Pomoc oko moje harmonike - Dallape plagijat

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
gidra1960
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Pomoc oko moje harmonike - Dallape plagijat

Post od gidra1960 »

Pozdrav svima. Svaki put kada se vratim na ovaj forum vidim koliko ovde ima znanja pa sam resio da Vam se obratim sa molbom.

Ja sam amater koji ima plagijat Dallape dugmetaru. Nju sam kupio kada sam imao nesto malo para a jos manje znanja sta kupujem. Tako da sam dobio to sto imam. Doduse, sviram samo za svoju dusu, pa i nije tako kriticno. Sada se spremam malo vise da vezbam pa planiram da je zamenim za nesto sredjenije i bolje. Pojma nemam koliko i da li nesto vredi.

Postavio sam nekoliko slika na ovom sajtu pa se nadam da cete moci da je vidite http://www.flickr.com/x/t/0098009/gp/dsavic/810939/

Harmonika svira, ali ima dosta problema (jedno ili dva dugmeta u primu ne sviraju ili daju drikciji ton kada razvlacim/privlacim meh, jedno dugme na bas tastaturi je upalo i izgleda kao da je opruga otkacena/pukla, registri drukcije reaguju na pritisak, itd) i trebala bi na generalnu. Zaboravih da kazem, zivim u Engleskoj pa ovde i nema nesto majstora (bar u kraju u kome zivim), a oni koji su je otvarali nisu znali sta sa njom da rade (sem da poprave nekoliko kozica, sto se moze videti sa fotografija.

Pitanje je vredi li nesto? Pitajte ako vam trebaju bilo koje informacije. Hvala unapred.
Odgovori