Weltmeister consona

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Weltmeister consona

Post od Koca »

CHemist! Da li si je uporedjivao sa Deliciom 2+2 sa klasicnom izvedbom kabine? Reci mi kakvi su basovi?
Deliciu sam imao a Consonu nisam i mogu reci da je tonski dobra, malo da su jaci basovi samo i kad se poplica klavijatura za te pare je extra, ako je vosak dobar (a u glavnom nije) ne fali joj nista ako je bez ulaganja, u toj cenovnoj klasi. Consonu kazem nisam svirao ali koliko vidim ona nije bazkabinska harmonika nego joj je kabina ispod registara i 2 reda klapni tj 2 glasa u njoj. Kabina je pod uglom od 90 stepeni u odnosu na klasicnu (sve klapne su u istoj ravni ispod dekle), sto sam video samo sa slika i ako pogresno pricam neka me neko ispravi jer onda nisam lepo video. Po meni je to isto kabina samo drugacije postavljena. Mehanicki i ne moze biti dobra kad se pogledaju klapne i ta suma od polugica to je razumljivo da svu tu konstrukciju moras podici prstom i jos da sve dobro naleze pa teoretski mora biti tvrdja.
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Weltmeister consona

Post od ssokac »

Consonu znam,ima 5-glasne basove a slabo se cuje pikolo i ima najcesce plasticni mehanizam basova ko na Caprice.
Ko nema neke pare ton na klavijaturi ce ga zadovoljit,ostalo ne!
Ipak bi ju preporucio prije delicije jer ono nevalja nista,cak ni sa hohner tonovima.
Poluge delicija ima pretanke i savijaju se pa su joj tipke cesto ko dunavski valovi..
old_school
16 basova
16 basova
Postovi: 25
Pridružio se: 20 Dec 2012, 00:06

Re: Weltmeister consona

Post od old_school »

https://www.youtube.com/watch?v=XH3-dtTHg1Y


evo ti jedan moj video na consoni...
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Weltmeister consona

Post od Koca »

Ma pusti pikolo, ako ga odradis cuje se odlicno, dalje poluge jesu tanje ali se jako lepo prstima steluju ne treba ti klesta, dirke se lako poravnaju po visini ali ne i razmak izmedju dirki pa da idu slobodno, a najveca mana je los vosak koji puca a tesko se skida samo se mrvi pa tonovi dodju rastimani i ako nisu. Kakve su dubine basovi kod Consone? Verovatno je neko probao obe ove harmonike pa se nadam da ce se ukljucitri. :svirac:
Korisnikov avatar
surbatovic.a
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 13 Avg 2012, 21:39

Re: Weltmeister consona

Post od surbatovic.a »

Basovi su joj dosta plitki i ne bas nesto posebno glasni, tako da poslije izvjesnog vremena zaboli 4-ti prst ili treci, sve zavisi ko kojim prstom svira osnovni bas, ja je imam bas dugo godina, jer se nikad nijesam profesionalno bavio sviranjem, a mogu da kazem slobodno, da jedino sto je pozitivno kod ove harmonike je prelijep ton u primu, pod uslovom da se ne cuje lupkanje plastike kod tipki, ljepsi joj je ton nego kod Cantore koja je vazila za bolju i skuplju harmoniku, u prevodu ton i registri u primu su joj identicni kao na Cantusu 4, s tim sto su kod Cantusa basovi skroz druga prica, mislim u pozitivnom smislu, Supitu nisam nijesam imao priliku probati a volio bih da mi se i za nju ukaze prilika, otom potom.
Odgovori