Pomoć oko kupnje dugmetare

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
mc1706
16 basova
16 basova
Postovi: 29
Pridružio se: 15 Jun 2014, 20:46

Pomoć oko kupnje dugmetare

Post od mc1706 »

Dragi forumaši i kolege muzičari prije svega lijepo vas pozdravljam i molim za pomoć. Naime trebam savjet oko kupnje i sviranja dugmetare, znam da o tome već ima puno napisano na forumu, ali sve je nekako na preskok, pa nisam saznao baš sve što me zanima. Sviram klavirnu harmoniku hohner atlantic 4 (ali ništa do talijanke) i odlučio sam preć na dugmetaru prvenstveno zbog akordacije. gdje god sam s nekim svirao jedan svira iz d dura, drugi iz e, f, fis, g itd pa svaku pjesmu moram učit u svim durovima za šta baš i nemam volje. Moja dosadašnja svirka bila je prosječna, svirao sam za sebe i društvo, a sad me zovu na pratnje po svadbama i veće fešte pa sam odlučio više vremena posvetit vježbanju i usavršavanju te se na kraju odlučio za dugmetaru.

Ono što me zanima je sljedeće:
Koju harmoniku da uzmem, nekako me najviše privlači dallape?
Petorednu ili šestorednu i koji grif, b ili c
Treba mi isključivo za svirke na suho, znači da bude što lakša, a što glasnija i naravno za narodnu muziku prvenstveno
U novčanom rangu do 20000 kn

Isto tako molio bih vas za svjet oko prstoreda, koliko sam čitao najviše se koristi krnjevčev, di bi mogao nać neku literaturu za taj prstored, jer nebi htio brljat sam kako mi bude lakše pa da kasnije neke kompliciranije stvari ne mogu odsvirat

Bio bi zahvalan svima na pomoći, svaki komentar je dobrodošao...

Hvala unaprijed... Marko
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Pomoć oko kupnje dugmetare

Post od dugmetarac78 »

Prijatelju prvenstveno da se razjasni jel si slučajno ili namerno napisao do 2000kn, jer za tu lovi hm....i još Dallape, teško ćeš naći bilo šta, a ako je 2000eura u pitanju, e onda je to već druga priča. Znači B-grif, toliko za sada ajd javi o kojoj lovi si mislio pa da možemo dalje komentarisat. :pozdrav:
Korisnikov avatar
mc1706
16 basova
16 basova
Postovi: 29
Pridružio se: 15 Jun 2014, 20:46

Re: Pomoć oko kupnje dugmetare

Post od mc1706 »

Ma naravno da ne 2000, pa i pise 20 000 samo nisam stavio razmak, znači oko 2500 eura. trenutno sad nemam toliki novac, ali imat ću do kraja godine...
Korisnikov avatar
mc1706
16 basova
16 basova
Postovi: 29
Pridružio se: 15 Jun 2014, 20:46

Re: Pomoć oko kupnje dugmetare

Post od mc1706 »

Sad u avataru vidim sliku koju sam vidio da se prodaje u oglasu, jel to vaše, koji je to grif? Ne razumijem se nimalo u dugmetare pa ako mi možete malo objasnit koja je razlika između c i b grifa i koji je po čemu bolji?
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Pomoć oko kupnje dugmetare

Post od dugmetarac78 »

Ja se stvarno izvinjavam, jer je moja greška. Umesto 20.000, ja sam na brzinu procitao 2000kn.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Pomoć oko kupnje dugmetare

Post od dugmetarac78 »

Da ja prodajem Dallape supermaestro i još jednu Dallape takode 2+2
Korisnikov avatar
darkec551
48 basova
48 basova
Postovi: 54
Pridružio se: 04 Maj 2013, 13:40

Re: Pomoć oko kupnje dugmetare

Post od darkec551 »

mc1706 napisao:Isto tako molio bih vas za svjet oko prstoreda, koliko sam čitao najviše se koristi krnjevčev, di bi mogao nać neku literaturu za taj prstored, jer nebi htio brljat sam kako mi bude lakše pa da kasnije neke kompliciranije stvari ne mogu odsvirat
Imam dvije knjige u PDF-u za ucenje dugmetare, ali ne znam da li ima kakve veze sa Krnjevcevim prstometom. Pa ako te zanima, javi.
isto tako, imam jos jednu knjigu kod koje je napisan prstomet i za klavirsku i za dugmetarsku harmoniku.
Korisnikov avatar
mc1706
16 basova
16 basova
Postovi: 29
Pridružio se: 15 Jun 2014, 20:46

Re: Pomoć oko kupnje dugmetare

Post od mc1706 »

hvala, ne treba našao sam na internetu od krnjevca. Dajte narode još kakav savijet ili prijedlog, hvala gospodinu dugmetarac78, ali još su ostala neka otvorena pitanja pa ako bi mogli još malo pomoć, naravno i svi ostali...
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Pomoć oko kupnje dugmetare

Post od dugmetarac78 »

Nije problem, zato smo tu, al pitajte konkretno šta vas zanima, i dali ja ili neko drugi ko zna, svakako ćemo vam pomoći. :pozdrav:
Korisnikov avatar
mc1706
16 basova
16 basova
Postovi: 29
Pridružio se: 15 Jun 2014, 20:46

Re: Pomoć oko kupnje dugmetare

Post od mc1706 »

Pa najviše me zanima koju bi mi harmoniku prepručili, znači suha svirka, glasna i lagana.
Guerrini ili dallape, koji model i od koje do koje godine, 3+1 ili 2+2?
Dal se isplati ić u Srbiju ili Bosnu ili su cijene kao i u hrvatskoj?
Dal da učim krnjevčev prstored ili neki drugi?
Odgovori