kakvu harmoniku da kupim??

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: kakvu harmoniku da kupim??

Post od srks69 »

Tu varijantu mogu da shvatim, obrnuto malo teže :depkvk:
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: kakvu harmoniku da kupim??

Post od srks69 »

Dugmetarac šta bi sa onim kolom jesi li šta skidao, računam da bi ti to vrhunski odsvirao, ja sam se mučio?
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: kakvu harmoniku da kupim??

Post od dugmetarac78 »

Iskreno, samo sam malo probao, jer vreme mi ne dozvoljava da posvetim nekoliko sati tome, jer sam u zesćoj guzvari, al ako Bog da sigurno ću se potruditi da to odsviramo kako valja, makar 14% :lol: Ako u međuvremenu skontaš neki snimak, zalepi ga. :depkvk:
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: kakvu harmoniku da kupim??

Post od srks69 »

Poslao sam mail dotičnom gospodinu na muzičku produkciju da okači neki snimak u interesu harmonikaške zajednice :D , nije mi odgovorio ili mu nisu preneli poruku.
milos_harmonika
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 08 Dec 2012, 16:27

Re: kakvu harmoniku da kupim??

Post od milos_harmonika »

tvrtko28 napisao:milose ako ne zarađuješ sa harmonikom moj ti je savjet netrebaš toliko para bacat na harmoniku.
Iako ograđujem se možda imaš dovoljno da možeš toliko odvojit.
I ja imam skupu harmoniku ali ja sam je zaradio u dva mjeseca tako da nije loša investicija ako već sviraš.
Rađe uzmi neku izdržljivu sa pristojnim tonom a dosta glasnu. ( Npr. Hohner atlantik ) iako će ti neki reći
da u njoj ima praviše aluminija ( manje drva) ima sasvim pristojan ton.
I to ti je radna harmonika koja će izdržati sve i svašta ( u nje su čak kovani tonovi ako se nevaram, priupitaj g petrovića)
Doduše nema kabinu.
Ja imam 16 god. i zelim da se bavim muzikom pa bas zato i hocu da nadjem dobru harmoniku koja mi mogu duze vrijeme da koristim, zato hocu da mi pomognete sta da kupim.. :)
milos_harmonika
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 08 Dec 2012, 16:27

Re: kakvu harmoniku da kupim??

Post od milos_harmonika »

srks69 napisao:
dugmetarac78 napisao:Moje mišljenje je da uz dužno poštovanje, te harmonike tipa hohner atlantik i slične plehare, jedino mu mogu biti dobre ako planira svirati u Vatrogasnom orkestru, ili slično.
:lol: Odavno se ne nasmejah ovako. Upravo tako dugmetarac78 delim tvoje mišljenje. Nisam svirao na dosta harmonika jer nisam serviser a i ne bavim se profesionalno ali mogu podeliti iskustvo.
Od harmonika na kojim sam svirao su Weltmaister caprise po meni blagi užas (tvrda i duboka tipka) ; Harmonika Hohner Lucia III ; (potpuno drugačija harmonika nekakav neobičan zvuk - tipka premekana i preduboka) ; Guerrini student - plitka i mekana tipka, dosta udobna za svirku ali brate gluva i njeno veličanstvo Guerrini superior 4 prodorna , glasna, fenomenalne boje zvuka, (malo tvrđa tipka što i nije bilo mome ukusu- bila je skoro nova) ; poprilično teška ali ne zamara ruke jer sa pola snage na suvo nadjača kompletan orkestar.

Moj savet za milos_harmonika: pošto si početnik možeš kupiti i za manje pare dosta dobru bezkabinsku harmoniku, tebi je bitno da se ne mučiš sa klavijaturom (moje mišljenje) a ukoliko ti novac nije problem kupi sebi neku polovnu kabinsku isključivo guerrini ili dallape harmoniku eventualno paolo soprani i uživaj još i u zvuku. Nemoj eksperimentisati sa weltmeisterima , hohnerima; royal standardima i nekim drugima da im ne spominjem ime itd. :ijuju:
P.S. Serviser ne čuje ono što čuje instrumentalista i obrnuto
Eee pa tako i mislim da sebi uzmem odma dobru harmoniku koja me moze posluziti.. :D
milos_harmonika
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 08 Dec 2012, 16:27

Re: kakvu harmoniku da kupim??

Post od milos_harmonika »

Da li dallape organtone moze da ima 2 kabine,hocu da vas pitam zato sto sam vidio da vecinom organtone ima 1 kabinu,zelio bi cuti vasa misljenja posto planiram kupiti tu harmoniku..pozzz
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: kakvu harmoniku da kupim??

Post od dugmetarac78 »

Po standardu organtone je 3+1, ako je originalna, onda je to to.
milos_harmonika
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 08 Dec 2012, 16:27

Re: kakvu harmoniku da kupim??

Post od milos_harmonika »

dugmetarac78 napisao:Po standardu organtone je 3+1, ako je originalna, onda je to to.
Ne razumijem sta ste htjeli reci,mozete pojasniti,harmonika je dallape organtone 2+2 pa sad moze li biti originalka? :)
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: kakvu harmoniku da kupim??

Post od dugmetarac78 »

Jel imas neku sliku, ili link da postaviš. Organtone je 3+1. Al ajd postavi nešto da vidimo o čemu se radi, jel to sa nekog oglasa ili ???
Odgovori