hteli ubediti da je to "Srbijanka". A ja znam da je original, ali kad to čujem od nekoga kao što ste vi, e sad mi je srce na mestu, jer znam šta imam. Puno vam hvala na odgovoru.
Dobrica
48 basova
48 basova
Postovi: 50
Pridružio se: 22 Dec 2012, 17:44

Re: pomozite oko kupovine

Post od Dobrica »

gos.Petroviću hvala. :depkvk:
Dobrica
48 basova
48 basova
Postovi: 50
Pridružio se: 22 Dec 2012, 17:44

Re: pomozite oko kupovine

Post od Dobrica »

http://imageshack.us/photo/my-images/542/81902905.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/812/59504337.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/545/novoop.jpg/
evo još tri slike koje mi je prodavac poslao,i zamislite nisam gnjavio dugmetarca,da postavlja slike.trebalo bi da za neki dan stigne harmonika. :jdishddf:
Dobrica
48 basova
48 basova
Postovi: 50
Pridružio se: 22 Dec 2012, 17:44

Re: pomozite oko kupovine

Post od Dobrica »

Pozdrav svima,da kažem neku lepu reč,hvala svima sa foruma na pomoči jer da nije bilo vas,kupio bih neku glupost.od Gorana Jovanovića iz Koršumlije prvo sam kupio dallape rr što je odmah u početku i bilo rečeno,harmonika nije bila loša ali u priči sa njime saznam da ima original dallapu,pitam ga da mu vratim ovu harmoniku i normalno da mu doplatim razliku u ceni,što je on i prihvatio,to je harmonika koju ste videli ovde na forumu.čovek iz Koršumlije zapuca i donese mi juče harmoniku,koja je iskontrolisana kod majstora i sve je uredu original dallape majstor kaže negde izmedju 1965-68.lepa prelepa,sve onako kako je rećeno preko telefona.hvala Gorane. čovek trguje harmonikama,a i veliki je profesionalac na harmonici,koji je u mom slučaju ispao maksimalno korektan i zahvaljujući kome sam sada ponosni vlasnik prellepe dallape.za neki dan pokušat ću da postavim snimak da čujete kako zvuči.hvala svima vama i Goranu na pomoči. :depkvk: :jdishddf:
kocko
16 basova
16 basova
Postovi: 36
Pridružio se: 19 Maj 2012, 20:56
Lokacija: Prikomora

Re: pomozite oko kupovine

Post od kocko »

Pozdrav dali bi se isplatila ova harmonika, tj dali znate neku slicnu za iste novce..
U eurima to je oko 400eura...
Slika Slika
Slika Slika

razmisljao sam jednu takvu ili melodiju uglavnom mi treba harmonika da je glazna i da je za dalmatinske, slovenske pjesme...

Me zanima sto vi mislite dali je ova dovoljno dobra i dali bi je trebalo ic vidit...
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: pomozite oko kupovine

Post od dugmetarac78 »

Prijatelju, to zaista nisu neki novci, al ako trebas glasnu harmoniku, neznam šta da ti kazem, ovo ti je troglasna harmonika, znači bez pikola, e sad dal je to tebi dovoljno glasno, moraš sam odrediti. Za neku suvu svirku ja mislim da ti treba nešto jače, tj. četveroglasna.
kocko
16 basova
16 basova
Postovi: 36
Pridružio se: 19 Maj 2012, 20:56
Lokacija: Prikomora

Re: pomozite oko kupovine

Post od kocko »

a onda nista cemo se strpit da se skupi malo vise para :)
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: pomozite oko kupovine

Post od steela »

pa valjda za 400 evra opet mozes naci dobru 4 glasnu,weltmeister ili royal standard. :pudc8:
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: pomozite oko kupovine

Post od Tomina »

eto mene malo, pozz svima!

Mislim da je to već sve jasno, ali opet ću postaviti pitanje - svirka na suho+glasnoća+ne preko 13kg (ako ima tako) = dallape organtone ili professional 1?

Oba dvije su jednokabinske koliko znam, radi se o dugmetarama.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: pomozite oko kupovine

Post od dugmetarac78 »

Ako hoćeš za svirku na suvaka, da neguši, da je jasna i glasna u svim uslovima svirke, onda definitivno Dallape Organtone, ona je cca 13 kg, ali nemoraš da se mučiš i razvlačiš ko sivonja da bi bila gromoglasna, ja opet imam organtonku, i to je stvarno paklena mašina, ako te šta zanima, jave se na PP. :depkvk:
Odgovori