Koju harmoniku do 200 eura?

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Korisnikov avatar
darkec551
48 basova
48 basova
Postovi: 54
Pridružio se: 04 Maj 2013, 13:40

Koju harmoniku do 200 eura?

Post od darkec551 »

Super mi je krenulo sa vježbanjem, uskladio obe ruke, i shvatim kako mi mijeh ne dihta dobro. Sve češće moram mijenjati smjer kod sviranja. Imala je harmonika jednu pukotinu na kućištu, ali sam to ljepio moment ljepilom, držalo je neko vrijeme super, al sad opet popustilo. Mijeh se razvlači i kad nijedna tipka nije pritisnuta, što znači da stvarno loše dihta.
Šta mi vi možete preporučit za te pare?
Negdje sam pročitao da se harmonika kvari ako razvlačiš mijeh kad nije pritisnuta nijedna tipka, pa kako onda da testiram mijeh kod kupovine polovne harmonike?
Hvala unaprijed na savjetima i preporukama.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Koju harmoniku do 200 eura?

Post od dugmetarac78 »

Naravno da smeš proveriti dihtaciju harmonike tako što ćeš pokušati razvući i skupiti meh bez da diraš tipke, to harmonici neće sigurno naškoditi.
Korisnikov avatar
darkec551
48 basova
48 basova
Postovi: 54
Pridružio se: 04 Maj 2013, 13:40

Re: Koju harmoniku do 200 eura?

Post od darkec551 »

E dobro onda :) ni ne vidim drugog načina da provjerim dihtaciju, ali za svaki slučaj da pitam, da se prodavač harmmonike ne bi nešto bunio.
Zna li možda netko jesu li nove harmonike jeftinije u BiH ili Srbiji, u odnosu na Hrvatsku? Često idem u Bosnu, a ponekad i u Srbiju, pa ako bi prošao jeftinije, da uštedim nešto para i kupim tamo neku prosječne marke. Mislim na nove harmonike...
Ili su cijene uvijek "tu negdje"?
Odgovori