elektronke harmonike

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
majstorrade
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 09 Avg 2011, 00:55

elektronke harmonike

Post od majstorrade »

Nedavno sam probao jednu harmoniku Skandali koja je bila elektronka ali joj je elektronika pokvarena,svira samo kao obicna.Veoma mi se svidela svirka,lepi tonovi,veoma dobro zvuci.Harmonika ima 2 kabine,i svi registri su sa strane,gde je koren sake ,kada se svira.Klavijatura je stvarno perfektna.Rekao sam majstoru da skine one silne registre i da mi to mesto lepo obradi.Sve ovo vam pisem da bi mi rekli kakve su to harmonike kada ostanu bez elektronike.Stvarno o tome nemam pojma.Inace bih kupio tu harmoniku kao drugu harmoniku za vezbanje.Imam i dallape,ali kada sam cuo ovu harmoniku nisam mogao odoleti.Ako znate kazite mi kako se krecu cene u Srbiji za ovakve harmonike.Ja sam u Americi i majstor mi trazi 1000e za ovu harmoniku.Jos da kazem da sviram za svoju dusu i ponekada za prijatelje i sve to zvuci lepo jer sam saradjivao sa nekim nasin profesorima u Srbiji koji su mi pisali note za sve sto sam pozeleo svirati.Unapred se zahvaljujem za svaku sugestiju i svaki savet.Veliki pozdrav od velikog zaljubljenika harmonike iz Amerike.
brunoMARGETA
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 26 Maj 2013, 16:38

Re: elektronke harmonike

Post od brunoMARGETA »

G.Rade,ako harmonika ima duplu kabinu i ako ste je platili 1000 e,nije los posao.
Ali tu je sigurno nesto budzeno,i prepravljano...
Ali opet ne mora da bude losa..
Ako mozes izbaci slike pa da ti bolje objansimo.
POzdrav
majstorrade
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 09 Avg 2011, 00:55

Re: elektronke harmonike

Post od majstorrade »

Hvala Vam,sto ucestvujete u diskusiji.Harmoniku nisam jos preuzeo jer je ostala kod majstora da povadi onu silnu dugmad sto sluze elektronici,pa cu sliku postaviti kasnije.Ne verujem da je budzeno nesto,jer ovde u Americi se mista ne popravlja.Sve sto se pokvari baca se ili se daje budizasto i kupuje se novo.To je u mentalitetu ljudi.Drugi razlog je sto je svako popravljanje veoma skupo i ne isplati se,dodas malo para i kupis novo.Samo da kazem da sam televizore bacao posle godinu dana upotrebe jer mu nesto ode,pa jedva nadjemo majstora i on trazi 600 da popravi a novi je 900 dol.
Kada sam postavio ovu temu mislio sam da nam neki poznavalac (verovatno ste i Vi to)napise da li su te harmonike kada im ode elektronika priblizno istog kvaliteta kao i obicne akusticne harmonike?Zbog cega su takve harmonike jeftinije nego isti tip obicne harmonike?
Bavim se mislju kada je budem preuzimao da mi je otvori da vidim sta ima unutra ,da li je 2+2 ili je neka druga kombinacija.Naravno sve cu vam pokazati da i i vi koji ucestvujete u ovoj temi vidite,i zajedno da naucimo nesto.Da kazem jos jednom,veoma slatko zvuci,klavijatura je brza i kvalitetna pa i ako pogresim,za te pare nema da propadnem.Svaka skola se placa.
Da sam u Srbiji uzeo bih nekog drugara i ne bih je kupovao sam.Ovde moji prijatelji veze nemaju sa muzikom,ne razlikuju harmoniku od kontrabasa.Veliki pozdrav svim ljubiteljima harmonike .
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: elektronke harmonike

Post od mamula »

pozdrav majstor radu, ako harmonika odgovara tonski i tehnički i jos je 2+2 uzmite je bez razmisljanja!
Da li je 2+2 to se lako vidi, otvori se kod meha sa strane prima i 2 fasena moraju da budu u odnosu na druga 2 pod 90'.
Ručni rad 2+2 ne može se naći ispod 2000€ da valja. Nadam se da sam bar malo pomogao.
brunoMARGETA
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 26 Maj 2013, 16:38

Re: elektronke harmonike

Post od brunoMARGETA »

Slazem se s Mamulom..
Sto se tice kvaliteta,mislim da necete,proapsti,moze samo biti bolja,jer ako niste znali alektronske harmonike su mnogo teske..dakle,ako je majstor dobar,i zna da radi s tim,mozete samo dobiti bolju harmoniku,jos ako kabina bude
2+2 onda ce biti super.
Klavijature,je normalno da je tako,jer je scandalli poznat i po veoma lijepim klavijaturama..
Hoce li taj majstor te registre prebaciti onda iznad klavijaturnog dijela,ili ce ostati,s strane na diskantu?
I reci mi koliko ima tih registara,kod dlana,i koliko na basu
Odgovori