Najbolji model guerrini dugmetare

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
boris-366-
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 22 Maj 2011, 14:38

Najbolji model guerrini dugmetare

Post od boris-366- »

Dok sam se snasao na forumu, postavio sam vec ovo al ne na dobro mjesto, nemojte zamjeriti :) Imam inace bugari instrument, a zanima me konkretno guerrini, narodnjacki :) koji je najbolji model sto su oni pravili, da je glasna dosta, da je kvalitetan zvuk, da ne odlaze glasovi i to. Citao sam nesto da su modeli od 70-79 champion najbolji, a drug mi kaze da je president mocniji sa zvukom. E sad jeste to stvar ukusa, al on kaze da se osjeti razlika bas. Da li se neko razumije u guerrini? Meni je sve to slicno, president, president oro elegant, nemam pojma ni sam sta nema sve :) (cijena nije bitna, zanima me samo to pitanje, pa cu ja traziti onda instrument). hvala
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Najbolji model guerrini dugmetare

Post od dugmetarac78 »

Prijatelju ovo što si ti naveo da te zanima- da je glasna, kvalitetan zvuk i da ne odlaze tonovi, ja bih ti od srca preporučio Dallape, Jer Guerrinke su odlične harmonike al kad je izdržljivost i prodornost zvuka u pitanju onda je Dallape mama za guerrini. Ima super modela koji su rađeni s početka 80-ih Champion president. jer sam president i jeste u stvari "nadograđeni" da tako kažem Guerrini Champion. Ja sam imao Championku iz mislim 83-će bila je super, al ove novije i što sad možeš naći po oglasima "POTPUNO" nove sa još 10 dodatnih imena tipa ORO, ORO ELEGANT, ORO ELEGANT CRISTAL, itd. Po meni je to samo stvar prestiža, ili ti statusni simbol. Pogledaj malo šta sviraju vrhunski muzičari, retko ćeš videti te nove "kristale" manje više svi imaju stare i proverene modele kao što sam rekao sa početka 80-ih. Neznači da ove novije ne valjaju, al nije to više onaj pravi Guerrini.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Najbolji model guerrini dugmetare

Post od steela »

slazem se s @ dugmetaras!!to e to..
Odgovori