Molim pomoć, HITNO!

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Mate3134
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 19 Jun 2014, 14:15

Molim pomoć, HITNO!

Post od Mate3134 »

Pozdrav svima. Nisam baš neki harmonikaš (uglavnom za svoju dušu i društvo) al evo zagrijao sam se bas počet "svirat" harmoniku.. Dosad sam imao Weltmeistera 80 basova, solidna harmonika za pocetnike. Nedavno sam dobio ponudu da dam skuter za Hohner Verdi V Cb, o toj harmonici i ne znam baš puno. Potrebno joj je štelovanje, čišćenje, a možda i novi mijeh. Znači, skoro komplet restauracija al sve u svemu mislim da nije losa. U međuvremenu sam u jednoj trgovini instrumenata vidio neku harmoniku marke SOPRANO, ne izgleda lose, probao sam je i zvuci dobro. Al nigdje na internetu nemaju nikakvi podaci i takvim harmonikama. Evo slika:
Slika
Ako netko zna nešto bio bih zahvalan. Molio bih savjete dali servisirati ovu Hohnericu (i otprilike kolika bi cijena toga bila) ili kupiti novu, vaša mišljenja. Unaprijed hvala i pozdrav iz Hercegovine!
Korisnikov avatar
eman
16 basova
16 basova
Postovi: 31
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Molim pomoć, HITNO!

Post od eman »

Ovo mi liči kao da je made in China, vidio sam neke slične Golden cup što se prodaju. Uglavnom su lošeg kvaliteta, isto važi i za nove Hohner harmonike sto se proizvode u Kini. Za ovu cijenu cca 700-800 € možeš naći u oglasima vrlo kvalitetnu italijansku bezkabinsku harmoniku ili možda za još malo novca kabinski weltmeister (cantus, s4, supita), ili Hohner Atlantic pa da budeš zadovoljan dugoročno. Da sam na tvom mjestu ne bih uzimao ovo što se trenutno nudi u radnjama, jer je to uglavnom jeftino smeće. Pozdrav
Dimitrije Ivkovic
16 basova
16 basova
Postovi: 45
Pridružio se: 17 Feb 2014, 18:32

Re: Molim pomoć, HITNO!

Post od Dimitrije Ivkovic »

POslusam moj savet kroz moju ruku je proslo mnogo harmonika za tu cenu najbolje su ti dve stvari paolo soprani 120 basova ili weltmaister s4 supita.Ovo su ti najbolje harmonike za te pare pozdrav!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odgovori