Rucno radjene harmonike?

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: Rucno radjene harmonike?

Post od Motif »

vjerojatno se radi o hohner gola modelu,za nju možda košta to toliko.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Rucno radjene harmonike?

Post od petar3petar »

restaurator napisao:Tonovi ne kostaju 2000-3000 EUR. To su dezinformacije. Takodje kuciste ne kosta 2700 EUR kako neko gore navede. I to su dezinformacije. Onda bi samo tonovi i kuciste bili 5700 EUR. A dgje su ostale komponente, gdje je rad? Koliko bi kostala onda takvaharmonika?
Ima kućišta i znatno skupljih od 2700 eura! Tu se postavlja pitanje što se podrazumijeva pod kućište. Sam drveni dio bez celuloida, podnica i mehanike ili s time u kompletu.
S tako skupim tonovima se još nisam sreo a možda i jesam ali nisam znao "s čim imam posla"!

Da se ne zaboravi da neke Pigini, Bugari, Balone Burini, Scandalli ... harmonike imaju cijene više od 15 000 eura.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Rucno radjene harmonike?

Post od Webmaestro »

milos_harmonika napisao:Opet ja dolazim :) Sad me zanima kakve su rucno radjene harmonike i kakva je njihova cjena..olio bi da cujem vasa misljenja i prjedloge..hvalaa :svirac:
Ako pod "rucni rad" mislis na, da tako kazem plagijate i recimo Guerinke koje nisu radjene u Guerini fabrici, onda procesljaj forum jer je vec dosta toga receno o takvim harmonikama. Ako imas neko konkretno pitanje onda pitaj konkretno. Ovako naravno da ces dobiti zbunjujuce odgovore jer neko ima dobra iskustva sa tim harmonikama, neko losa... sve zavisi od konkretnog rucnog rada koji ti dodje pod ruke i od ruke koja je uradila taj rucni rad ;)
milos_harmonika
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 08 Dec 2012, 16:27

Re: Rucno radjene harmonike?

Post od milos_harmonika »

Ok..pogledacu jos po forumu.. :svirac:
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: Rucno radjene harmonike?

Post od Motif »

petar3petar napisao:
Motif napisao:sve pet..potpuno točno,jedino što se ja nisam nikad hvalio vašim radovima,to je osoba koja je kupila harmoniku od mene izmislila.Ja to sigurno nisam rekao,jer sam tu harmoniku dobio pod račun za onaj ogromni peteroglasni guerrini,a ne od vas.Čovijek koji mi ju je ostavio,rekao je da je pravio neki majstor Vekić,i tako sam ja rekao dečku koij je kupio od mene.Inaće neznam zašto ju je prodavao,harmonika je bila tonski jako dobra.
Kada sam ja to rekao da si se ti hvalio mojim radom?
Nikad nisam radio hramonike tog tipa a odlučio sam prije 7-8 godina a možda i više, da takove nemam u svojem vlasništvu.
Krivo sam protumačio vaš post,a to je zato što sam jednom prilikom prodao guerrini oro nekom dečku,koji ga je isto za kratko vrijeme stavio u oglas,i naveo da ste ga vi proizveli.ispričavam se.
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: Rucno radjene harmonike?

Post od srks69 »

A ovo je vrhunac?! :lol:
Slika
restaurator
48 basova
48 basova
Postovi: 81
Pridružio se: 04 Mar 2012, 18:06

Re: Rucno radjene harmonike?

Post od restaurator »

Dobra ova DELICIA. Navali narode.
brunoMARGETA
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 26 Maj 2013, 16:38

Re: Rucno radjene harmonike?

Post od brunoMARGETA »

Eee zalosti moja
markovs82
16 basova
16 basova
Postovi: 20
Pridružio se: 29 Jun 2011, 14:15

Re: Rucno radjene harmonike?

Post od markovs82 »

pozdrav svima,

pisao sam pre nekog vremena, da cu skupljati para za original Dallape Organtone 993a harmoniku, ali od toga nema nista...jednostavno ne zelim da dajem toliki novac za harmoniku, koja ce sluziti samo za kucnu upotrebu. Zbog toga mi je potreban vas savet oko kupovine RR harmonike (najvise do 1000 EUR). Trazim dugmetaru sa malom i velikom kabinom, 140 basova, cetvoroglasnu. Da li se do 1000 EUR moze nesto pronaci...? Mozda kod majstora Miodraga Bajica ?
Kao sto sam rekao, harmoniku kupujem za svoju dusu i merak, nije mi toliko bitan izgled iste (samo da nije crvena ili bela), ali mi znaci koliko toliko dobar zvuk (niti imalo slican prethodnoj Skali, koju sam imao). Jos kada bih nasao harmoniku sa mekom i brzom klavijaturom, bilo bi odlicno...

Imate li nekih predloga, sugestija, ideja,...?

Bih bih veoma zahvalan.

Hvala i prijatno.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Rucno radjene harmonike?

Post od dugmetarac78 »

Iskreno prijatelju to što si nabrojao, za 1000 eura ćeš jaaako teško naći, jati želim sreću u potrazi :depkvk:
Odgovori