Harmonika Guerrini

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
leon
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 10 Feb 2013, 23:08

Harmonika Guerrini

Post od leon »

Pozdrav,zelio bi kupiti harmoniku guerrini jos neznam koji model pa ako mi mozete preporucit nesto,zanima me i gdje se u italiji nalazi ovlasteni prodavac harmonika guerrini ili tvornica pa ako mi neko nadje link ili neki podatak neka mu posalje te da li se moze na guerrini harmonici naruciti kakve zelis tipke,ukrase..... hvala unaprijed!
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Harmonika Guerrini

Post od guerini »

brate o guerini harmonikama je na ovom forumu pisano do tancina i o situaciji u italiji i sve to, samo citaj forum ;)
restaurator
48 basova
48 basova
Postovi: 81
Pridružio se: 04 Mar 2012, 18:06

Re: Harmonika Guerrini

Post od restaurator »

Covjek je izgleda totalno neinformisam, pa mu treba malo jasniji odgovor dati.

1.Geurrini vise ne postoji, pa s toga ne postji ni tvornica a niti ovlasteni prodavac.
2. Zelis da ti nesto preporucimo a nisi napiso da li te interesuje klavirna ili dugmetara.
Znaci moras malo konkretnije da se izrazis. Izgleda hoces da kupis nesto a ni ti ne znas sto.
Dugmetara ili klavirna?
Ako dugmetara koji Griff?
Koje boje ?
Da li sa konvertorom ili ne?
Koliko basova?
Sa kabinom ili ne?
Ako sa kabinom, koliko glasova u kabini?
Do koliko novaca?
E prijatelju odogovore na ta pitanja moras sam da znas pa tek onda da ti nesto preporucimo!
leon
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 10 Feb 2013, 23:08

Re: Harmonika Guerrini

Post od leon »

oprostite na nedostatku informacija!
-Interesuje me klavirna harmonika
-Boja crna
-Ne sa konventorom
-96 basova
i do nekih 4500-5000 eura
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Harmonika Guerrini

Post od petar3petar »

Lakše će biti nabaviti 120. ili 140. basnu guerinku nego 96. basnu kabinsku.
Takve su se razmjerno rjeđe radile i malo ih je u opticaju.
Dvojki i trojki se uvijek nađe.
petarbg77
48 basova
48 basova
Postovi: 60
Pridružio se: 29 Nov 2011, 23:55

Re: Harmonika Guerrini

Post od petarbg77 »

leon napisao:oprostite na nedostatku informacija!
-Interesuje me klavirna harmonika
-Boja crna
-Ne sa konventorom
-96 basova
i do nekih 4500-5000 eura
Za 4500-5000 možeš kupiti odličnu harmoniku. Predpostavljam da imas svoje razloge zašto baš 96 basova, ali kad vec uzimaš harmoniku tolike vrednosti,
onda bi bolje bilo da se opredeliš za neku 2+2 harmoniku,, sa 120 basova, pošto ih je lakše naći , a za te pare, imaš pravu profi harmoniku.

Ne bih da te odgovaram od nove harmonike,poštujem svačije mišljenje, ali ako si u prilici - nabolja varinata ti je harmonika starijeg datuma, na pr, iz 70-80 godina., zavisi o kojoj marki i tipu pričamo, ali da bude vrhunski očuvana...a pošto misliš da uložiš toliko para....to ti nece biti problem, nema ih
svaki dan u ponudi, ali sigurno se može naci, da bude vrhunska.

Od svih harmonika koje sam video i probao - a taj broj nije tako mali....a, da su 96 basova i da je sa 2+2 (znači sa dve kabine), je Guerrini Cllasic i jedna Bugari Armando.... Ta Bugari je jednostavno bila bolji komad i odlično je svirala. Obe su dosta retke...pa ti ipak preporučujem da razmisliš
harmonici od 120 basova....
Naravno, bitno je naglasiti i za koju ti vrstu muzike prvenstveno treba harmonika, onda ce ti odabir biti mnogo lakši...
leon
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 10 Feb 2013, 23:08

Re: Harmonika Guerrini

Post od leon »

Meni je dosta bitno da bude 96 basna jer ja bi da je uzmem i sviram cijelu noc po nekim festama a ove 120 basne su dosta teze jedini to mi smeta
restaurator
48 basova
48 basova
Postovi: 81
Pridružio se: 04 Mar 2012, 18:06

Re: Harmonika Guerrini

Post od restaurator »

I ja bih te odvratio od 96 basova. Sa harmonikom od 96 basova ces dobiti malo na masi, a puno izgubiti na tonu! Obicno te harmonike od 96 basova ne spadaju u profi rang. Meni nije poznato npr. da postoji Scandalli super 6 sa 96 basova! Isto tako Supermaestro, Superior 2 itd. Jedino ima Hohner Morino sa 96 Basova. Ali i ta ne zvuci kao Morino sa 120 basova. Zasto? Jednostavno iz tog razloga sto te harmonike sa 96 basova imaju manji korpus (takodje manje glasova u diskantu - standardno se rade sa 37 dirki) I tu nastaje problem. Manji korpus - slabija tonski. To je u praksi dokazano. Jednostavno je slabija rezonancija kod manjeg korpusa. Ton je piskutaviji, kabina (ako je uopste ima) nema dubinu, itd.
Ali po pitanju mase ima alternativno rjesenje. Sada gotovo svi proizvodjaci rade takozvane Compakt modele. To su modeli sa 120 basova samo sto su vecnom po 1 cm krace i uze. Takodje stavljaju podnavodno lakse materijale u takve modele. Mada sam ja po pitanju laksih materijala skeptican. Konkretan primjer Beltuna Leader Compact- jedini problem- mnogo je skupa, ali to je samo bio primjer. Takodje Siwa Superquatrro Artist http://www.youtube.com/watch?v=eeW-V4t65_w
a mislim da i PETROMAESTRO ima odgovarajuci model.
Pozdrav.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Harmonika Guerrini

Post od steela »

otidji kod petrovica u zagreb,neka ti on napravi petromaestro,izace te jeftinije,nego guerrini,a tonski ne zaostaje,jer g.Petrovic u peromaestro harmonike stavlja A mano tonove.. I klasa..
dr.guerrini
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 07 Jul 2013, 22:52

Re: Harmonika Guerrini

Post od dr.guerrini »

guerini napisao:brate o guerini harmonikama je na ovom forumu pisano do tancina i o situaciji u italiji i sve to, samo citaj forum ;)
pozzz
novi sam na forumu i nisam bas pratio
zanima me je li tvornica guerrini zatvorena ili peodana posto sam naisao negdje na informaciju da je firma prodana i da jos radi
nemojte zamjeriti na mom neznanju
Odgovori