PAOLO SOPRANI /SUPER PAOLO

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: PAOLO SOPRANI /SUPER PAOLO

Post od dugmetarac78 »

Poštujem svačije mišljenje al kad smo već kod toga poslušajte ovaj ton, pa realno ocenite [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=v9TiM99iMC0[/youtube]
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: PAOLO SOPRANI /SUPER PAOLO

Post od dugmetarac78 »

Ma naravno, ne zamaram se, jer znam šta imam. Ali upravo ste me podsetili sa tim što ste rekli da su dugmetare jeftinije, to je tačno, pa bilo je i situacija da mi to i potencijalni "kupac" naglasi, al ako neko svira dugmetaru, onda mu valda treba dugmetara, i ja sam kad sam kupovao dugmetarsku klavijaturu platio više od njene realne cene, zato što je skuplja zbog prerade, jer klavirska mi neznači, kad sam dugmetarac.
Korisnikov avatar
sqartist
96 basova
96 basova
Postovi: 107
Pridružio se: 28 Mar 2011, 11:31
Lokacija: HR
Kontakt:

Re: PAOLO SOPRANI /SUPER PAOLO

Post od sqartist »

znam za ovaj video, i zvuči moćno harmonika, da bi riječ rekao protiv. No ovo nije u klasi 2500 € nego možda duplo, ili malo manje :) a i 100 aparata - sto različitih audio-video zapisa. Kažem samo da onakva Super Paolo nije nikako preskupa za 2000 ako je skroz ispravna, samo zato jer piše na njoj Paolo Soprani. Ovaj video je i kvalitetniji i harmonike se moraju isključivo uživo uspoređivati. Inače je meni Dallapeov štim ugodniji od Guerrinijevog zbog finijeg tremola (tvorničkog, jer ne vjerujem da ga je ovdje itko podizao).
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: PAOLO SOPRANI /SUPER PAOLO

Post od dugmetarac78 »

Naravno. I meni je dobra Dallapa uvek ispred guerrini-a al eto i tu je jedna neopravdana nepravda po pitanju cenovnog ranga u korist Guerrini. Zato i mislim da sad ko ima keš, treba kupiti dobru Dallapu za relativno male pare u odnosu na njen kvalitet, jer ta zabluda mora proći, i Dallape će opet biti instrument vredan poštovanja (po meni je i sada) al neki novi trendovi su naišli, i ako nemaš president, ma kakav on bio, bitno je da ima natpis. Nisi dobar harmonikaš. to je kao neki statusni simbol u krugu muzičara.
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: PAOLO SOPRANI /SUPER PAOLO

Post od cupavac »

sqartist napisao:znam za ovaj video, i zvuči moćno harmonika, da bi riječ rekao protiv. No ovo nije u klasi 2500 € nego možda duplo, ili malo manje :) a i 100 aparata - sto različitih audio-video zapisa. Kažem samo da onakva Super Paolo nije nikako preskupa za 2000 ako je skroz ispravna, samo zato jer piše na njoj Paolo Soprani. Ovaj video je i kvalitetniji i harmonike se moraju isključivo uživo uspoređivati. Inače je meni Dallapeov štim ugodniji od Guerrinijevog zbog finijeg tremola (tvorničkog, jer ne vjerujem da ga je ovdje itko podizao).
U većini slučajeva će primjerci Supermaestra zvučati moćnije od Super Paola, no nikako Supermaestro po meni nije DUPLO bolji instrument, budući da je gotovo duplo skuplja. Naime, ne vjerujem da se može naći očuvana Supermaestro ispod 4000€, barem je ja nisam vidio po oglasima.
Korisnikov avatar
sqartist
96 basova
96 basova
Postovi: 107
Pridružio se: 28 Mar 2011, 11:31
Lokacija: HR
Kontakt:

Re: PAOLO SOPRANI /SUPER PAOLO

Post od sqartist »

Eto, skloni su ljudi pretjerati u brojčanom izrazu vrijednosti :)

Naletih na Paolu koju sam stavio na videu. Na prodaju za fiksnih 3500€. Nisam ju uživo čuo ali sam pričao s vlasnikom pred još godinu dana i isto kaže da je zvjer od harmonike ali mu bolest na ime neda mira i želi Superior 2... doduše malo mi je daleko, a i mene moja zasad dobro služi a nova će biti znamo već kakva... i eto, nekome pola previše, a nekome OK. Ko voli balkanski štim mislim da je ovo bolja kupnja nego Superior 2 za 4000€... Ili neka jubilarna ili općenito bolji primjerak Supermaestra, ako bi se našao za 3500

Link ka oglasu uklonjen / oglas više ne postoji
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: PAOLO SOPRANI /SUPER PAOLO

Post od Tomina »

hm, ne želim nikoga uvrijediti, ali taj čovjek što prodaje tu sopranku i ostale je dosta kako bi rekli "primitivan"...

Mislim da nikada ne bude dobio te novce, jedino da stavi na e bay i proba negdje van prodati, jer soprani ima puno veću cijenu vani nego kod nas.
Korisnikov avatar
sqartist
96 basova
96 basova
Postovi: 107
Pridružio se: 28 Mar 2011, 11:31
Lokacija: HR
Kontakt:

Re: PAOLO SOPRANI /SUPER PAOLO

Post od sqartist »

Istina je da je ovde za te novce neće prodati. Dugo se vuče po domaćim oglasnicima. No granica ne bi trebala biti problem danas. Ja bi par rekao da je on realan ali nastupa na "primitivnom" tržištu, gdje običan natpis dodatno stoji 500injak eura, jer ne vjerujem da su Superior 2 bolje od ove harmonike ni u čemu (generalno, jer opet karakteristike variraju od primjerka do primjerka) Ako je štim u pitanju, to se može "bezbolno" srediti... No svugdje ima iznimaka u ukusima...

Kad ste spomenuli e-bay i općenito strane oglase, evidentno je da većina talijanskih harmonika ima dobru cijenu (mislim na duplokabinske) i nema diskriminacije na brend-osnovi. Recimo Farfisina Super 6 tzv. "plastična" Super 6. U RH je ima od cca 2200 - 2800 € s tim da je najčešće oko 2500. To smatram podcjenjenim. Kod nekih zvuk skoro pa nimalo ne odstupa od nekih starih 11+11, a i o konstrukciji nek g. Petrović prokomentira. I takve su na e-bayu bile i po 7500 USD, ali najčešće oko 5000 USD (3816€), a legendarne i do 12000 USD...
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: PAOLO SOPRANI /SUPER PAOLO

Post od Tomina »

sqartist napisao:Istina je da je ovde za te novce neće prodati. Dugo se vuče po domaćim oglasnicima. No granica ne bi trebala biti problem danas. Ja bi par rekao da je on realan ali nastupa na "primitivnom" tržištu, gdje običan natpis dodatno stoji 500injak eura, jer ne vjerujem da su Superior 2 bolje od ove harmonike ni u čemu (generalno, jer opet karakteristike variraju od primjerka do primjerka) Ako je štim u pitanju, to se može "bezbolno" srediti... No svugdje ima iznimaka u ukusima...

Kad ste spomenuli e-bay i općenito strane oglase, evidentno je da većina talijanskih harmonika ima dobru cijenu (mislim na duplokabinske) i nema diskriminacije na brend-osnovi. Recimo Farfisina Super 6 tzv. "plastična" Super 6. U RH je ima od cca 2200 - 2800 € s tim da je najčešće oko 2500. To smatram podcjenjenim. Kod nekih zvuk skoro pa nimalo ne odstupa od nekih starih 11+11, a i o konstrukciji nek g. Petrović prokomentira. I takve su na e-bayu bile i po 7500 USD, ali najčešće oko 5000 USD (3816€), a legendarne i do 12000 USD...
ma nisam mislio da je primitivan po cijeni, nego po nečemu drugomu, ali to nema veze.

Da, preko ebaya su ovakve naše harmonike dosta cjenjene u Americi i drugdje u svijetu, samo tko zna kako to bezbolno prodati.

Meni je moja sopranka isto odlična, samo da je glasnija ne bih nikad pomišljao na ikakvo prodavanje.
Malimuzicar
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 06 Jan 2013, 00:00

Re: PAOLO SOPRANI /SUPER PAOLO

Post od Malimuzicar »

Nasao sam jednu Paolo Soprani Profesional 3 Harmoniku za 900€ sa Koferom sta mo moizte reci o toj harmonici da li je bolja od Super Paolo
To je ova Harmonika

[hide]http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s ... 53-74-9304[/hide]
Odgovori