Da li je ovo Original Dallape???

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od alek »

mali harmonikas napisao: 19 Nov 2018, 13:47 Bio sam u krivu kad sam mislio kako ja imam glasnu harmoniku..kaze taj mali kad je nosio harmoniku kod jednog majstora bas za dallape da ovaj od 100 modela nike cuo bolju organntonku
Samo što u ovoj temi raspravljamo o originalnosti harmonike a ne o glasnoći. :svirac:

Pozdrav.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od alek »

Na ovoj harmonici sve ukazuje da je original. Od kućišta, potpisanih tonova, pečata u unutrašnjosti. Ali voleo bih da čujem mišljenje iskusnih majstora, pošto baš nisam viđao original Dallape Organtone sa dve kabine.

Slika
Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od DzoksySp »

Jeste, original je. Postoji model 2+2 sa 12 reg i oznakom organtone.. ja sam imao prilike da sviram pre možda 3 godine takvu harmoniku i ista je kao supermaestro samo što nema 15 registara.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od alek »

Da, ali ova ima 140 basova i onda počinjem da sumnjam da nije bila 3+1 pa prerađena na 2+2. Jer čuo sam da postoje organtonke 2+2 ali te su sa 120 basova. Zato sam sada u dilemi. :?
Jaric_T_Zivadin

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od Jaric_T_Zivadin »

Vidi, ako je kojim slucajem radjena prerada na toj harmonici sa 3+1 na 2+2, to se lako da primetiti kada se otvori. Najlakse ti je to da ustanovis ako je menjan patos. Jer u slucaju prerade on mora da se zameni. Onda se vidi po fasenima i tonovima. Jer u tom slucaju moraju da se prepakuju tonovi, pa su negde veci ili manji otvori od tonova i onda to sve mora da se "prepravi" da bi tonovi "legli". A to se sve da lako primetiti samo ako malo obratis paznju.
U svakom slucaju upamti ovo sto sam ti napisao. Nekad ce ti mozda koristiti.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od alek »

Хвала на саветима. ;)
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od alek »

Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od sampionce »

1. Original 100% - sumnjivo je samo sto je 2+2... Organtone u basu je oznaka za 3+1 (samo velika kabina)... 2+2 su bile sa Supermaestro 6- ili 7-stepenim bas-automatom.
2. Sumnjivo... U primu bi morala da bude drvena klavijatura (a nije). S druge strane faseni i kabina izgledaju autenticno. Natpise "Dallape" na tonovima zaboravi - to se lako nastanca.
3. Jako sumnjivo.

Da sam na tvom mestu trazio bih fotografije unutrasnjosti prim strane (da se vidi dal je originalno 2+2 ili prerada sa 3+1) od prve opcije.

Ili, kupio ovo sto je 101% autenticno... ;)

https://www.ebay.de/itm/Dallape-Superma ... Sw2VZd54wU
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od alek »

sampionce napisao: 17 Jan 2020, 20:12 1. Original 100% - sumnjivo je samo sto je 2+2... Organtone u basu je oznaka za 3+1 (samo velika kabina)... 2+2 su bile sa Supermaestro 6- ili 7-stepenim bas-automatom.
2. Sumnjivo... U primu bi morala da bude drvena klavijatura (a nije). S druge strane faseni i kabina izgledaju autenticno. Natpise "Dallape" na tonovima zaboravi - to se lako nastanca.
3. Jako sumnjivo.

Da sam na tvom mestu trazio bih fotografije unutrasnjosti prim strane (da se vidi dal je originalno 2+2 ili prerada sa 3+1) od prve opcije.

Ili, kupio ovo sto je 101% autenticno... ;)

https://www.ebay.de/itm/Dallape-Superma ... Sw2VZd54wU
12000e :o :o :o ????
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Da li je ovo Original Dallape???

Post od sampionce »

Ma sredicu ti ja da dobijes za 50% ;)
Odgovori