Savjet za kupovinu harmonike

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
zokamilici
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 06 Okt 2013, 15:58

Savjet za kupovinu harmonike

Post od zokamilici »

Zamolio bih forumaše da mi pomognu oko kupovine harmonike. Amaterski sviram harmoniku na manjim slavljima i za svoju dušu , bez ozvučenja . Trenutno imam harmonike - Rojal standard ( Montana ) i Weltmeister ( Caprice ) od 120 b , nisam zadovoljan njima i htjeo bih da uzmem nešto bolje za ove namjene koje sam naveo . Bitan mi je zvuk ,glasnoća , plitke dirke i "jači " basovi . Imao sam neko svoje razmišljanje o nekim Weltmeisterkama sa kabinom ili neke italijanske harmonike sa ili bez kabine ali kako više čitam forume sve manje sam siguran. Harmoniku ću kupiti najvjerovatnije u Njemačkoj , neću je moći probati , pa bih vas zamolio za savjet šta bih mogao prijatelj da mi tamo potraži ovih karakteristika. Unaprijed Hvala !
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Savjet za kupovinu harmonike

Post od Koca »

Ako ti je akcenat na jacini, dobroj klavijaturi i zivoj svirki probaj Guerrini superior 4 i Dallape organtone pa odluci koja ti vise odgovara. Prednost dajem Guerrini zbog bolje klavijature dok Dallape treba da ima jacu bas stranu koja cak preklapa jednoglasne registre u primu svojom jacinom, zato probaj, a da ti kupi neko harmoniku nije najsrecnije resenje i moras je sam probati, jer ako probas 5 Guerriki imaces velike razlike od primerka do primerka a isto tako i za Dallape! Ako hoces da kupis bas od Svabe oni sviraju Weltmeister i Hohner najvise pa ti se moze desiti da opet kupis od nasih gastarbajtera, pa nije lose da prvo probas ovde! :ijuju:
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Savjet za kupovinu harmonike

Post od chemist »

Ja imam Superiri 4, ona jeste odlicna, ali je i teska, preko 13kg, a ima i veci korpus koji vuce nekako napred, sto je cini jos tezom....ne znam koliko je ona dobra za duze svirke u stojecem stavu :hmmm:...veliko je to opterecenje za kicmu. Ja uglavnom sedeci sviram, hobi varijanta, i to mi nije problem, prezadovoljan sam....mozda je Dallape organtone laksa i bolja za stojece svirke
zokamilici
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 06 Okt 2013, 15:58

Re: Savjet za kupovinu harmonike

Post od zokamilici »

Hvala na savjetima , sta mislite o nekim jeftinijim varijantama od 500-750 e ?
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Savjet za kupovinu harmonike

Post od Koca »

Za te pare nemas ono sto trazis, nemozes imati i ovce i novce ili jedni ili drugo, sve ostalo je kompromis, znaci da neces biti zadovoljan na duze vreme sa tim prelaznim resenjem :pudc8: Zaradices ti te pare koje si dao od baksisa pa se nemoj sekirati :lol:
Korisnikov avatar
lalex
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 18 Maj 2011, 13:01

Re: Savjet za kupovinu harmonike

Post od lalex »

Ja sam 12 godina svirao u Weltmeister Supitu. To je odličan instrument, sa dobrim tonovima, nije skup, može se kupiti za 1000-1200€. Istina malo je slabiji mehanizam kod tih harmonika ali za takvu svirku, sasvim odgovara. Takođe, ako Petar Ralčev svira u eltmeister S4 ne vidim zašto ti ne bi mogao. To je isto jeftinija varijanta. Varijante sa guererinijem su preterano i neopravdano skupe. To su teške harmonike i ne previše glasne. One su više za sviranje na razglasu. Dallape je skupa varijanta i ona ti je najbolja za taj posao koji ti radiš ali moraš odvojiti primerno 3500€ za dobar instrument i pri tom paziti da ti ne podvale jer to se radi. Imao sam i dallape (3kom) i guerrini, samo 1 i to kratko. Tako da znam o čemu govorim.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Savjet za kupovinu harmonike

Post od dugmetarac78 »

Dallape se može naći za dosta manju cenu od 3500e i to dobar original, a supita je takođe teška harmonika, Welt s4 je ok. al lošija od supite, i ona je oko 1000- 1200 a supite su malo skuplje.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Savjet za kupovinu harmonike

Post od Koca »

Druze ne moj buniti decka sa cifrom od 3500e na osnovu predloga za Guerrini superior 4 i Dallape organtone, kad one ne kostaju toliko ni priblizno. Ti pricas o cenama za 2+2 harmonike koje jesu neopravdano vise u odnosu na 3+1 koje su tonski jace od njih. Supite nisu lose harmonike daleko od toga, ali podji od toga da decko trazi jaku harmoniku za suvu svirku i svoju dusu sa lakom klavijaturom. Drugo je to sto je naknadno rekao da zeli da izdvoji 700-1000e pa je to nemoguce. Slazem se i sa tvojim predlogom za Supitu ili S4, sto ce verovatno izabrati zbog nedostatka para ali se one ne mogu uporediti sa Guerrini Sup.4 i Dalape organtone. :depkvk:
zokamilici
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 06 Okt 2013, 15:58

Re: Savjet za kupovinu harmonike

Post od zokamilici »

Hvala Vam na savjetima , moram onda malo sacekati i napraviti pravi izbor .
Korisnikov avatar
lalex
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 18 Maj 2011, 13:01

Re: Savjet za kupovinu harmonike

Post od lalex »

Koca napisao:Druze ne moj buniti decka sa cifrom od 3500e na osnovu predloga za Guerrini superior 4 i Dallape organtone, kad one ne kostaju toliko ni priblizno. Ti pricas o cenama za 2+2 harmonike koje jesu neopravdano vise u odnosu na 3+1 koje su tonski jace od njih. Supite nisu lose harmonike daleko od toga, ali podji od toga da decko trazi jaku harmoniku za suvu svirku i svoju dusu sa lakom klavijaturom. Drugo je to sto je naknadno rekao da zeli da izdvoji 700-1000e pa je to nemoguce. Slazem se i sa tvojim predlogom za Supitu ili S4, sto ce verovatno izabrati zbog nedostatka para ali se one ne mogu uporediti sa Guerrini Sup.4 i Dalape organtone. :depkvk:
Cifra od 3500€ je ona koja je trenutno na ržištu, naravno ukolko se radi o 2+2, originalnom supermaestru u top stanju znači, bez ulaganja. Za guerrinija treba izdvojiti još više a za Prezidenta nenormalno mnogo. Pri tom imaš na leđima izuzetno veliki teret.
Što se tiče supite, ja sam kupio novu 1975 godine i svirao punih 12 godina u istu. Znam, a to zna i svaki majstor kakve su mehanički. Naravno, sve su to dbri brendovi ali svaki u svojoj klasi.
Odgovori