Trebam pomoć oko 1. harmonike

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
NincheST
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 08 Sep 2013, 00:39

Trebam pomoć oko 1. harmonike

Post od NincheST »

Klinka je upala u državnu glazbenu školu, na harmoniku. Nemam muzikaša u obitelji, ne znam na koga je, ili mi ostali nismo imali prilike.
Znaći o harmonikama ne znam ništa, osim što mi kažu. Za početak trebam neku od 80 basova, malu, klavijature tipke G do E, škola ne posuđuje, ne iznajmljuje, trebam je odmah.

Našla sam jednu Welmaister Stellu 80 za pristojnu cijenu 200€ novu novcatu, tako piše i tako izgleda. Samo ja sam u Hrvatskoj, harmonika u BiH i ne znam kako je mogu kupiti legalno i dali da se usudim uzeti nešto na neviđeno, inaće nemam izbora, u malom sam gradu i još nijednu osim Delicie 60 basova nisam našla tu, a ta ne valja.

Ima tko pametan savjet?? :(
Korisnikov avatar
accordionist
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 543
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Trebam pomoć oko 1. harmonike

Post od accordionist »

Weltmaister je za muzicku skolu za pocetak odlican izbor. Kada je u pitanju kupovina na nevidjeno to bas i nije preporucljivo, ukoliko se ne razumete u harmonike najbolje povedite nekog ko zna. Ono sto mi mozemo najbolje da pomognemo to je da damo procenu na osnovu slika harmonike ukoliko mozes da postavis ovde na forum. Cekamo iskusne forumase da se prikljuce diskusiji, sigurno ce pomoci.
NincheST
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 08 Sep 2013, 00:39

Re: Trebam pomoć oko 1. harmonike

Post od NincheST »

Ne znam kako da postavim slike, poslat cu vam link u PP ako Vi znate, harmonika zaista izgleda kao nova, samo je pitanje ipak ako nije bila korištena i gdje je čuvana koliko tonski može biti ispravna?
NincheST
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 08 Sep 2013, 00:39

Re: Trebam pomoć oko 1. harmonike

Post od NincheST »

http://www.pik.ba/artikal/5981356/proda ... er-stella/
to je to, samo da me netko ne preduhitri :)
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Trebam pomoć oko 1. harmonike

Post od dugmetarac78 »

Zar je moguće da u HR nemožete naći odgovarajuću harmoniku, mislim da ipak treba pogledati i isprobati instrument prije kupovine, neznam odakle ste pa da potražimo zajedno uvašoj županiji. Mora biti da ima i kod nas neka povoljna. :svirac:
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Trebam pomoć oko 1. harmonike

Post od ssokac »

Ako vas netko i preduhitri nije steta,preskupo je to,pogotovo u Bosni pa jos za zelenu harmoniku.
Makar boja nije bitna za zelenu ne vrijedi 200 eura!
Ima odlicnih skolskih Melodija za te novce a one su bolje za tu namjenu od te,ako ste oko ZG nije problem naci takvu za toliko.
Ukoliko ne uspijete,posaljite mi svoj broj u inbox pa cu vas uputiti gdje vas nece podvalite,pozz.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Trebam pomoć oko 1. harmonike

Post od dugmetarac78 »

Slazem se i da ne vredi 200e i da je Melodija sigurno bolji izbor.
NincheST
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 08 Sep 2013, 00:39

Re: Trebam pomoć oko 1. harmonike

Post od NincheST »

u Istri sam, nisam našla tu ništa.
petarbg77
48 basova
48 basova
Postovi: 60
Pridružio se: 29 Nov 2011, 23:55

Re: Trebam pomoć oko 1. harmonike

Post od petarbg77 »

NincheST napisao:u Istri sam, nisam našla tu ništa.

dok odete u bosnu i natrag, treba još 150 evra :pudc8: ....pogledajte na "njuškalu" ili "glazbeni oglasnik", ima harmonika koliko hoćete.... :svirac:
NincheST
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 08 Sep 2013, 00:39

Re: Trebam pomoć oko 1. harmonike

Post od NincheST »

petarbg77 napisao:
NincheST napisao:u Istri sam, nisam našla tu ništa.

dok odete u bosnu i natrag, treba još 150 evra :pudc8: ....pogledajte na "njuškalu" ili "glazbeni oglasnik", ima harmonika koliko hoćete.... :svirac:
isto me košta da idem "gledat" i u Hrvatskoj, bliže sam Italiji nego recimo Rijeci.... a nekako nije da nema na njuškalu, ali nema po toj cijeni i čim mi lik piše da ima harmoniku od 80 basova, a ja ih prebrojim 60 , pa mi onda kaže da je napisao svjesno 80 jer se ionako na ta "dva reda basova kojih ova od 60 nema ionako ne svira" :shock: .... ne znam, privukla me ta jer je "nova" i zaista izgleda kao nova... hm??
Odgovori