Nešto o ovoj harmonici

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Nešto o ovoj harmonici

Post od Tomina »

Ništa, pričekat će dugmetara sljedeću godinu, trenutno sam imao druge izdatke i još sam kupio korg i30 hihi :ijuju:

Reko da se ne zaboravi klavijatura, akordi i slično :)

Tko zna, sad bi bilo odlično kupiti dugmetarac midi i složiti taj korg da bude dugmetarac...e to bi bilo odlično, jer sam male pare da za korga iz studija!!
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Nešto o ovoj harmonici

Post od Tomina »

evo da se pohvalim, u utorak rano ujutro mi stiže dallapa 3+1 (r.rad) iz makedonije za male novce...

Da i moram uložiti 200 eura, opet super jer je ispod cijene koje sam prodao sopranku :)

Čuli smo se preko skype, prezentirao mi cijelu harmoniku, što je najbitnije mjeh nigdje ne pušta (vidi se), sve u svemu vrijedi te pare.

Mislim u pitanju 400 eura.

Eto, nadam se da se neće ništa promjeniti jer smo se dogovorili.

Već sam uzimao od tog čovjeka neke stvari iz Makedonije i nikad problemi s njim ;)
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Nešto o ovoj harmonici

Post od dugmetarac78 »

Nek je sa srećom, valda ćeš postaviti i neke sličice kad stigne ramunika. :jdishddf: :svirac:
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Nešto o ovoj harmonici

Post od Tomina »

naravno prijatelju, slike će odmah sjesti hhh :)
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Nešto o ovoj harmonici

Post od dugmetarac78 »

Ako šta zapne oko popravke ili sl, znaš da se uvek možeš obratiti. :depkvk:
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Nešto o ovoj harmonici

Post od Tomina »

naravno, evo baš je krenula iz Skopja sa busom ;)

Kad sam Sopranku kupio, bilo je i na njoj nekih sitnih stvari koje sam sam riješio...nešto oko kabinskog fasena jer nije dobro nasjedao te oko registara...

Sve što mogu sam - uradit ću.
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Nešto o ovoj harmonici

Post od Tomina »

Eto stigla dallapa.

Prvi dojmovi - puno u lošijem stanju nego što je izgledalo preko skype, to je jbg rezultat takve kupnje :D

Ali - 140 basova, 12.7kg, 2kg lakša nego moja sopranka, manji gabariti, ma ko salivena stoji haha :svirac: Nema više znojenja prilikom rasteranja.

Dallapa je stari ručni rad iz Srbije. Dosta se nasvirala, vidi se, ali i dosta dugo stajala jer prašine pun kufer ima.

Tipkovnica i ljeva ruka i desna ruka plitka, brza, lagano se svira, a zvuk bome nije niti malo loš-sviđa mi se ;)

E sad - računao sam na cijenu harmonike plus 100-150 eura na štimanje i popravak kojih kožica, no izgleda da će osim toga ipak biti još koje moje popodne DOBROG čišćenja i popravaka mehanike da bi ona svirala kako treba, jer sad se nemože dobro svirati na nju.

Nabrzinu sam ju otvorio, primjetio raspuštene fasene, samo sam njih dotegnuo i već sam riješio na desnoj strani 30% bolji zvuk i dihtaciju.
Perce nije niti jedno polomljeno, par kožica visi, ali ništa strašno.

Prvo treba jako dobro očistiti sve, najviše mehaniku. Promjeniti filceve, registre počistiti itd itd. Napravit ću sve sam što mogu, imam sad vremena navečer tako da imam zanimaciju. :)

A štimanje i kožice te bas mehaniku ako će trebati šta će riješiti majstor.

Od čega se koriste ti filcevi za klapne, pa ispod dirki što dolaze itd? Znam da nije to nauka promjeniti, samo pitanje jel budem pronašao tu filceve. I koje ljepilo koristite?
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Nešto o ovoj harmonici

Post od dugmetarac78 »

Polako i sredit ćeš ti nju, jbg da smo bliže ja bih ti pomogao i odradili bi je za veoma kratko vreme, potreban ti je filc baš za te stvari, samo dobro pogledaj debljinu vanjskog i kabinskog, da kupiš iste debljine kao i stari što je bio, a inače u kabini je uvek tanji filc. to je dosta zeznut posao videćeš ako budeš sam radio, iako se ne čini, jer mora svaka klapna 100% naleći zbog dihtacije.
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Nešto o ovoj harmonici

Post od Tomina »

Da, jasno mi je da mora 100% naleči. Ma gle, nemam šta da uništim - ako i ne uspijem - barem jedno iskustvo više, majstor će tak i tak štimovat harmoniku i kožice mjenjati, tako da nije problem.

Kad sam i Sopranku kupio, bilo je nekih stvari koje nisu bile kako trba, isto dihtacija, pa registri - prvi put sam se time susreo, proučavao dugo - dok nisam skužio da se može riješiti veoma brzo :)

Što mi najbitnije, mjeh nigdje ne pušta kako ga kod rastezao, nije uništen - no dosta brzo troši zrak baš radi tih svih filceva jer se čuje dosta sviranja tonova kad ne treba.
Riješit će se, nisam ni očekivao od harmonike od 400 eura da bude tip top. Skoro sve takve su za servis spremne.
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Nešto o ovoj harmonici

Post od Tomina »

evo desna strana je raskopana skroz...tipke skinute, povađeno svako dugme sa štangice, registri - sve dolje..sve treba čistiti jer izgleda da je stajala tko zna koliko dugo i tko zna u kakvim uvjetima...Ajd glasovi su svi čitavi, to je bitno, kao i mjeh.

Stavit ću kasnije slike, ovo mi super dođe za ove duge zimske dane hehe.
Odgovori