Kako krenuti sa svirkama i sa cime poceti?

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Mladi harmonikas
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 31 Jan 2016, 12:51

Kako krenuti sa svirkama i sa cime poceti?

Post od Mladi harmonikas »

Postovanje
Sviram vec 6 godina i do sada sam promijenio dvije harmonike, sada trenutno sviram troglasnu paolo soprani, tesko bih se odvojio od nje jer mi je prirasla srcu, ima prelijep ton, ali mislim da cu morati jer zelim da predjem na nesto jace, htio bi da za nekih godinu dana krenem sa svirkama, osnujem bend, krenem po kaficima, tako nesto, to smatram za pocetak, volio bi da mi neko objasni kako krenuti sa svirkama i sta bi mi bilo pametno da kupim, mnogo mi se svidja zvuk vecine italijanskih 2+2 harmonika, ali neku da iole valja ne mogu naci ispod nekih 3500 eura, a meni je budzet oko 2500 eura.
Unaprijed hvala!
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Kako krenuti sa svirkama i sa cime poceti?

Post od Dallape 1960 »

Pozdrav drugari, da se i ja ponovo malo aktiviram, radi se puno, pa se nema vremena :-) A sto se tvog pitanja kolega tice ako planiras da osnujes orkestar VEZBANJE U 4 ZIDA DO BESVESTI. OBAVEZNO prvo napisi repertoar, Splet kola za pocetak, za igranje, za kraj veselja, dajem ti neke primere, pesme 10 pesama u svakom ritmu, kasnije se to normalno dopunjava. Kreni da radis tip veselja koja zahtevaju manji i jednostavniji repertoar tipa veridbe gde se 20-30 namenskih pesama vrti kao ludo :-D Gde su svi pijani posle pola sata. :-D Drugi dan svadbe, vencanje, i takva veselja. NIKAKO NE PRIHVATAJ POSAO KOJI NE MOZES KVALITETNO DA ODRADIS, bice para, ugled se tesko stice a lako gubi, pa i ime u muzici :-) Za klub , a narocito kafanu moras da imas ozbiljan repertoar, za klub dobro pripremljene blokove, i uvezbane, jer nema narudzbina, ili su minimalne, a za kafanu vec i sam znas (pricam o ozbiljnim kafanama) to je skola zivota :-) Gde je Saban, Sava Radusinovic, Milance RAdosavljevic, Vida Pavlovic, Kvava, Tozovac, Toma Zrdavkovic, pa sve do Starogradske muzike :-) Za kafanu je bolje da budes neko vreme pozadinac.
Odgovori