Savjet za kupovinu harmonike

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
zokamilici
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 06 Okt 2013, 15:58

Savjet za kupovinu harmonike

Post od zokamilici »

U pravu si dugmetarac , evo postavljam link pa ako mi nesto mozete reci za ovu harmoniku , najbolje je da je probam ali posto mi nije blizu i Vasi savjeti mi mogu dobro doci da znam sta da uradim. Treba mi harmonika za svirku na "suvo" , da nije preskupa. U ponudi imam ovu harmoniku , da dam rojalstandard-montana 120b , 11+4 , cetvoroglasna + 600km za ovu.Molim Vas za misljenje , ne znam nista o ovoj harmonici , vrijedi li te novce ( 1300km -cijeni je za kes).Poz , http://www.pik.ba/artikal/10220524/harm ... eroglasna/
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Savjet za kupovinu harmonike

Post od dugmetarac78 »

Najbolje sam da proceniš dali ti to štima, ali to je obična bezkabinska harmonika, To što je Scandalli jeste da je dobar proizvođač, ali moraš biti svestan da je to ipak niskobudžetna harmonika, tako da osim imena nema baš puno zajedničkog sa ostalim modelima te marke. E sad opet kažem tvoja je odluka, al Montana + 600marona (to je negde 300-tinjak evrića jel???) Po meni je to puno. Jer ništa to nije posebno. Još crvena, to ćeš teško prodat, a da izvučeš svoju lovu. Razgledaj još malo po oglasima. :pudc8: :depkvk:
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Savjet za kupovinu harmonike

Post od petar3petar »

Pozdrav!
Ovo nije Scandalli harmonika.
Činjenica je da je talijanska ali Scandalli nije sigurno. Netko je naljepio natpis kakav takve harmonike nikada nisu imale a i "grb" nije adekvatan.
To ne znači da spomenuta harmonika za svoju klasu nije dobra. Možda i bolja od Scandalli u istoj klasi.
zokamilici
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 06 Okt 2013, 15:58

Re: Savjet za kupovinu harmonike

Post od zokamilici »

Puno hvala na savjetima , moracu jos malo da pogledam !!!!!
zokamilici
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 06 Okt 2013, 15:58

Savjet za kupovinu harmonike

Post od zokamilici »

imam u ponudi i ovu harmonika cijeni je 1600 km , pa mozete li mi nesto reci o njoj posto nemam nikoga za savjet osim " Vas ". L.Phttp://www.pik.ba/artikal/8706994/harmonika-excelsior/
zvoneto
48 basova
48 basova
Postovi: 56
Pridružio se: 23 Nov 2011, 13:01
Lokacija: Mostar

Re: Savjet za kupovinu harmonike

Post od zvoneto »

Ima prijatelju kod mene WM cantus 4 de luxe cijena je 1800 maraka. Vidi pa razmisli ovo što ti nude za te pare po meni ne vrijedi. Ovo je kabinska harmonika dobra ti je za svirku sa tamburašima ako misliš na to. Pozdrav1
zokamilici
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 06 Okt 2013, 15:58

Re: Savjet za kupovinu harmonike

Post od zokamilici »

kako da vidim harmoniku , imas li profil. Ja dajem rojala120 b i weltmaister 120 b + ? za bolju harmoniku
zvoneto
48 basova
48 basova
Postovi: 56
Pridružio se: 23 Nov 2011, 13:01
Lokacija: Mostar

Re: Savjet za kupovinu harmonike

Post od zvoneto »

Držao sam je jedno vrijeme na Pik-u pa sam skinuo. Harmonika je na prodaju zato jer sam kupio drugu. Neke zamjene me ne interesiraju tako da ništa od toga. Uglavnom moj savjet nemoj davati puno para za bezkabinske harmonike bolje dodaj još malo pa uzmi nešto da valja. Pozz
mbkrhr
16 basova
16 basova
Postovi: 40
Pridružio se: 14 Okt 2012, 14:17

Re: Savjet za kupovinu harmonike

Post od mbkrhr »

Prodajem ovu harmoniku.Hohner Atlantic IV N DELUXE.Harmonika je ispravna bez greške,usčuvana i redovito servisirana,za sve vrste muzike.Ako nekog zanima neka mi se javi porukom.

http://www.njuskalo.hr/harmonike/hohner ... s-10709454

https://www.google.hr/search?q=hohner+a ... B617%3B463
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Savjet za kupovinu harmonike

Post od ssokac »

Ma ko ce mjenjat za nju onu sa crnim registrima i zavjesom..
Opalio si cjenu boli glava,prodaja ne ide i nema sanse dobit ni priblizno kolko trazis za nju..
Ipak sretno!
Odgovori