Guerrini president / original DA ili NE

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
prestovivo
48 basova
48 basova
Postovi: 67
Pridružio se: 31 Jul 2015, 11:42

Guerrini president / original DA ili NE

Post od prestovivo »

http://www.olx.ba/artikal/20154093/guer ... egant-oro/

Da li neko moze da kaze da li je ovo originalna harmonika i da prokomentarise cijenu od 5100e.
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: Guerrini president / original DA ili NE

Post od cupavac »

Originalna harmonika, a što se tiče cijene, mislim da nije pretjerana s obzirom koliko se zna tražiti za takve harmonike. Treba je probati, kao i svaku, pa onda razgovarati o cijeni :pozdrav:
Ibro dirka
16 basova
16 basova
Postovi: 36
Pridružio se: 04 Jan 2016, 23:31

Re: Guerrini president / original DA ili NE

Post od Ibro dirka »

Harmonika je originalna a originalna je i cijena kao u nove dok su se proizvodile.Treba to isprobati pa onda odluciti da li vrijedi tih para,U svakom slucaju lijepo izgleda....
prestovivo
48 basova
48 basova
Postovi: 67
Pridružio se: 31 Jul 2015, 11:42

Re: Guerrini president / original DA ili NE

Post od prestovivo »

Sto se tice cijena koje su bile tada kad su se poceli proizvoditi ovi modeli ORO, znam da su bile cijene 13.500-18.000 tadasnjih njemackih maraka, a imali su taj ORO kao obicni, pa onda model elegant i model crystal. To su cijene prije 20 godina, a gorivo je tada bilo u Njemackoj oko 1,60DM po litru, dakle tesko je porediti, ali bi otprilike bilo kao danas sto se prodaju nove harmonike npr Scandalli super 6 ili Beltuna, Bugari GOLD i slicne, dakle u radnjama 8-10.000 eura.
Svejedno, npr president onaj stari od prije 35 godina u Srbiji danas kosta vise nego sto je kostao bilo koji Guerrini model kad je bio nov.

Zanima me cisto trzisna vrijednost ove harmonike, a i ovo u vezi originalnosti, pa ako ima jos neko komentar, bio bih mu zahvalan.
eketo
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 19 Jan 2015, 23:42

Re: Guerrini president / original DA ili NE

Post od eketo »

Ja sam probao ovu harmoniku i ekstra je , a i cijena je korektna...Ja je nisam kupio samo zbog tog sto je ukrasena i to mi se nije svidjelo... :)
Odgovori