Koja može biti cena fasena sa tonovima?

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
restaurator
48 basova
48 basova
Postovi: 81
Pridružio se: 04 Mar 2012, 18:06

Re: Koja može biti cena fasena sa tonovima?

Post od restaurator »

Ok. I ja moram da korigujem svoju procjenu od 100-200 EUR. To se odnosilo na tonove prve klase. Ovo nije ni a mano ni tipo a mano, nego masinski nitovani tonovi u relativno losem stanju, koliko mogu da zakljucim na osnovu slike. Po meni vrijede manje od 100 EUR, a mozda se varam jer cijena je uvijek relativna stvar.
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: Koja može biti cena fasena sa tonovima?

Post od srks69 »

šokac napisao:
srks69 napisao:Alek, nažalost dobio si tipičan švercerski polu profesionalan odgovor. Ja se ne razumem u delove koliko koštaju ali mi ne bi bio problem da ti kažem.
Čovek je pitao koliko upšte bi te stvari mogle da koštaju, možda 10€ 50..100€ nije ni bitno koliko, pitao je za procenu jer se ne bavi sa tim tj. ne oduva malo prašine sa nje pa je laiku proda za duplo.
Po nekim procenama na forumu ima više majstora za harmonike nego li instrumentalista??
Kad se već ne razumiješ u to ne laprdaj gluposti!
Na neviđeno nitko ne može reći kolko vrede ti tonovi,da li su zapečeni trunjem,kolko hrđavi,raskovani,istanjeni grebanjem a kolko ih je ispravnih.
Alek ih je očistio kolko se dalo izvana,iznutra sumnjam jer se to amaterski ne može i nezna.
Ako je ostalo neupotrebljivo teško je za vjerovati da oni skoro svi valjaju.
Probaj ti oduvati prašinu pa dovesti takav ton da svira kako treba pa zaradi duplo..ako ti to uspije svaka čast majstore!
Alek,sve ok nema ljutnje,to je to od mene,pozdrav svima!
Tačno sam znao kakav ću primitivan odgovor dobiti. Ti "ŠOKAC" malo biraj vokabular jer nije ti ovo forum krstarice ili hrforum, da si na svom terenu!
Ima nas i školovanih, a ne kao ti priučeni bravar pa misli da je majstor, pa još za harmonike.
Vidiš kako je "restaurator lepo odgovorio. :ijuju:
Zamolio bih te da me više ne citiraš da tema ne ide u drugom pravcu!
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Koja može biti cena fasena sa tonovima?

Post od šokac »

I neću jer ti vređaš i prišivaš olako kojekake "ukrase".
Nisam ni bravar ni kovać ali tebe očito smeta nešto drugo pa se isključujem i više neću reagirati na tvoje odgovorea.
Ti samo piši kolko te volja,ako želiš da tvoja bude zadnja.
Mislim da sam ipak dosta toga dobrog dao na ovom forumu,nemam volje za ovakve ispade,sad je ovo ipak zadnje,sretno!
Korisnikov avatar
Administrator
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 142
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Koja može biti cena fasena sa tonovima?

Post od Administrator »

srks69 napisao: Tačno sam znao kakav ću primitivan odgovor dobiti. Ti "ŠOKAC" malo biraj vokabular jer nije ti ovo forum krstarice ili hrforum, da si na svom terenu!
Ima nas i školovanih, a ne kao ti priučeni bravar pa misli da je majstor, pa još za harmonike.
Ovde nije mesto da se raspravlja o tome ko je koliko skolovan. Vasu strucnost mozete da nam pokazete kroz to koliko ste spremni da pomognete drugima. Zato vratimo se na temu i ukoliko vec niste obavezno procitajte Pravila foruma. Tamo pise:

"Forum je mesto susretanja ljudi različitih mišljenja, tako da je tolerancija veoma važna. Ponašajte se prijateljski i tretirajte svakog sa osnovnim poštovanjem."
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Koja može biti cena fasena sa tonovima?

Post od alek »

restaurator napisao:Ok. I ja moram da korigujem svoju procjenu od 100-200 EUR. To se odnosilo na tonove prve klase. Ovo nije ni a mano ni tipo a mano, nego masinski nitovani tonovi u relativno losem stanju, koliko mogu da zakljucim na osnovu slike. Po meni vrijede manje od 100 EUR, a mozda se varam jer cijena je uvijek relativna stvar.

Zahvaljujem se @restaurator-u
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: Koja može biti cena fasena sa tonovima?

Post od srks69 »

Administrator napisao:
srks69 napisao: Tačno sam znao kakav ću primitivan odgovor dobiti. Ti "ŠOKAC" malo biraj vokabular jer nije ti ovo forum krstarice ili hrforum, da si na svom terenu!
Ima nas i školovanih, a ne kao ti priučeni bravar pa misli da je majstor, pa još za harmonike.
Ovde nije mesto da se raspravlja o tome ko je koliko skolovan. Vasu strucnost mozete da nam pokazete kroz to koliko ste spremni da pomognete drugima. Zato vratimo se na temu i ukoliko vec niste obavezno procitajte Pravila foruma. Tamo pise:

"Forum je mesto susretanja ljudi različitih mišljenja, tako da je tolerancija veoma važna. Ponašajte se prijateljski i tretirajte svakog sa osnovnim poštovanjem."
A Vama je normalno kad neko kaže "ne laprdaj gluposti!" , ako je to rečnik primeren ovom forumu onda u redu?!
Korisnikov avatar
Administrator
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 142
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Koja može biti cena fasena sa tonovima?

Post od Administrator »

Na ovom forumu nema ni švercera, ni laprdanja, ni primitivnih odgovora, niti priučenih bravara (Drug Tito je umro!). Zato se vratimo konstruktivnoj diskusiji o harmonikama. I samo opušteno (ali ne previše) :svirac:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Koja može biti cena fasena sa tonovima?

Post od dugmetarac78 »

Svaka čast Administrator. Iskreno i sam sam se osećao prozvanim sa onim delom teksta "Švercersko poluprofesionalni odgovor", pošto sam i ja odgovorio Aleku, al nije moguće napisati nešto konkretnije, bez konkretnih podataka o tonovima, kao da ja pitam "Koliko mogu dobiti za polovan auto" E sad možda je Fića a Možda Bmw???
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Koja može biti cena fasena sa tonovima?

Post od alek »

@dugmetarac78. Ako budeš pažljivo pročitao šta sam napisao videćeš da sam bio prilično jasan. Tako da ne bih se složio sa tobom da sam pitanje postavio toliko nejasno da upoređuješ sa fićom i bmw-om. Jeste da sam ja u naslovu teme napisao "koja može biti cena fasena sa tonovima", ali sam onda lepo objasnio sa koje sam ih harmonike skinuo i u kakvom je stanju bila harmonika. I takođe sam naglasio da bi mogo da mi odgovori neko ko je imao iskustva sa tim kao što se na primer javio @restaurator i sve lepo objasnio. A kad sam poslao sliku čak je bio i precizan na čemu sam mu zahvalan. Zahvalan sam i vama ostalima koji ste se uključili u temu, ali ne želim da budem odgovoran za nesporazume nekih članova jer mi to nije bila namera.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Koja može biti cena fasena sa tonovima?

Post od dugmetarac78 »

Alek prijatelju nisam hteo nikoga da uvredim, al sam (barem tako smatram) lepo i pošteno napisao šta sve treba da se uradi sa tonovima da bi bili od neke koristi, da bih se neko našao da napiše da smo Šokac i ja dali švercerski poluprofesionalan odgovor, al ipak se ispostavilo da sam bio u pravu, jer ispade da je ono drugo, a ne BMW. A ti nemoj zamerit, ja sam imao najbolju nameru da pomognem koliko je moguće, jer kao što restaurator reče, ima ručnih radova sa 1 klasom tonova, al to uvek neko prepozna, i one se baš tako ne bacaju. :depkvk:
Odgovori