Da li je ovo Original Dallape???

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od dugmetarac78 »

To je model Futura, nije se bas proslavio, jer je radjen od tanjeg i lakseg drveta zbog tezine, ali je lose kvalitete. Nista posebno.
Ps. Ima model Futura IV i futura V
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od alek »

Nisam hteo da otvaram novu temu jer pitanje je isto, samo je harmonika klavirna. Voleo bih da mi neko od poznavalaca kaže da li je ovo original Dallape? Hvala.


https://ibb.co/garnYn
https://ibb.co/fq6bR7
https://ibb.co/kWEfm7

Nešto nije htelo da mi ubaci sliku na forum, pa sam stavio link ka slici.
mitkenislija
16 basova
16 basova
Postovi: 38
Pridružio se: 09 Avg 2017, 04:16

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od mitkenislija »

Nije prvo zato sto je ima na oglasima i znam coveka koji je prodaje drugo bas strana nije takva kod dallape registri u bas strani su jedini original ostalo nista to godiste nema takve basove ni takvu bas stranu tonovi nisu originalni u primu isto registri su od novijih supermaestro modela kao i da sama kutija nije od dalalpe niti tastatura obican laznjak
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od alek »

Pozdrav svim poznavaocima harmonike. Evo jednog primerka za analizu.
Da li je ova harmonika original, može li neko da prokomentariše?

Slika


Slika

Ova leva strana mi je malo drugačija, to nisam viđao na Dallape harmonikama. Ako neko poznaje ovaj model i ako može da prokomentariše, da li je original i koje godine su rađeni ovi modeli.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od sampionce »

Nije dovoljno samo ovo.
Daj jos neku fotografiju unutrasnjosti...
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od alek »

Pa mene je najviše zanimalo da li postoji dallape sa ovakvom levom stranom, jer nisam imao prilike da viđam dallape klavirne sa takvim basovima.

Slika
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od zex »

Original je. Naravno, uzivo je najbolje proceniti, jer i slike nisu visokog kvaliteta, ali sudeci po detaljima koje prepoznajem trebalo bi da se radi o Dallape harmonici proizvedenoj do 1965 godine.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od mali harmonikas »

Svirao s jednim malim koji je imao Dallape organtonku znaci jednokabinsku bila je glasnija nego moja dvokabinska i klavijatura spojena na razglas!!Probo sam i druge organtonke ma kakvi nista
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od Koca »

Pa jeste 3+1 jaca od 2+2 i zbog klarineta koji je van kabine pa je tako prodorniji nego kada je u kabini, a i zbog sirine korpusa. Znaci da su kod uporedjivanja obe tonski i mehanicki nastelovane i da je dobra dihtacija kod obe. Ali kod 3+1 je drecaviji zvuk nago kod 2+2 pa su one bolje za suvu svirku a 2+2 su umiljatije na mikrofonu i bolji je ugodjaj kad si gost na nekoj svadbi gde odvrnu ozvucenje da ti se kosa digne na glavi.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od mali harmonikas »

Bio sam u krivu kad sam mislio kako ja imam glasnu harmoniku..kaze taj mali kad je nosio harmoniku kod jednog majstora bas za dallape da ovaj od 100 modela nike cuo bolju organntonku
Odgovori