Dallape Organtone 140 basova 3+1 kabinska

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Krnjic.dario
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 23 Mar 2014, 00:20
Lokacija: Koblenz,Njemacka

Dallape Organtone 140 basova 3+1 kabinska

Post od Krnjic.dario »

Pozdrav svima

Nasao sam na oglasniku Dallape Organtone harmoniku,pise da je ispravna i netreba ici na stimanje,na slikama izgleda odlicno,zanima me kolika bi bila realna cijena za tu harmoniku?na sta bih trebao pripaziti ako budem isao po nju?

Hvala
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Dallape Organtone 140 basova 3+1 kabinska

Post od dugmetarac78 »

Nabaci neki link oglasa da pogledamo o čemu se radi, jer ima puno stvari na koje treba obratiti pažnju
Krnjic.dario
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 23 Mar 2014, 00:20
Lokacija: Koblenz,Njemacka

Re: Dallape Organtone 140 basova 3+1 kabinska

Post od Krnjic.dario »

Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Dallape Organtone 140 basova 3+1 kabinska

Post od dugmetarac78 »

Pošto je u pitanju ručni rad, onda je najbolje da se vodiš time dali ti harmonika jednostavno odgovara ili ne, jer ni lova nije neka tako da nemoj očekivati čudo. udlavnom pored toga dali ti odgovara tonski, gledaš dihtaciju, mehanizme registara (dali korektno rade) dali tipke imaju "lokera" levo desno, tj. dali prilikom svirke udaraju o obruč oko dirki, basovi su bitna stavka, da ne zaglavljuju i slično, i što je bitno da nije udarana i da je korpus čitav to jest da je kao što sam i rekao "nelupan" toliko ukratko, ako te šta zanima pitaj. :pozdrav:
Krnjic.dario
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 23 Mar 2014, 00:20
Lokacija: Koblenz,Njemacka

Re: Dallape Organtone 140 basova 3+1 kabinska

Post od Krnjic.dario »

Mislim da ce zadovoljiti moje uvjete pocetnika,povest cu frenda koji vec dugo svira harmoniku neka ju isproba...
Puno hvala na savjetu
Krnjic.dario
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 23 Mar 2014, 00:20
Lokacija: Koblenz,Njemacka

Re: Dallape Organtone 140 basova 3+1 kabinska

Post od Krnjic.dario »

Dugmetarac78 ne mogu ti poslati poruku,ako imas kakvu dugmetaru za 700-800€ ili neki jos savjet,javi mi se molim te u inbox,ili ako koristis fb pa mi posaljes podatke da te dodam....
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Dallape Organtone 140 basova 3+1 kabinska

Post od Koca »

Krnjic.dario napisao:Pozdrav svima

Nasao sam na oglasniku Dallape Organtone harmoniku,pise da je ispravna i netreba ici na stimanje,na slikama izgleda odlicno,zanima me kolika bi bila realna cijena za tu harmoniku?na sta bih trebao pripaziti ako budem isao po nju?

Hvala
Dario, najbitnija stvar su tonovi, tj, kako se odazivaju, da li u svirci se neki u brzini ne odazove ili na jace sviranje gusi, stanje kozica i naravno stimovanje. Prosecna cena kompletnog tonskog sredjivanja u Srbiji je 250e. Takodje je i tastatura bitna da ne umara ruku. Cenu necu komentarisati jer je nisam probao. Stvarna cena je kad na tu cenu dodas troskove ulaganja, pozzz.
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Dallape Organtone 140 basova 3+1 kabinska

Post od ssokac »

Nenam nista protiv Djoleta ali pripazi jako dobro..
Prema pricama u stanju je izvadit neku drugu kad se dodje,zapamti dobro kako ta izgleda.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Dallape Organtone 140 basova 3+1 kabinska

Post od Koca »

To ne znam ali vidim da prodaje Cantus4 pod imenom S4 jer je ona nesto bolja i skuplja a na toj harmonici na mestu predvidjenom za natpis (CANTUS) ima nalepljene 2 plocice od metala tako da ko ne zna moze mu reci i da je to Supita ;) . Nemam ni je nista protiv njega samo konstatujem cinjenice.
Krnjic.dario
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 23 Mar 2014, 00:20
Lokacija: Koblenz,Njemacka

Re: Dallape Organtone 140 basova 3+1 kabinska

Post od Krnjic.dario »

Ukoliko imate neku preporuku za dugmetarku slobodno mi javite,nov sam u svijetu harmonike tako da bi mi svaki savjet i preporuka dobro dosla.
Odgovori