Troglasna Guerrini

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
novi_majstor236
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 29 Avg 2013, 00:34

Troglasna Guerrini

Post od novi_majstor236 »

Pozdrav svim članovima foruma, ja sam ovde novi član i ovo mi je prvi post. Nadam se da će neko moći da mi pomogne. :)
Možda je ova tema već negde postoji, ali ja je nisam našao pa sam rešio da je postavim.
Situacija stoji ovako: Našao sam u oglasima troglasnu Guerrini (original) iz 70-ih godina, ali bez kabine.
Interesuje me vaše mišljenje, da li ima dobar zvuk i da li može da se meri sa nekim kabinskim harmonikama (tipa Weltmeister, Delicia i sl.)?
Takodje bi mi dobro došla informacija koja tri tona ima, ako neko možda zna.
Hvala svima koji budu odgovorili na ova pitanja. :)
Možda je malo preopširan tekst za možda prosto odgovor ali šta ću, bolje da se razumemo nego da zafali informacija. :D
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Troglasna Guerrini

Post od dugmetarac78 »

Malo opširnje jel to neka cabletone sa imitacijom kabine ili baš beskabinska, stavi neki link pa da se zna o kojem modelu je reč
novi_majstor236
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 29 Avg 2013, 00:34

Re: Troglasna Guerrini

Post od novi_majstor236 »

https://www.kupujemprodajem.com/harmoni ... -oglas.htm
Eto, to je ova harmonika, kako je meni rečeno to je model bez kabine.
novi_majstor236
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 29 Avg 2013, 00:34

Re: Troglasna Guerrini

Post od novi_majstor236 »

Pozdrav, nadovezaću se na ovu temu ponovo. :) Interesuje me sve što znate o ovoj harmonici, da li je stvarno original, iz kog vremena potiče, kakav zvuk i koliko je glasna, možda neko poređenje sa slabijim ili jačim harmonikama i tako to. :svirac:
Evo i linka:

http://www.kupujemprodajem.com/Guerrini ... r_id=14873
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Troglasna Guerrini

Post od petar3petar »

Tko zna što je u pitanju.
Mislim da je bas strana orginalna no činjenica je da je desna strana nabacana tko zna od čega.
Odgovori