Kopije harmonika

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
Harmonikašica Ivana
48 basova
48 basova
Postovi: 75
Pridružio se: 21 Apr 2014, 23:09

Re: Kopije harmonika

Post od Harmonikašica Ivana »

alibaba40 napisao:Eh da imam vremena kao sto nemam sevap je ovakve lopove namamt pa ga dobro prebit i jos mu instrumen prakticki oduzet :x
s tim se i ja slažem! Kada vidim neke oglase mene bude sramota kako netko uopće tako šta može objaviti :oops: ! Primjer: kad na Hohnerku il ne znam ni ja koju harmoniku stave deklo Dallape, izmjenjaju registre da liči na Dallape, stave stiker i to onda prodaju za masne pare, a uvijek ima ljudi koji nasjednu i daju 15+ tisuća kuna za harmoniku koja realno vrijedi 5!
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Kopije harmonika

Post od Koca »

Na NJuskalu se pojavio prevarant Markobrod1 koji je ovu harmoiku prodavao za 340e

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 149728387/

a juce je imao Guerrini superior 5 sa cenom od oko 1000e,

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 149835673/

Navodno je iz Poljane iz Srbije na granici sa Makedonijom ali ovo mesto tamo ne postoji nego blizu Obrenovca i prodaje samo na NJuskalu a u Srbiji ga nema ni na jednom oglasu. Tip iskljucivo trazi avansnu uplatu na racun dela od cene kao garanciju da salje harmoniku. Videvsi ovu smesnu cenu kontaktirao sam ga i odmah je zadnju rekao 80.000 din ili oko 650e ali unapred 200e i nista mu drugo ne odgovara osim ovog. Tek sam danas pronasao linkove "njegovih harmonika". Pametan neki covek ;) :roll:
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Kopije harmonika

Post od accordionist »

Rekao bih da u laznjake spada i ovaj oglas, covek prodaje plocice za Guerini, Dalape... http://www.njuskalo.hr/harmonike/plocic ... s-13835073
Oglas kaze ovako: "PRODAJEM PLOĆICE ZA HARMONIKE MOGUČE UKUCAVANJE BROJEVA PO VAŠOJ ŽELJI JOŠ 70 KUNA NA CIJENU ZAGREB DUBRAVA "
Sta vi mislite o tome?
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Kopije harmonika

Post od accordionist »

Nije mi jasno kako velike firme poput Guerini i Dalape, koje se najvise kopiraju, da nisu nikada pokrenuli i resili pitanje oko licence na proizvod? Ovo sa plocicama je stvarno velika prevara.
Korisnikov avatar
rale023
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 04 Apr 2014, 02:57
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Kopije harmonika

Post od rale023 »

Kad ljudi kupuju harmonike, ne treba da "padaju" na te tzv. plocice i natpise, jer i na autobusu pise "Lasta" a ipak ne leti, niti ima krila. :D
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: Kopije harmonika

Post od cupavac »

accordionist napisao:Nije mi jasno kako velike firme poput Guerini i Dalape, koje se najvise kopiraju, da nisu nikada pokrenuli i resili pitanje oko licence na proizvod? Ovo sa plocicama je stvarno velika prevara.
To su nekada bile "velike" firme. Pitanje je šta je sa tim harmonikama
i odnosima proizvođača (navodno se neke rade i u Italiji, dosta ih u zadnje vrijeme ima u ponudi u HR) i vlasnika spomenutih brendova.
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: Kopije harmonika

Post od cupavac »

Evo jedne povoljne Delicije, u Italiji ručno izrađene ;-)
http://www.njuskalo.hr/harmonike/settim ... s-23207032
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Kopije harmonika

Post od Koca »

E bar je mogao licno da odsvira nesto, nego je jos iskoristio tudji snimak, ovo svira cinimi se nas clan foruma koji popravlja harmonike.
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: Kopije harmonika

Post od cupavac »

Koca napisao:E bar je mogao licno da odsvira nesto, nego je jos iskoristio tudji snimak, ovo svira cinimi se nas clan foruma koji popravlja harmonike.
Sad sam pogledao snimak..., pa ljudi moji, još jedan "Settimio Soprani" 120b specijalne izrade na stolici čeka novog vlasnika. :lol: :lol: :lol: :lol:
Jaric_T_Zivadin

Re: Kopije harmonika

Post od Jaric_T_Zivadin »

Jedno obavestenje koje ne moze da skodi!
Ako neko slucajno, trenutno trazi sampionku i lista oglase na "kupujem prodajem", savetujem da bude veoma oprezan! pojavilo se nekoliko "original sampionki" od kojih cak za jedni imaju i "papiri". Radi se o KRACENIM professional (1ili4) harmonikama. A pri tom traze maaaasnu lovu za njih.
Da se razumemo, ne kudim te harmonike kao takve (to treba probati pa videti), samo zelim da upozorim na mogucu prevaru!
Odgovori