Dallape superorgantone 140 basova 3+1

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Dallape superorgantone 140 basova 3+1

Post od Dallape 1960 »

Ja se izvinjavam ako nko moze da kaze koliko je to eura ili rsd da ne trazim sad kursnu listu :-) Ja mislim da sam vec pisao da sam ja za generalni remont moje harmonike dao 900 eura :-) Cika Dragiju Gadzihancu pre 2-3 godine, i apsolutno ni jednog momenta nisam zazalio.. Verujte i ja sam razmisljao, da dam moju harmoniku, i doplatim, ili da radim, mozgao danima.. Na kraju sam odlucio da svoju harmoniku sredim po mom meraku i da budem miran! nisam zeleo da se setkam 5 puta te uradi ovo, te ono, i na kraju nista, a vise me kosta vozikanje kolima nego majstor..poslednjih godinu dana sam svirao maltene na raspad harmonici (po mojim kriterijumima) ali je to Dallape iz 60-e original italijanska, znaci harmonika koja zasigurno vraca ulozeno, i lepo ustedim 1000 eurica sednem u auto i pravac Nis.. :-) I kazem SVE! hocu TOP harmoniku.. Nov meh, kajsevi, kozice, ciscenje, stimovanje mehanika da se pretrese.. verujte mi harmonika kakva je bila tad takva je i sad.. a 90% mojih svirki je akustika.. i verujem da sam sigurno jos toliko godina apsolutno miran, ako ne i vise.. za mene 100 eura godisnje za odrzavanje harmonike je isplativo apsolutno :-)
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Dallape superorgantone 140 basova 3+1

Post od alibaba40 »

dallape_sd napisao:A da li je puno dati 4500 kn za kompletan servis
Nije prijatelju ako instrument sredjivas za sebe ima tu posla kao u prici,to ovi znaju sto rade harmonike majstori na forumu i dalje.Samo je bitno da imas kvalitetnog i pouzdanog majstora inace pita ode u propast a i novci za njom.
Odgovori