Pomoć oko originalnosti

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od Motif »

Cijene su dosta nerealne i ovise dosta o potraznji.Cega nema skupo je,cim se pojavi nesto identicno cijena pada.
Eto primjera g.Petrovic kaze da je prodao za upola manje istu takovu dallape,ljudi bjeze od tog jer ne lici na dallape na kakav smo navikli.
Ista stvar je i sa guerrini harmonikama.Imao sam orginal superior 99g koja je bila radjena po uzoru na president oro.znaci 11+7 i malo drugaciju deklu,tj istu kao oro ali pletenica i registri kao superior 2.Prodao sam je jedva za 3500eu a da je imala 12.9reg dobio bi i preko 4000eu.Nema pravila
Dimitrije Ivkovic
16 basova
16 basova
Postovi: 45
Pridružio se: 17 Feb 2014, 18:32

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od Dimitrije Ivkovic »

Svaka harmonika bilo hohnerica ili original dallapa ili cak plagijat prezidenta moze da ti legne i da je zavolis.KAd coveku neka harmonika legne taj covek tu harmoniku voli do kraja zivota.A sto se tice dallapa supermaestro preporucujem dallapu supermaestro srdjana savica vrhunskog virtuoza.Ako je harmonika plagijat begaj od nju al ako je harmonika dobra i svidja ti se uzmi je bez razmisljanja.TAko se ja sad uprevo merkam da uzmem sonolu.POZDRAV :svirac:
tihomir_2
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 15 Apr 2011, 12:31

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od tihomir_2 »

Lijep pozdrav! da li je ova harmonika original ida li ste imali iskustava o brandoni harmonikama? na slici su slikani tonovi i piše magnatera, kakva je kvaliteta istih? hvala! http://v2.pik.ba/artikal/13337128/brand ... e-artikle/
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od petar3petar »

Iz priloženog teksta se može zaključiti da bolja ne postoji.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od Koca »

Tihomire ja tvrdim da sam najpametniji covek na ovim prostorima, jel mi verujes? :o Tvrdim da konj ima 34.265.256 dlaka, a ako ne veruijes ti prebroj. Harmonika bi trebalo po slikama da obecava dobar zvuk ali moras prodati, a to da je najbolja... :cool: skroman neki covek.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od dugmetarac78 »

Lepo piše da je bezpredmetno raspravljati kad takvu nikad niko nije imao na ovim prostorima. :zbunjen:
Korisnikov avatar
surbatovic.a
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 13 Avg 2012, 21:39

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od surbatovic.a »

dobra harmonika :svirac:
zoranzify98
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 27 Jul 2013, 22:29

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od zoranzify98 »

Da li mislite da je ovo originalna harmonika https://www.kupujemprodajem.com/dallape ... -oglas.htm???
birtija
16 basova
16 basova
Postovi: 18
Pridružio se: 22 Feb 2012, 00:19

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od birtija »

Pozdrav svima,prvo isprika jer neznam staviti link.. :oops:
ako bi mi mogao netko reci dali je harmonika sto se prodaje na PIK.ba Guerrini 4 za cijenu 5200 km, ima i video njen..
originalna ,nisam nikad vidjeo takvu lijevu stranu..meni se cini a je...a opet ja nemam pojma..
unaprijed hvala
birtija
16 basova
16 basova
Postovi: 18
Pridružio se: 22 Feb 2012, 00:19

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od birtija »

evo link
https://www.youtube.com/watch?v=_VIycxXnAto
a prodavac je babura2
jos jednom hvala.
Odgovori