Weltmeister savet

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Lepi Cane
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 08 Jan 2015, 23:12

Weltmeister savet

Post od Lepi Cane »

Sta mislite o ovim novim modelima Weltmeister harmonika? Kupio bih neku.Konkretno Cassotto 374 i 414, Supra, Topas itd... Koja od ovih novih iz Music Media Centra ima najbolji zvuk za narodnjake?
Lepi Cane
16 basova
16 basova
Postovi: 33
Pridružio se: 08 Jan 2015, 23:12

Re: Weltmeister savet

Post od Lepi Cane »

Zanimljive su mi Cassotto 374 i Saphir sa italijanskim piscima.Koja od te dve?
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Weltmeister savet

Post od Koca »

Pogledao sam Weltmeister i nisu mi poznati ti modeli a karekteristike su sture ne pise cak ni dali imaju kabinu. Po nazivu Cassotto je kabina na italijanskom pa je verovatno Casotta 374 od 96 basova sa 2+2 tj 2 glasa u kabini pa u tom slucaju ako ces tolike pare izdvajati dodaj jos malo i kupi Cassotto 414 sa 120 basova. Sa 96 basova ne moj po meni uzimati kabinsku jer je nesto za kratak period i posle trebas nekom i prodati i kupiti vecu a skupa. Sad vidi sa 3300e sta ti je bolje Weltmeister ili polovna Guerrini ili Dallape Supermaestro. :zbunjen: Ove druge ces i posle 20 godina prodati po slicnoj ceni a Wetmeister ne ni posle par godina. :pozdrav:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Weltmeister savet

Post od dugmetarac78 »

Slažem se sa Kocom u vezi Weltmeisterica, jer toliku lovu utući u weltmeister po meni je iskreno totoalno "promašena investicija" pogotovo ako ti treba za narodnjak, jer bez obzira na to ako su u neki model ugradili Talijanske tonove, nikad neće uspeti ugraditi Balkansku dušu. Znači poštujem svačiji izbor, al što izmišljati toplu vodu, kod nas kotiraju Dallpe, i Guerrini i to je to, neznači da nema još dobrih harmonika, al mi smo tu gde smo, i nemožemo to promeniti, a i zašto bi??? :svirac:
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Weltmeister savet

Post od petar3petar »

Što se tiće spomenutih Weltmeistera, modeli Cassoto 414 i 374 to su harmonike napravljene poput modela Consona. Dakle nemaju klasičnu kabinu već neki weltmeistrov patent koji daje sasvim pristojan ton bez obzira na vrstu i kvalitet tonova(pera) koji su u građeni u njih.
Mislim da nije stvar u ljepoti tona, koji je kažem sasvim solidan, vrlo blizak pravom kabinskom, već u samoj tehničkoj izvedbi.
Mehanika je izvedena sa puno plastičnih dijelova koji ne garantiraju trajnost, a takvu izvedbu sa metalnim djelovima mislim da nisu radili.
Dosta je komplicirana i nije za upotrebu u uvjetima koji se traže pod "našim djelom sunca". Razlog takvoj tehničkoj izvedbi je postavljanje fasena na podnicu koja je ravna poput one kod običnih harmonika.
Harmonike inače imaju i dosta visoku cijenu, stoga ih ne preferiram niti savjetujem da si ih netko kupi za upotrebu u "žeščim uvjetima".

Danas je Weltmeister jednina prava njemačka harmonika!
Odgovori