Pomoć oko originalnosti

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od Motif »

Orginal ti je samo superior 4,znaci ova zadnja.Dallape nema veze sa dallapeom to je sklapano negdje od ko zna cega.
A ovaj president je vjerojatno vekicev rad.Imao sam takvu.da se nac za 2200 do 2500eu.sta je previse jer nije sklapana sa 100% talijanskih dijelova.
Najbolje da potrazis president od majstora Steve Andjica iz Iriga.On radi vrhunske harmonike ali isto su od 3500eu pa na dalje.Znaci harmonika je sklapana u Srbiji ali napravi perfekt.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od petar3petar »

Ako potencialni kupac pročita što piše u tekstu oglasa sve mu je jasno.
Mislim da tu ne treba dodatnih objašnjenja.
Budući da se izradom i preradom harmonika u srbiji bavi niz majstora. Ako kažem dvadesetak možda sam malo rekao. Nisam siguran da se bilo čiji rad može prepoznati iz nekoliko sličica a za President se vidi da je prerada a ne izrada starog uvaženog majstora Đ. Vekića
Dimitrije Ivkovic
16 basova
16 basova
Postovi: 45
Pridružio se: 17 Feb 2014, 18:32

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od Dimitrije Ivkovic »

ako ti se nudi losa harmonika begaj od nju ali kad vidis pravi koja tebi godi ne razmisljaj se uzmi pod hitno.TAko je kod svih harmonika pa i kod superior 4.i preporucujem ti da ti je na basu gvozdena a ne plasticna plocica na kojoj pise super organtone jer te sa metalnom plocicom su mnogo bolje pozz :svirac: :svirac:
Dimitrije Ivkovic
16 basova
16 basova
Postovi: 45
Pridružio se: 17 Feb 2014, 18:32

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od Dimitrije Ivkovic »

Ima i dobrih plagijata ali u 90% slucajeva su gluposti i pitanje jel prodaje neko dalapu organtone 3+1 klavirnu original ali da je podloga na basovima bela a basovi tj dugmici zuti do 2500e :svirac: :svirac: :svirac: :| :ijuju: :roll: :cry: :affraid: :cool: :?
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od Motif »

petar3petar napisao:Ako potencialni kupac pročita što piše u tekstu oglasa sve mu je jasno.
Mislim da tu ne treba dodatnih objašnjenja.
Budući da se izradom i preradom harmonika u srbiji bavi niz majstora. Ako kažem dvadesetak možda sam malo rekao. Nisam siguran da se bilo čiji rad može prepoznati iz nekoliko sličica a za President se vidi da je prerada a ne izrada starog uvaženog majstora Đ. Vekića

Mozda sam se malo pregrubo izrazio,imao sam takvu jednu i bila je rad majstora vekica.Nije bila losa harmonika.Imala je drugaciji niz registara,znaci nije pocinjala sa bassonom nego sa violin registrom.Sta se tice harmonika G.Vekica ne mislim nista lose o njima.
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od Motif »

Znamo svi da se orginalni president nemoze kupiti za 2500.3000eur pa prema tome sam covjeku preporucio ako oce president koji je sklapan sa talijanskih dijelova i to vrlo kvalitetno da si trazi harmoniku od g Steve Andjica.Imam dobra iskustva sa njim.Svakom je na volju sta ce.Ovo je samo preporuka
mbkrhr
16 basova
16 basova
Postovi: 40
Pridružio se: 14 Okt 2012, 14:17

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od mbkrhr »

Koju harmoniku italijansku po vama da kupim sa kabinom a da je original.Imam ustedevine 3700 eura.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od dugmetarac78 »

Po mom mišljenju je tu Dallape supermaestro No1. :svirac:
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od Motif »

Pa za taj iznos se nadje i Dallape i Superior 2.3 orginali.A ima i serenellini,siwa.Da de kupit dobra harmonika za 3700eu
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: Pomoć oko originalnosti

Post od Motif »

Mozda guerrini drzi visu cijenu,ali orginal supermaestro se da nac dobar za taj iznos.
Odgovori