Harmonika za početnika

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
sillywizard
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 15 Feb 2016, 15:47

Harmonika za početnika

Post od sillywizard »

Odlučio da nabavim harmoniku, sviram gitaru, ok sa klavijaturom, 24 godine, znam da je kasno za neko normalno učenje, ali ipak sjajan instrument i vec neko vreme se meračim da nabavim harmoniku... Znači tražim harmoniku za početnika, budžet do 400 evra, al ako neko ima preporuku drugačiju može da napiše, tražim kvalitetan instrument, ne nešto što će da traje 2 godine, otprilike fokus na svirljivosti, nez više šta da kažem, pomagajte lol
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Harmonika za početnika

Post od Koca »

Pozdrav.
Kvalitetan instrument kako kazes, nema za 400e, ali za pocetnika imas bezkabinske Scandalli troglasne za te pare, kabinske Delicije 4-glasne sa 2 kabine, Honerice sa jako dobrom klavijaturom bez kabine... stvar ukusa sta ce ti se dopasti.
kocko
16 basova
16 basova
Postovi: 36
Pridružio se: 19 Maj 2012, 20:56
Lokacija: Prikomora

Re: Harmonika za početnika

Post od kocko »

Ma sta nema kvalitetnih, evo na njuskalo HR pogledaj ovo su sve do 300 eura a ako i je neka skuplja se cjenkas
Jer u zadnje vrijeme su puni oglasi harmonika, valjda nitko vise ne svira pa se ljudi zele rijesiti..
Imas delicia koje su glasne i dobre za pocetak jer imaju tvrde tipke, melodije isto a i hohnerica ovih manjih i vecih
http://www.njuskalo.hr/?ctl=browse_ads& ... ax%5D=2400
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Harmonika za početnika

Post od Koca »

Kocko, moze se probrati za male pare zadovoljavajuca harmonika za pocetika, ali da je to kvalitet niko ne bi ni svirao ove od par hiljada evra. Nekoj fali jacina tonova, nekoj mehanika a nekoj kabina ili sl. pa kad hoces sve to u jednoj harmonici onda vidis da nemas za te pare! E sad mozemo se igrati recima sta je kvalitet, ali u sustini od tih niskobudzetnih ja sam neke predlozio i one su samo zadovoljavajuceg kvaliteta za pocetnika a za kvalitet treba jos novca.
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Harmonika za početnika

Post od zex »

Za pocetnika i za te pare, bitno ti je samo da je harmonika tehnicki zadovoljavajuca. Da je klavijatura lakoradna, da lepo dihtuje, da nema neispravnih tonova. A sto se samog zvuka tice, ne mozes da ocekujes kvalitet za te pare. Isto tako nam nisi rekao da li bi uzeo klavirnu ili dugmetaru. Dugmetare su uglavnom marke Skala za pocetnike, a za klavirne imas malo veci izbor, mada bi ja isao na italijanske modele settimio soprani, scandalli, imas bezkabinske modele koje su bas svirljive. Mada sam video i manje dugmetare scandalli, itd ali su bas retke.
Odgovori