pomozite oko kupovine

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: pomozite oko kupovine

Post od petar3petar »

Sretna Nova 2013. godina svima!

Harmonika je orginalna Dalape Organtone 3+1,5.

Potenciometar od mikrofona na sredini maske sigurno nije tvornička ugradnja.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: pomozite oko kupovine

Post od dugmetarac78 »

Sve najbolje u novoj godini! Ipak je puno sigurnije kad vi to kažete, zato ja nisam hteo da naklapam, o harmonici, al iskreno nekeko mi se činila malo čudno. Video sam neke detalje koje rade samo na originalima npr. da je znak dallape pričvršćen iznutra, vi znate na šta mislim. E dali mozete po slici proceniti makar približno koje godine je proizvedena dallapa, vi samo recite šta da slikam i ja cu to posteviti. ja imam dallapu al me strašno zanima iz koje je godine, al neznam. a kažu da se po serijskom broju to nemože proceniti. Pozdrav.
Dobrica
48 basova
48 basova
Postovi: 50
Pridružio se: 22 Dec 2012, 17:44

Re: pomozite oko kupovine

Post od Dobrica »

svim forumašima (voleo bih da kažem kolegama ali još ne znam da sviram dobro) želim sretnu novu godinu,puno uspeha i zdravlja i hvala vam na pomoći koju mi pružate.srećno :jdishddf:
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: pomozite oko kupovine

Post od petar3petar »

Sretna Nova 2013 svima na forumu!

Iz serijskog broja kod dallape ne može se točno reći godište, bar ja ne znam sistem utvrđivanja.
Kod dalape se to orjentirno može procjeniti prema detaljima izrade no ne pouzdano točno.

Kod guerinija se do 1979 godišta može odrediti godina proizvodnje iz serijskog broja ukucanog na pločici učvršćenoj na "leđima" harmonike.
Dobrica
48 basova
48 basova
Postovi: 50
Pridružio se: 22 Dec 2012, 17:44

Re: pomozite oko kupovine

Post od Dobrica »

gos.Petrovicu,da li mi možete reći,vašu procenu koje je godište ova harmonika koju ste videli. :depkvk:
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: pomozite oko kupovine

Post od petar3petar »

Ne bih se usudio samo na bazi ovih slika.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: pomozite oko kupovine

Post od dugmetarac78 »

Još jedno pitanje od mene za gospodina Petrovića. Dali mi možete reći od kada Dallape ne stavlja onaj žig na bas patos DALLAPE ANNO 1876? Ja sam čuo da već godinama to nestavljaju, al to "godinama" je širok pojam. Pa me zanima ako može malo preciznije.
Dobrica
48 basova
48 basova
Postovi: 50
Pridružio se: 22 Dec 2012, 17:44

Re: pomozite oko kupovine

Post od Dobrica »

gos.Petroviću šta sve mora biti poslikano,da mi možete reći približnu starost harmonike.prodavac reče da harmonika ima 30 godina. :ijuju:
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: pomozite oko kupovine

Post od petar3petar »

Samo u živo!
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: pomozite oko kupovine

Post od petar3petar »

Ne mogu sa sigurnošću reći kada su s tim "žigosanjem" prestali budući da su prestali pa ponovo počeli pa opet prestali.

Imam negdje dalapeovo pismo iz 70. tih godina gdje to nešto objašnjava. Morao bih ga pronaći i pročitati.

Imao sam dalape koje su bile nažigosane na "sto" mjesta i bile su loše ili prosječne a imao sam i one s ponekim žigom koje su bile odlične ili vrhunske.
Žigove nisu garancija ni potvrda kvalitete.
Odgovori