Barcarolle ili Setimio Soprani

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
alsaban
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 25 Dec 2013, 21:42

Barcarolle ili Setimio Soprani

Post od alsaban »

Bok, novi sam na ovome forumu i htio bih si kupiti prvu harmoniku, ali o tome neznam baš ništa, a trenutno su mi za oko zapele 2 harmonike za koje mislim da bi bile dobre za mene kao početnika, ako nisam u pravu ispravite me. Radi se o harmonikama Barcarolle Magister 80 basova i Setimio Soprani mislim da je 96 basova, radi se baš o ovim harmonikama sa youtuba

http://www.youtube.com/watch?v=KA6dPWrbzO4

http://www.youtube.com/watch?v=BOkEl5AgW_4

čovjek kaže da su 100% ispravne, barcarolle ima kofer dok setimio sporani nema

hvala unaprijed ako sam možda nešto zaboravio napisat slobodno pitajte
alsaban
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 25 Dec 2013, 21:42

Re: Barcarolle ili Setimio Soprani

Post od alsaban »

zaboravio sam samo napisat cijene 1300 kuna za barcarolle i 2000 za Setimio Soprani
Korisnikov avatar
Shop
120 basova
120 basova
Postovi: 197
Pridružio se: 08 Avg 2011, 09:39
Lokacija: Petrovac na Mlavi

Re: Barcarolle ili Setimio Soprani

Post od Shop »

Ja se ne razumem bas u tehnicku konstrukciju harmonika i u klavirne harmonike ali po onome sto cujem,po zvuku ovih harmonika Setimo Soprani je po meni daleko bolja!Bolje zvuci i lepsi i puniji ton ima!Ali sacekaj recice ti jos neko ko se bolje razume dugmetarac78,Koca,gospodin Petrovic itd...
alsaban
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 25 Dec 2013, 21:42

Re: Barcarolle ili Setimio Soprani

Post od alsaban »

Shop napisao:Ja se ne razumem bas u tehnicku konstrukciju harmonika i u klavirne harmonike ali po onome sto cujem,po zvuku ovih harmonika Setimo Soprani je po meni daleko bolja!Bolje zvuci i lepsi i puniji ton ima!Ali sacekaj recice ti jos neko ko se bolje razume dugmetarac78,Koca,gospodin Petrovic itd...
hvala lijepo na javljanju :depkvk: i svakako se slažem da setimo soprani ima ljepši zvuk, a mene trenutno zanima da li je to dobra cijena za tu harmoniku, jer o harmonikama nemam blage veze, znam da imaju ove klavirne i dugmetare, kabinske i bez kabine, i manje više ništa više
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Barcarolle ili Setimio Soprani

Post od petar3petar »

S. Soprani je tehnički bolje riješena harmonika i svakako joj treba dati prednost no treba imati na umu i u kakvom je stanju instrument. Možda je isplativije uzeti Barcarole ako je u korektnijem stanju.

Zvuk bilo kojeg instrumenta preko medija, pa tako ni preko YouTube nije korektan.
Ljepota tona jedinos e može ocjeniti u živo.
alsaban
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 25 Dec 2013, 21:42

Re: Barcarolle ili Setimio Soprani

Post od alsaban »

petar3petar napisao:S. Soprani je tehnički bolje riješena harmonika i svakako joj treba dati prednost no treba imati na umu i u kakvom je stanju instrument. Možda je isplativije uzeti Barcarole ako je u korektnijem stanju.

Zvuk bilo kojeg instrumenta preko medija, pa tako ni preko YouTube nije korektan.
Ljepota tona jedinos e može ocjeniti u živo.
hvala lijepo na savjetu gosp. Petroviću, ja harmonike ne mogu isprobati prije kupnje a i da mogu ne bi stvaralo nikakvu razliku, jer kako sam rekao o harmonikama neznam gotovo ništa, ostaje mi samo kupnja na slijepo i vjerojvati nekome na riječ
Korisnikov avatar
Shop
120 basova
120 basova
Postovi: 197
Pridružio se: 08 Avg 2011, 09:39
Lokacija: Petrovac na Mlavi

Re: Barcarolle ili Setimio Soprani

Post od Shop »

Najbolje bi ti bilo da povedes nekoga sa iskustvom ili ko se bar malo razume u harmonike,imas svakakvih ljudi...

pozdrav
alsaban
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 25 Dec 2013, 21:42

Re: Barcarolle ili Setimio Soprani

Post od alsaban »

Shop napisao:Najbolje bi ti bilo da povedes nekoga sa iskustvom ili ko se bar malo razume u harmonike,imas svakakvih ljudi...

pozdrav
svakako to bi bilo najbolje, ali ne poznam nikoga tko ima harmoniku, možda onda ipak da idem na ovu jeftiniju varijantu, pa nakon korištenja ako to nije za mene da batalim i da idem spavat :ijuju:
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Barcarolle ili Setimio Soprani

Post od ssokac »

Samo da ne bude zabune,Barcarole je njemacka harmonika a ne talijanka.
Po kvaliteti tona i tehnickim sklopovima skoro identicna weltmeisteru,rojalstandard.
S obzirom da je uz nju i kofer a za puno manje pare onom tko nije siguran da li ce ga volja za ucenjem drzat ili ne preporuka je ta jeftinija.
Mislim da ju je lakse kasnije ako treba i prodat.
alsaban
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 25 Dec 2013, 21:42

Re: Barcarolle ili Setimio Soprani

Post od alsaban »

ssokac napisao:Samo da ne bude zabune,Barcarole je njemacka harmonika a ne talijanka.
Po kvaliteti tona i tehnickim sklopovima skoro identicna weltmeisteru,rojalstandard.
S obzirom da je uz nju i kofer a za puno manje pare onom tko nije siguran da li ce ga volja za ucenjem drzat ili ne preporuka je ta jeftinija.
Mislim da ju je lakse kasnije ako treba i prodat.
ok hvala na savjetu, tako će i biti za početak tu njemačku jeftiniju, a kasnije ako vidim da mi ide i da volim svirat uzet ću neku talijansku za veće novce, hvala svima pozz
Odgovori