Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od Koca »

Ovo nisam lepo rekao, bolje bi bilo ovako ... kako god se nega dobra macka sa dugim nogama okrene, dupe joj pozadi a sise napred !!! :ijuju:
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od Tomina »

a ni mobitel nije mjerodavan za štelanje, ali eto pomogao sam si s njim.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od dugmetarac78 »

Tomina Koji tuner imaš na mobitelu, jer ima nekih koji su stvarno dobri, koji je tvoj?
Civera
16 basova
16 basova
Postovi: 23
Pridružio se: 09 Apr 2012, 18:56

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od Civera »

A ljudi i zbuniste me sada, pa ja nista ne znam sta je sta. :shock: :pudc8: :asdfnjo: :cry:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od dugmetarac78 »

@Civera@ Ajd reci šta te konkreventno zanima, i samo to ću ti odgovoriti, bez nekih opširnih objašnjenja. :pudc8:
Civera
16 basova
16 basova
Postovi: 23
Pridružio se: 09 Apr 2012, 18:56

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od Civera »

dugmetarac78 napisao:@Civera@ Ajd reci šta te konkreventno zanima, i samo to ću ti odgovoriti, bez nekih opširnih objašnjenja. :pudc8:
E drruze, pa ja pitao sta su ti tremoli i vi ste to objasnili i ja sam skontao da je za nasu muziku bolje ako nema onoga djavla na sopranima neke osmice, msm onih poljskih zvukova. To sam skontao, ali vi poceste nesto drugo pisati neku drugu temu, aja nemam pojma sta je sta :D
Nista, Hvala Vam svima i tebi Dugmetarac na savjetima i sve. Razmisljam se opet izmedju Supite, Organtonke ili konkretno ako budem imao nekih 3000eura gurrini, ali mislim ipak da je bolje uzeti organtone ili sušitu pa opet vjezbati i teziti ka boljoj harmonici, tako je zanimljivije :jdishddf: :svirac: ;)
brunoMARGETA
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 26 Maj 2013, 16:38

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od brunoMARGETA »

Upravo tako.
mlad si,bice nesto bolje kasnije
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od dugmetarac78 »

Ma te oznake 16- 8 -8 i 4 su za basson klarinet sopran i pikolo, to je u ovom trenutku tebi nebitno, Tremolo je takozvani švebung između te dve osmice, da ne zvuče unisono iliti jednako, nego se malo raštima (uslovno rečeno) da dobije taj efekat tipa vibrato, znaš kad uključiš violin registar na harmonici, e to onda sviraju u paru te dve 8-ce, stim da je jedna malo povišena, zato imaš taj osećaj kao neka vibracija, suma sumaru, ako si u nedoumici, ja ti od srca preporučujem DOBRU ORIGINALNU Dallape organtone, A ako imaš veću kintu onda nešto skuplje naravno, jer to su odlične harmonike koje su nepravedno i neopravdano izgubile na ceni, al to tebi trenutno ide u prilog, jer za relativno male pare možeš imati VRHUNSKI instrument. Srećno sa kupovinom, ako šta zaškripi, javi :depkvk:
Civera
16 basova
16 basova
Postovi: 23
Pridružio se: 09 Apr 2012, 18:56

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od Civera »

dugmetarac78 napisao:Ma te oznake 16- 8 -8 i 4 su za basson klarinet sopran i pikolo, to je u ovom trenutku tebi nebitno, Tremolo je takozvani švebung između te dve osmice, da ne zvuče unisono iliti jednako, nego se malo raštima (uslovno rečeno) da dobije taj efekat tipa vibrato, znaš kad uključiš violin registar na harmonici, e to onda sviraju u paru te dve 8-ce, stim da je jedna malo povišena, zato imaš taj osećaj kao neka vibracija, suma sumaru, ako si u nedoumici, ja ti od srca preporučujem DOBRU ORIGINALNU Dallape organtone, A ako imaš veću kintu onda nešto skuplje naravno, jer to su odlične harmonike koje su nepravedno i neopravdano izgubile na ceni, al to tebi trenutno ide u prilog, jer za relativno male pare možeš imati VRHUNSKI instrument. Srećno sa kupovinom, ako šta zaškripi, javi :depkvk:
E druze, citao sam da je tesko naci originalnu dallape organtone, a vec ako ima da je puno para, uglavnom da su sve rucni radovi, pa sada jel to lose puno ako je rucni rad organtone, msm ako nije original, a citao da nisu i da je tesko naci original sve pretezno i koliko para dati za organtone ako je rucni rad, a koliko za original maksimalno? :hmmm:
brunoMARGETA
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 26 Maj 2013, 16:38

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od brunoMARGETA »

sve zavisi
kakvo je stanje izrada
koji majstor..jbg,imas ti rucnih radova,koji su bolji od originalke ali su jedna od 100..a originalne dallape organonte su mozda oko 2000 e...
i sve ove godine provodeci s harmonikom znam prepoznati kopiju na kilometar.ne kazem samo ja,i dugmetarac,je u tome dobar.(ako ko se druzi s harmonikom,dugo godina,koji cite,i koji se prkasa)
Pa eto ako sta iskopas na netu javi se ovde nama,da ti mi kazemo.
(nemoj misliti da se ja kurcim,ili vi forumasi,ali mislism da sam tu dobar)
laku noc
Odgovori