kakvu harmoniku da kupim??

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
milos_harmonika
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 08 Dec 2012, 16:27

Re: kakvu harmoniku da kupim??

Post od milos_harmonika »

dugmetarac78 napisao:Jel imas neku sliku, ili link da postaviš. Organtone je 3+1. Al ajd postavi nešto da vidimo o čemu se radi, jel to sa nekog oglasa ili ???
Evo link,sa tim harmonikasem sto svira guerrini sam kucni prijatelj aa to mu je radni kolega pa garantuju obadvojica za tu dallape
evo link https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: kakvu harmoniku da kupim??

Post od dugmetarac78 »

"Ovaj sadržaj je trenutno nedostupan
Stranica koju tražite trenutno ne može biti prikazana. Možda je privremeno nedostupna, veza na koju ste kliknuli je istekla ili nemate dopuštenje da vidite ovu stranicu" Samo mi to izbaci kad hoću otici na link koji si postavio :hmmm:
petarbg77
48 basova
48 basova
Postovi: 60
Pridružio se: 29 Nov 2011, 23:55

Re: kakvu harmoniku da kupim??

Post od petarbg77 »

milos_harmonika napisao:
dugmetarac78 napisao:Po standardu organtone je 3+1, ako je originalna, onda je to to.
Ne razumijem sta ste htjeli reci,mozete pojasniti,harmonika je dallape organtone 2+2 pa sad moze li biti originalka? :)

Kao šo ti je dugmetarac rekao, Dallape organtone je standardno 3 +1. Postoji i Dallape organtone 2+2, lično sam svirao jednu kupljenu na sajmu 1976 godine...i moram da kažem da je vrhunska ona je 12 + 5 registara, ali ne znam da se to može naći, jer sam u životu video samo jednu i da je nisam video, teško bi me ubedili da je to postoji.
Ono na šta moraš obratiti pažnju, je da se mnogi ručni radovi prave u toj varijanti,. 2+2, 12+5, ali to se iz aviona vidi da nije original.

Po meni, za 3000 možeš da kupiš dobru harmoniku, Dallape organtone je ispod te cene. Vodi računa o težini.... mlad si, 16 godina, to je jako bitno, sa laganom harmonikom možeš da vežbas koliko hoćeš...ja ne bih bežao ni od neke troglasne kabinske harmonike sa kabinom, ako ne tezgariš, a i tu može da služi.
Ali ti kupi šta voliš, onu , na čiji zvuk ti srce zaigra.
Ne žuri....napiši za koju ti muziku najviše treba, ako nadješ neku pošalji dobre slike, pa da vidimo.
Pozzz ima tu još par modela u toj ceni , ali da ne dužim, ako si se odlučio za Dallape traži polako...naići će, bez brige.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: kakvu harmoniku da kupim??

Post od dugmetarac78 »

Miloše Dallape organtone su 3+1. inače to je model Organtone 993 što se tiče četveroglasnih modela, ili Organtone 932, al to su troglasne harmonike, sa duplom kabinom i pikolicom van kabine, ili po zelji kupca da bide jedna kabina i 2 glasa vani, o tome se već pisalo na forumui, i ja sam napisao dosta o modelima dallapa harmonika, pogledaj temu viewtopic.php?f=66&t=564&hilit=dallape+ ... &start=270 na dnu stranice imas moj post o modelima Dallapa, E sad dli ima nekih vanserijskih modela, i specijalnih narudzbi, o tome ne zelim, jer uvek ima neko ko će me demantovati, Ovo je standardni Dallapin menu iliti meni, što je jednom i Bata Kanda73 napisao. :svirac: PS. Otvori četvoro očiju kad budeš kupovao harmoniku, ljudi su danas spremni na sve zbog prokletog novca. :depkvk:
milos_harmonika
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 08 Dec 2012, 16:27

Re: kakvu harmoniku da kupim??

Post od milos_harmonika »

dugmetarac78 napisao:"Ovaj sadržaj je trenutno nedostupan
Stranica koju tražite trenutno ne može biti prikazana. Možda je privremeno nedostupna, veza na koju ste kliknuli je istekla ili nemate dopuštenje da vidite ovu stranicu" Samo mi to izbaci kad hoću otici na link koji si postavio :hmmm:
Nez kako bi vam poslao sliku https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/ ... 5265_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/ ... 0278_n.jpg
eto 2 slike ako ne mogne uci pogledajte na fb profil VIZANTIJSKO PLAVO-bend..znaci ljudi garantuju opet kazem harmonikas sto svira guerrini na slici mi je kucni prijatelj i on mi je predlozio,taj covjek sa dallapom mi kaze da ce mi dati 1-2 dana da je nosim bilo kom majstoru,kod njega je 8 godina isla je 2 puta na servis samo popravljo piskove,ozvucena je i cjeni je 2500e aa kaze posto mu je hitno da prodaje naso je sebi neku samo ceka pare mogao bi razgovarati o cjeni..aa profesor mi kaze da mu ne dajem vise od 2000e kaze da ju je malo precjenio..
aa inace aa sto je veliki plus ta j covjek sto prodaje ja iz istog grada odakle sam ja rodom a sad zivi 50km dalje od mene,i veoma dobro poznaje mog tatu isao sam na svirku sa njimaa i jako smo dobri tako da ni malo ne vjerujem da bi me iskoristio
eee sad pogledajte slike ili profil njihov pa da cujem i vase misljenje strucnjaka ;)
milos_harmonika
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 08 Dec 2012, 16:27

Re: kakvu harmoniku da kupim??

Post od milos_harmonika »

petarbg77 napisao:
milos_harmonika napisao:
dugmetarac78 napisao:Po standardu organtone je 3+1, ako je originalna, onda je to to.
Ne razumijem sta ste htjeli reci,mozete pojasniti,harmonika je dallape organtone 2+2 pa sad moze li biti originalka? :)

Kao šo ti je dugmetarac rekao, Dallape organtone je standardno 3 +1. Postoji i Dallape organtone 2+2, lično sam svirao jednu kupljenu na sajmu 1976 godine...i moram da kažem da je vrhunska ona je 12 + 5 registara, ali ne znam da se to može naći, jer sam u životu video samo jednu i da je nisam video, teško bi me ubedili da je to postoji.
Ono na šta moraš obratiti pažnju, je da se mnogi ručni radovi prave u toj varijanti,. 2+2, 12+5, ali to se iz aviona vidi da nije original.

Po meni, za 3000 možeš da kupiš dobru harmoniku, Dallape organtone je ispod te cene. Vodi računa o težini.... mlad si, 16 godina, to je jako bitno, sa laganom harmonikom možeš da vežbas koliko hoćeš...ja ne bih bežao ni od neke troglasne kabinske harmonike sa kabinom, ako ne tezgariš, a i tu može da služi.
Ali ti kupi šta voliš, onu , na čiji zvuk ti srce zaigra.
Ne žuri....napiši za koju ti muziku najviše treba, ako nadješ neku pošalji dobre slike, pa da vidimo.

Ma vec ljudi zovu da sviram aa nmg sa kineskom harmonikom,hocu za nasu staru narodnu muziku(mitar,kemal,saban,miroslav itd) aa slike sam stavio kad sam DUGMETARCU78 odg pogledajte pa kazie i vi svoje misljenje.. ;)
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: kakvu harmoniku da kupim??

Post od chemist »

Po meni je najsigurnie da je uzivo pogleda neko ko razlikuje original od plagijata....neki serviser....ako je original i u dobrom stanju, onda je ok cena koju ti je profesor rekao (oko 2000 eura), ako je kopija (plagijat) onda vredi mngo manje...cak ispod 1000 eura
milos_harmonika
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 08 Dec 2012, 16:27

Re: kakvu harmoniku da kupim??

Post od milos_harmonika »

chemist napisao:Po meni je najsigurnie da je uzivo pogleda neko ko razlikuje original od plagijata....neki serviser....ako je original i u dobrom stanju, onda je ok cena koju ti je profesor rekao (oko 2000 eura), ako je kopija (plagijat) onda vredi mngo manje...cak ispod 1000 eura
Original je covjek kaze nemaa potrebe da me laze znamo se porodicno,aa on mi je reko dati na 1-2 dana da je nosim na servis da je probam bilo gdje, covjek garantuje..
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: kakvu harmoniku da kupim??

Post od dugmetarac78 »

To sto je Chemist rekao nebih se slozio, Jer upravo i da je ručni rad, ako je dobra, nemoze biti ispod 1000 eura. jer dobar ručni rad sa 2 kabine se neće naći ispod 1000+ eura. A ako je original, i ako je ponavljam u dobrom stanju da se nemora ništa ulagati u nju, vredi 2000 i više, sigurno. a neke konkretne informacije niko nemozemo dati dok harmoniku ne pogledamo uzivo, i ono sto mene najviše zanima kad gledam harmoniku, a to je unutrašnjost.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: kakvu harmoniku da kupim??

Post od dugmetarac78 »

Miloše prijatelju, jel si ti siguran da na toj dallapi piše baš organtone, ajd ti to malo bolje pogledaj ili nazovi tog dečka, jer slika je loša, a ja bih rekao da tu ima malo više slova, da je moguce da pise supermaestro ili ???? I Usput da te pitam, jel ti poznato mozda koja je ono harmonika što svira onaj drugi momak, što piše Guerrini na njoj ?
Odgovori