Pomoć oko originalnosti

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od Tomina »

a jea, evo kupljeno jučer organtone made in Serbia, 140 basova, 3+1, 700 eura, odlično stanje, vrijedi te pare hehe... :svirac:
File
16 basova
16 basova
Postovi: 29
Pridružio se: 27 Feb 2013, 14:44

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od File »

Pozdrav zamolio bih vas ako mi možete reći da li je ovo original harmonika
http://www.njuskalo.hr/harmonike/guerri ... s-15841442
Unaprijed hvala..
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od dugmetarac78 »

oko originalnosti nebih komentarisao, al to nije tzv. šampionka,nego po svoj prilici 3+1 profesional 1 model recimo. toliko o tome.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od Koca »

Ja bih rekao da je verovatno original Profesional 1 iz 1974. godine, znaci jedan glas u kabini, sa slika se samo vidi da natpis CHampion nije sigurno original. Champion je tanja i ima 2 glasa u kabini. Broj modela 803 imale su vise razlicitih tipova dugmetara. Ako trokraku zvezdu nalepimo na Ficu on nece postati Mercedes nazalost. ;)
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od alibaba40 »

To nije vidjelo sampionke,nego profesional1 imam je takvu katastrofa od harmonike tipke pucaju kao ledenice. :affraid:
File
16 basova
16 basova
Postovi: 29
Pridružio se: 27 Feb 2013, 14:44

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od File »

Pozdrav svima,šta kažete na ovu harmoniku,da li je original.
Pitao sam koliko je teška i kaže oko 13.2kg pa da li je Guerrini Champion toliko težak ili i njih ima raznih modela?
Unaprije se zahvaljujem na pomoći..
http://www.kupujemprodajem.com/Guerrini ... d=20695760
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od dugmetarac78 »

Poslao sam ti PP. pogledaj. POzz
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od Koca »

Championke su oko 13.5 kg sa nekim sitnim odstupanjima +,- kako koja, ta sto si pitao znaci i nije u red najtezih.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od petar3petar »

Harmonika je originalna iz prve polovice 80. godina.

Što se tiće težine, vlasnik je stavio realnu, izmjerenu težinu a nije bubnuo na pamet ko što se vrlo ćesto može pročitati u oglasnicima.

Guerrini je sedamdesetih godina tkz. staru dvojku deklarirao da ima 11.6 kila a trojku 11.7 kg a znamo svi da odvaljuje rame i da ima blizu 14. kg.
Vjerojatno iz tih razloga mnogi govore da su njihove, nešto lakše harmonike, teške oko 10.5 do 11 kila, što je irealno.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od Koca »

Izgleda su ih merili negde u Space Shatlu gde je slabija gravitacija ili ne daj Boze na Marsu :lol: Negde sam na forumu procitao da su im tezine merene bez kajseva ali nisu ni oni 2 kg. :zbunjen:

Znam da proizvodjaci automobila potrosnju goriva mere na valjcima tako da auto stoji i nema otpora vazduha i najduze ga voze oko 80 km/h i tek nesto malo doguraju do 120 pa spustaju tako da fabricka merenja odstupaju od stvarne potrosnje prosecno oko 20-30%.
Odgovori