pitanje u vezi kupovine na pik ba

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

pitanje u vezi kupovine na pik ba

Post od Motif »

http://www.pik.ba/artikal/10350725/guer ... ident-oro/

dali tko imamo kakvih iskustava sa ovim gospodinom koji se predstavlja da je iz Rijeke a trenutno je na operaciji u Njemačkoj,naime navedeni mi nudi za moju harmoniku guerrini oro.
Adaks
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 03 Jan 2014, 01:08

Re: pitanje u vezi kupovine na pik ba

Post od Adaks »

Nakon sto sam procitao ovo pitanje, nisam mogao odoliti, a da se ne registrujem.
G-dine "Motif", manite se corava posla u vezi doticnog gospodina.
Za razliku od vas koji se bavite preprodajom instrumenata, uglavnom sam primjetio da preprodajete harmonike i klavijature, on je samo neko ko bi rado zelio da radi to isto, ali nema novaca i usto nije ni punoljetan, ali ima pomagaca koji jeste.
Na oglasniku "Kupujem prodajem" ima njegov profil "organtone", koristio ga je i na pik.ba, sad je Bilic, a i u Hrvatskoj je bilo na njuskalo jeftinih superior guerrini, pa su ljudi zvali, neki su cak isli u Bijeljinu, neki u Beograd, evo sad treba ici cak u Rijeku, pa mozda i u tu bolnicu u Njemacku neko ode po neku ekstra povoljnu harmoniku. Nema tu nista ni za kupiti, a kamoli za zaraditi.
Pratim to vec drugu godinu i po tekstu oglasa se moze prepoznati ista osoba, ne moram vise ni da otvorim znam da je on, mada sada mijenja imena. Ljudi bez veze putuju, i nikad nikoga nisu sreli, iz prve ruke znam da su isli ljudi da se nadju na pola puta u Bijeljini, otkud sad Rijeka.
Osim toga, sve te super skupe harmonike iz oglasa tipa super6 artist6 president supermaestro superior itd uopste nema u svom vlasnistvu, sve je imaginarno, a informacije je pokupio na forumima, imate ga ovdje registrovanog kao clana. Slike su od neke harmonike jednostavno kopirane u prostor stana putem photoshop. Neka vjeruje ko hoce, ja imam dokaze za ovo u vezi copy paste i fotomontaze harmonika u neki prostor. A evo i malo linkova sa dva imena.

http://www.pik.ba/artikal/10413288/guer ... ident-oro/

http://www.kupujemprodajem.com/Guerrini ... id=1331654

Ovo sam snimio u PC, za slucaj da izbrise oglase.

Ista slika, drugi profil, vec dvije godine traje ova igra, imao je 10-15 harmonika na profilu, svaka je bila izmedju 4-10.000€ realne vijednosti, sve su prodate.
Znam za jos desetak osoba raznih gluposti i bezobrazluka, ali oni barem imaju zivu robu pa svercaju, a ne maglu kao ovaj ovdje.

Jednostavno je. Trazite bilo koju od tih harmonika da je vidite putem skype, necete je vidjeti nikad.
Inace, i u Hrvatskoj i u Srbiji i u Bosni imamo ljude koji imaju na svim sajtovima oglasnika po 5-6 profila i sve se vrti u krug, samo sto neki od njih imaju uistinu harmonike na prodaju, a nekima je sve ovo vid lazne zabave.

Vjerovatno ce ovaj moj post da pokrene lavinu prema meni, a ne prema njemu, jer je sve naopako, ali nemam namjeru da odgovaram dalje. Ovo je samo pokusaj da se sprijece svi oni koji su okaljali ime harmonika i dalje to cine, a u ex-yu ima puno toga pokvarenog, kada je ovaj instrument u pitanju. To vec odavno ne granici sa kriminalom, vec je preskocilo tu granicu.

Istinski pozdrav svima koji vole da vjezbaju i da nastupaju sa najdrazim nam instrumentom - harmonikom.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: pitanje u vezi kupovine na pik ba

Post od Koca »

Nece ovaj post izazvati lavinu prema tebi jer si 101% u pravu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Znam o kome se radi i decko je bio clan foruma pod imenom Steela ali je zbog raznih lazi i ne korektnog ponasanja bio izbacen sa foruma od strane administratora. Znam i njegovo ime ali necu sad o tome, jer nije bitno i nigde ga ne koristi, jer smo nekoliko nas clanova foruma izmedju sebe razmenili iskustva ko je ko na forumu i tako sam saznao razne stvari o njemu i nije mi jasno cemu sve to, a jos je bio i javno par puta uhvacen u lazima, prozvan ali on nije mario vec terao po svome i niko nije mogao da mu dokaze da nije u pravu. Zbog sve cescih konflikata i stvaranja negativne atmosvere nije vise clan foruma. U nekim prilikama je bio i simpatican kao kada je nasao na tavanu Presidenta a nije ni znao da ga ima...Kako moze prodavati naku harmoniku koja je vlasnistvu nekog drugog stalno sam se pitao? Ako se sada ja javim i kazem dolazim po njegovu harmoniku on moze samo u medjuvremenu rizikovati i kupiti po nizoj ceni, ili u dogovoru sa vlasnikom pozajmiti instrument i zadrzati dogovoreni deo ako proda. Ja ne vidim kako jos moze funkcionisati pa neka me neko dopuni ako zna. Ako namerno radi da bi se neko samo setao stotinama km i zabavljao se ako je normalan ne bi smeo ni pomisljati jer bi mogao izvuci deblji kraj neke motke. Znaci Organtone je sigurno Steela.
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: pitanje u vezi kupovine na pik ba

Post od Motif »

Tako sam i mislio,hvala vam puno.Ma gnjavi me za zamjenu vec mjesecima,pa ono cisto da provjerim.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: pitanje u vezi kupovine na pik ba

Post od Koca »

Pa neka dodje kod tebe sa President oro mozda ima neku taktiku sto nama svima nije jasno.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: pitanje u vezi kupovine na pik ba

Post od dugmetarac78 »

Jednostavno neka postavi video sa tom harmonikom na youtube, al se dogovorite šta će svirati da nebude zbune i to je to, ili neka se na video snimku obrati kupcu, da to bude kao verifikacija autentičnosti videa, pa da vidimo dal će pristati. :svirac: :depkvk:
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: pitanje u vezi kupovine na pik ba

Post od cupavac »

dugmetarac78 napisao:Jednostavno neka postavi video sa tom harmonikom na youtube, al se dogovorite šta će svirati da nebude zbune i to je to, ili neka se na video snimku obrati kupcu, da to bude kao verifikacija autentičnosti videa, pa da vidimo dal će pristati. :svirac: :depkvk:
Ne ide to kolega, kako će čovjek postaviti video kad je na operaciji u Njemačkoj, neće ga valjda doktori i sestre snimat,
oni obično snimaju druge žanrove :lol:
A i često se seli, pa mu valjda nije jednostavno uz sve te silne harmonike koje ima, nositi još i video kameru. :ijuju:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: pitanje u vezi kupovine na pik ba

Post od dugmetarac78 »

Pa jeste brate, i to što kažeš. :depkvk:
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: pitanje u vezi kupovine na pik ba

Post od Motif »

Ma odmah mi je bilo sumnjivo,jer ne vjerujem da neko ima u kolekciji sve te instrumente,i mjenja za razno ili jeftinije,ali opet kakva je danas situacija,ljudi i to rade jer je tesko iskesirat 5000eur za harmoniku,pa je zamjenis za jeftiniju koja se ponekad lakse proda.Svasta....lik je bolestan...
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: pitanje u vezi kupovine na pik ba

Post od ssokac »

Motif napisao:Svasta....lik je bolestan...
E bas to,lik je bolestan i negdje se smije kako za.ebava naivne budale koje trose pare na put.
Mali je obican kreten i to se konacno skuzilo.
Treba po svim forumima to razglasiti da se zna,ako i promjeni ime vidi se po sistemu da je to taj isti pacijent za psihijatra.
Odgovori