Traži se dobar savjet

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Traži se dobar savjet

Post od Koca »

rodjak napisao:
Koca napisao:Ne bih se slozio sa tobom generalno, ta sto si probao je sigurno rastimovana, Scandalli su odlicne harmonike.
da je rastimana cuo bih to ,harmonika ne može bit rastimana na svim tonovima,vec na nekim,ponavljam da mi se nije svidala,a cak mi je bila zelja da ju kupim,a onda sam odustao jer mi je zvucala lose..
Pa ne znam sta si hteo reci, prvo da ti zvuci kao za Slovensku muziku e onda ti je tako stimana sa tremolom, a posle kazes da zvuci lose a tu moze biti puno razloga a mislim da je u zapustenom stanju i treba ici na servis. Ne mogu ti nista reci dok je ne opises konkretno. Probaj vise primeraka i modela pa ces videti da su Scandalli dobre harmonike, ne moj generalizovati a probao si jednu. Probaj i kabinsku. :depkvk:
rodjak
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 12 Feb 2014, 08:19

Re: Traži se dobar savjet

Post od rodjak »

Koca napisao:
rodjak napisao:
Koca napisao:Ne bih se slozio sa tobom generalno, ta sto si probao je sigurno rastimovana, Scandalli su odlicne harmonike.
da je rastimana cuo bih to ,harmonika ne može bit rastimana na svim tonovima,vec na nekim,ponavljam da mi se nije svidala,a cak mi je bila zelja da ju kupim,a onda sam odustao jer mi je zvucala lose..
Pa ne znam sta si hteo reci, prvo da ti zvuci kao za Slovensku muziku e onda ti je tako stimana sa tremolom, a posle kazes da zvuci lose a tu moze biti puno razloga a mislim da je u zapustenom stanju i treba ici na servis. Ne mogu ti nista reci dok je ne opises konkretno. Probaj vise primeraka i modela pa ces videti da su Scandalli dobre harmonike, ne moj generalizovati a probao si jednu. Probaj i kabinsku. :depkvk:
Da li si ikad u zivotu nesto htio kupit ,onako svidalo ti se, a onda malo bolje kad si razmislio probao vidio si da nije bas to to?Meni je nekako onako na prvu ta harmonika nije zvucala lose,al onda kad sam ju cuo drugi put ne bih ju uzeo,jednostavno ne svida mi se,znam da su Scandalli vrh harmonika,i ja bih trebao sebi nesto kupit na zalost ispali su mi neki drugi troskovi,tako da cu izgleda napravit jednu opciju:da cu svoju sadasnju harmoniku tonski preurediti tj.majstor ce joj dodati ono sta joj fali a to je picolo i jos nesto ne sjecam se vise sta..i to ce me izaci oko 150 eura..ja nisam bogat i uvijek sam muku mucio s instrumentima,prije je sve to jos bilo i gore tj skuplje..možda nije tema za forum ,ali cu napisati ,da me srce znalo zaboljeti kako su neki potpuno netaletirani ljudi svirali na instrumentima koje ja nikad necu mocik sebi priustiti
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Traži se dobar savjet

Post od dugmetarac78 »

Ako ti se nešto ne dopada nemoj to ni kupovati, jer džaba ako ceo svet to nešto hvali, al meni se nesviđa, ja nemam ništa od toga. Scandalli jesu dobre harmonike, ali i njih ima raznih modela i klasa, hoću reći ima vrhunskih primeraka, ali ima i manje kvalitetnih bez obzira na ime, jer da su sve iste onda nebi postojale neke po ceni od 300eura a neke po ceni od 3000 4000 pa čak i 10.000 eura, nesvira ime, nego instrument. Da su sve iste kvalitete, što bi onda ljudi davali tolike novce, kad mogu da kupe i za 300-400eura. :pudc8:
rodjak
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 12 Feb 2014, 08:19

Re: Traži se dobar savjet

Post od rodjak »

dugmetarac78 napisao:Ako ti se nešto ne dopada nemoj to ni kupovati, jer džaba ako ceo svet to nešto hvali, al meni se nesviđa, ja nemam ništa od toga. Scandalli jesu dobre harmonike, ali i njih ima raznih modela i klasa, hoću reći ima vrhunskih primeraka, ali ima i manje kvalitetnih bez obzira na ime, jer da su sve iste onda nebi postojale neke po ceni od 300eura a neke po ceni od 3000 4000 pa čak i 10.000 eura, nesvira ime, nego instrument. Da su sve iste kvalitete, što bi onda ljudi davali tolike novce, kad mogu da kupe i za 300-400eura. :pudc8:
slazem se dugme s tobom,probao sam neki dan supitu harmonika kao ispod cekica,fino i sjedi na krilu, nije siroka,i sve je bilo ok, dok nisam prste stavio na klavijaturu,tu je svaka ljubav zavrsila..tipke ko na djecijem sintu plasticne,ne znas uopce kako ce tipkra reagirati dok sviras,hoces li ju jace ili slabije stisnuti,tako da ne bih supitu..
mislim da imam problel kao i moj kum,njemu se nista ne svida,cak i harmonike od 5000-6000 eura,kaze da su sve iste i sve slicno zvuce,plasticno bez duse
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Traži se dobar savjet

Post od dugmetarac78 »

Ma ne diktira cena to dali će nam se nešto svideti ili ne, naravno netreba ići u krajnosti da nebi neko krivo shvatio da hoću reći da je ista harmonika od 500 i od 3500 eura, al bitno je da je instrument kvalitetan naravno i da jednostavno kad harmoniku staviš na sebe i zasviraš, da ti nešto zatreperi u grudima, e onda je to to. Barem ja tako mislim, jer ne kupujem instrument da se hvalim drugima kako sam ga skupo platio, nego za svoj merak i za svoju dušu.
rodjak
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 12 Feb 2014, 08:19

Re: Traži se dobar savjet

Post od rodjak »

da je meni nabavit nesto staro npr staru dallape iz npr 70 godina ufff to je zvuk i harmonika al to kosta jako puno
Odgovori