Dallape Supermaestro IV klavirka

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
alibaba
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 25 Okt 2015, 11:02

Dallape Supermaestro IV klavirka

Post od alibaba »

Postovani,

zelim kupitit Dallape Harmoniku Supermaestro 4 glasnu klavirku. Procitao sam dosta tema u ovom forumu oko te tematike, ali bih htjeo samo u par crta, ako je to ikako moguce, znati sta ja kao nestrucnjak, na sta moram gledati ili paziti. Harmoniku kupujem za moju "dusu" a ne da se bavim
profesjonalno

Harmonika oko koje se radi je navodno iz 93 godine i prodavac je po njegovoj izjavi "prva ruka" on je osobno isao po nju u stradelli.
Kako mogu s vana prepoznati da se radi o original taljanskom harmonikom, posto onog ziga "Made in Italy" nema, kao sto sam vidio na dosta
slika i ovde u forumu. Remeni sa leda vise nisu original sa nadpisom dallape, vec su drugi, moze li se potome zakljuciti da je vise koristena
nego obicno? U basu ima 6 registara i jedan veliki master, sto je meni malo neobicno, inace je 7 registara u basu? Mozda me mozete te uvezi toga
pouciti, ima elektrifikaciju sa mikrofonom original ugradeno od dallape. A najvaznije, cijena je 4500 € oko koje se jos mozete popricati,
koje joj je realna cijena.
Koliko sam se mogao uvjeriti, da su na ovom forumu stvarno strucnjaci na okupu, unaprijed Vam se zahvaljujem na odgovorima na moja
pitanja, a isto tako hvala za Vase savjete.

Pozdrav
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Dallape Supermaestro IV klavirka

Post od dugmetarac78 »

Što se tiče originalnosti, nemože se suditi po remenima i sličnim sitnicama, registri na basu ima i ta verzija kao kod guerrini harmonika što viđamo, znači ni to nije neko merilo, uglavnom ima xyz stvari po kojima se utvrđuje originalnostharmonikje, ali najmerodavnije je da se iz unutrašnjosti utvrdi o kakvoj se harmonici zapravo radi, iz vana, može, biti a nemora, trebaš staviti slike ako imaš, i ponavljam slike unutrašnjosti pa da vidimo šta je, ali ni cifra nije naivna, a što se tiče ozvučenja ako je ono fabričko sa kristalnim mikrofonima, to zaboravi, to je bukvalno neupotrebljivo smeće koje se uglavnom čupa i baca van.
alibaba
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 25 Okt 2015, 11:02

Re: Dallape Supermaestro IV klavirka

Post od alibaba »

hvala na odgovoru
evo par slika pa mozda se onda moze vise reci.
link:
http://www.quoka.de/musik-equipment/tas ... aufen.html
Odgovori