Savjet pri kupnji harmonike

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
File
16 basova
16 basova
Postovi: 29
Pridružio se: 27 Feb 2013, 14:44

Savjet pri kupnji harmonike

Post od File »

Pozdrav svima,imam veliku dilemu što se tiče kupnje harmonike dugmetare.
E sad da li kupiti Dallape Organtone(993a) ili Guerrini Professional 1.
Da li je Guerrini puno bolja harmonika ili su to približno iste harmonike,o Dallape organtone znam da je vrhunska harmonika ali o Guerrini Professional 1 nemam baš nekih informacija.
Našao sam oglas na KP i dogovaram se sa čovjekom itd evo oglasa http://www.pik.ba/artikal/15295220/harm ... esional-1/
Čovjek kaže da je harmonika orginal i da ima šarene fasene tonovi su taboro vičenca proizvedena je 1979 godine.
Ja bih vas molio ako mi netko može reći da li je to bolja opcija od Dallape Organtone.
Izvinite ako sam več dosadan več sam bio negdje pitao o te dvije harmonike ali nisam dobio konkretan odgovor tako da se još jednom izvinjavam.
Hvala vam ljepa.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Savjet pri kupnji harmonike

Post od dugmetarac78 »

Prijatelju realno govoreći, ako uzmeomo u obzir da su harmonike tonski i tehnički ispravne .... znači onako kako treba da bude dobra harmonika, onda profesional jedan ne da nije puno bolja, nego nije uopšte bolja, osim trenda koji je zavladao i to što piše guerrini, ali pored toga što je Guerrinka teža od dallape organtone, uopšte nema toliko jak i prodoran ton kao Dallape, tako da ostalo je na tebi, al Dallape pogotovo kad je u pitanju Profesional1 VS Dallape organtone, po meni ubedljivo vodi.
File
16 basova
16 basova
Postovi: 29
Pridružio se: 27 Feb 2013, 14:44

Re: Savjet pri kupnji harmonike

Post od File »

Ok hvala vam puno.
U pregovorima sam za tu Guerrini Professional 1 pa ču vidjeti,ako vi znate gdje se može naći dobra takva Dallape svaki savijet dobro došao.
Hvala vam dugmetarac78 još jednom.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Savjet pri kupnji harmonike

Post od alibaba40 »

Dugmetarac je 1000%u pravu.Posjedujem Profesional1 i nisam zadovoljan, i moj ti savjet bjezi od nje sto te dalje noge nose.Uzmi Dallapu pa makar i rucni rad ali dobar bit ce bolji od Profesionala.Nedostatci su pucaju tipke,teska,i nema taj ton kao Dallapa ni blizu.Moja je 71godiste ulozio sam preko 1000€ sve je tip top ali kad zasviram na njoj dodje mi da je opucam od pod.Pozzz.
harmoniko_moja
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 02 Okt 2014, 23:14

Re: Savjet pri kupnji harmonike

Post od harmoniko_moja »

Pozdrav svima ! File kad je već guerrini na pik-u upiši u pik : hagstrom victory 2 ..zato da ja ne stavljam link(jer nije po pravilima grupe) a u oglasu ima i video harmonike . Pa će i majstori reći otprilike svoje mišljenje.
Harmonika nije moja, da ne ispada da nekoga reklamiram čovjeka ni ne poznajem. ja ne bi uzeo ni guerrini ni dallape jer 99 % uzimaju ime guerrini i dallape
... Uzeo bi ovu jer znam da bih prošao jeftinije , a možda i bolje nego s onima što ste vi poslali link . To je moje mišljenje i znam kako bih ja , svakome se nešto sviđa i ima svako drugačije mišljenje i ukus... zato slobodno si izaberite što vama odgovara. ( da nebi ispalo da nagovaram nekog za tu harmoniku) . Pozdrav
File
16 basova
16 basova
Postovi: 29
Pridružio se: 27 Feb 2013, 14:44

Re: Savjet pri kupnji harmonike

Post od File »

Ok,hvala lijepa na savjetima.
File
16 basova
16 basova
Postovi: 29
Pridružio se: 27 Feb 2013, 14:44

Re: Savjet pri kupnji harmonike

Post od File »

Kad me tako savjetujete onda odustajem od Guerrini Professional 1.:)
Da li mi možete preporučiti nekoga da prodaje Dallape Organtone do nekih 11000kn.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Savjet pri kupnji harmonike

Post od dugmetarac78 »

harmoniko_moja napisao:Pozdrav svima ! File kad je već guerrini na pik-u upiši u pik : hagstrom victory 2 ..zato da ja ne stavljam link(jer nije po pravilima grupe) a u oglasu ima i video harmonike . Pa će i majstori reći otprilike svoje mišljenje.
Harmonika nije moja, da ne ispada da nekoga reklamiram čovjeka ni ne poznajem. ja ne bi uzeo ni guerrini ni dallape jer 99 % uzimaju ime guerrini i dallape
... Uzeo bi ovu jer znam da bih prošao jeftinije , a možda i bolje nego s onima što ste vi poslali link . To je moje mišljenje i znam kako bih ja , svakome se nešto sviđa i ima svako drugačije mišljenje i ukus... zato slobodno si izaberite što vama odgovara. ( da nebi ispalo da nagovaram nekog za tu harmoniku) . Pozdrav
Prijatelju al to je 5-redna , stepenasta, i C-grif harmonika.
File
16 basova
16 basova
Postovi: 29
Pridružio se: 27 Feb 2013, 14:44

Re: Savjet pri kupnji harmonike

Post od File »

Pozdrav dugmetarac78 nemogu slati poruke.
Neznam kakva je ona Supermaxima b,da li je jako teska?
Samo je problem sto nemam toliko para..:)
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Savjet pri kupnji harmonike

Post od dugmetarac78 »

Maxima-B nije ništa posebno teška u odnosu na neke 2+2 harmonike, dok je maxima-A teža jer je peteroglasna, pa te možda to buni, ona je 3+2, i teža je od standardnih harmonika.
Odgovori