Savjet za kupovinu harmonike

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Savjet za kupovinu harmonike

Post od ssokac »

Zna li tko sto o onoj dugmetari sto pise Dallape koja se cjeni 180 eura na kupujemprodajem oglasniku?
Jasno je da je to krsina koja nije za nista nego kakva je to prodaja bez isprobavanja?
Najvise od svega me zanima je li to onaj klavirstimer koji je i ovamo pisao postove,ako nije izvinjavam se ovome a ako jest-more begajte od tog svercera!
Pitam to pod ovom temom da ne otvaram drugu sa slicnim naslovom.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Savjet za kupovinu harmonike

Post od dugmetarac78 »

Neznam o čemu se radi, al možda je lik počupao tonove iz harmonike kad neda da se isproba..... :svirac: :ijuju: :ijuju: :pudc8:
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Savjet za kupovinu harmonike

Post od ssokac »

Neznam ostaviti oglas ovamo ali koga zanima vrlo lako nade tu harmoniku na tom oglasniku jer je samo ta s takvom cjenom koju prodaje taj klavirstimer.
Ma lik daje da se isproba harmonika ali je onda cijena 100 eura veca!!! :oops:
Garant je pocupao tonove pa se pravi blesav jer "misli" da joj nista ne fali kad ga se kontaktira.
Trebalo bi ga zaskociti da nema kad vratiti nazad izvadjeno nudeci toboze i tih 100 eura pod uslovom da je za te pare kompletna pa ga posteno ispljuvat.
tihomir_2
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 15 Apr 2011, 12:31

Re: Savjet za kupovinu harmonike

Post od tihomir_2 »

Pozdrav! Zanima me koje su harmonike najlakse, a da imaju duplu kabinu. Imam problema sa leđima pa bi trebao nabaviti nesto lagano. imam paolo soprani II i moram ju mijenjat pod hitno samo zbog tezine. Hvala unaprijed.
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: Savjet za kupovinu harmonike

Post od cupavac »

tihomir_2 napisao:Pozdrav! Zanima me koje su harmonike najlakse, a da imaju duplu kabinu. Imam problema sa leđima pa bi trebao nabaviti nesto lagano. imam paolo soprani II i moram ju mijenjat pod hitno samo zbog tezine. Hvala unaprijed.
Svaki ozbiljniji proizvođač uglavnom u ponudi ima, ili će na zahtjev kupca napraviti "compact" model, sa malo manjim korpusom, i samim time lakšu. Ne znam tražiš li takvu novu ili polovnu harmoniku, proguglaj malo, naći ćeš... Sretno kolega.
tihomir_2
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 15 Apr 2011, 12:31

Re: Savjet za kupovinu harmonike

Post od tihomir_2 »

ne trazim novu, staru harmoniku trazim, pa me zanima sta bi se moglo naci najlakse u toj klasi. oko 10 kg da je tezina.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Savjet za kupovinu harmonike

Post od dugmetarac78 »

Prijatelju profi 2+2 harmoniku oko 10 kg ćeš teško naći veruj mi, prosek je 12-13+kg. al bitno je kako je izbalansirana, pa ako je to dobro odrađeno, onda se harmonika od 13 kg na grudima čini lakšom od neke koja ima 12+ kg, al nije dobro izbalansirana.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Savjet za kupovinu harmonike

Post od Koca »

Prijatelju i ta od 10 kg ako postoji bice teska posle par sati sviranja, stolica (barska) je zakon za harmonikase i da stojis bez harmonike celu noc nije zdravo. Dalje, sto se tice sviranja jako je bitno da je dobra tonski i mehanicki da ne moras da rodis mecku dok sviras nego da sve lako radi i bez veceg napora. Ako nadjes laksu ali tisu sa tezom klavijaturom to je jos gore. :svirac:
Odgovori