dallape organtone 2+2

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

dallape organtone 2+2

Post od mladen-marija1 »

pozdrav cijenjenim ucesnicima ovog foruma,kupio sam jednu prelijepu harmoniku koju sam trazio cijelog zivota,u pitanju je dallape organtone,120 basova,2+2,12+5 registara,meni je receno da je iz sredine 70-ih,unutar harmonike se nalaze magnatera tonovi,harmonika je kao nova,ima fantastican ton,teska 11,3 kg,debljina mijeha 19 cm,zanima me vase misljenje o toj harmonici,izgleda da je jako rijetka,jer je nisam uspio naci nigdje na internetu,ni na dallapinom sajtu,na svim fasenima je utisnut dallapin zig i broj 11,isto tako kad se skine poklopac vanjski,na drvetu je utisnut broj 11,zanima me da li neko ima jos informacija o takvom tipu harmonike,do kad se proizvodila,kakvi su ti magnatera tonovi,u svakom slucaju,svaka informacija bi mi dobrodosla,lijep pozdrav svima,mladen
Stole
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 22 Maj 2016, 15:56

Re: dallape organtone 2+2

Post od Stole »

Gospodine Mladene, za ovakvu harmoniku - devojcuru vam ne trebaju saveti nego sviranje, sviranje i samo sviranje. U Srbiji retko ko se može pohcvaliti sa ovim instrumentom. Sve osobine i karakteristike ćete brzo saznati uz svirku. Srecno. :harmonikas:
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: dallape organtone 2+2

Post od mladen-marija1 »

znam ja sve to,dragi kolega stole,otkako mi ova devojcura usla u kucu,ne mogu je se nagledati a kamoli nasvirati,poludeo sam skroz naskroz :ijuju: volio bih samo znati cisto iz znatizelje do kad se proizvodila ili bilo kakva druga informacija bi mi dobrodosla,znatizeljan sam,jer vidim i pratim sve na internetu,dallape supermaestro ima ih dosta,a ovakvu ne videh jos nigdje,pozz
Stole
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 22 Maj 2016, 15:56

Re: dallape organtone 2+2

Post od Stole »

I ja bih, gospon Mladene voleo da saznam malo vise o vasoj Dallapi od iskusnih majstora, harmonikasa, koji su svirali na takvoj. Čudi me da se niko nije javio do sada - a ima ih. Harmonika je uvežena iz Italije i to sveže doneta - Kada ćemo je čuti na YouTube. Ja sviram zadnju deceniju na Guerrinki, ali mi je prve ljubav bila Dallapa.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: dallape organtone 2+2

Post od dugmetarac78 »

Nepise supermaestro na njoj ,zato sto nije supermastro model. Znaci nije 15+7,registara. Nego je organtone model koji se proizvodio pored verzije 1+2 ili 2+1"po izboru kupca, ovo je verovatno takodje po izboru uradjena opcija 2+2 na taj model koji se inace oznacavao Model832.ako me secanje ne vara. Pozdrav
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: dallape organtone 2+2

Post od dugmetarac78 »

Zaboravih dodati da je kod nas naj zastupljeniji model organtone serije bio 3+1medju dugmetarama poznatvi kao 993A.. :harmonikas:
Stole
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 22 Maj 2016, 15:56

Re: dallape organtone 2+2

Post od Stole »

Gospodine Mladene, pratim vasu harmoniku, jer me interesuju podaci o toj vrsti. DUGMETARAC je ukratko objasnio i ja mu se zahvaljujem, jer sam saznao nesto sto nisam znao. Nadao sam se većem odzivu majstrora i harmonikaša. Valjda će ih biti.
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: dallape organtone 2+2

Post od mladen-marija1 »

hvala gosp.dugmetarac na pojasnjenju,nisam znao da je i dallape kemijao po narudzbi,ja sam veliki ljubitelj dallape ali eto nikad u zivotu nisam imao dallapu u svom narucju,ovo mi je prva,sve pratim sto se tice dalape jer me jako zanima ta tematika,a ovde na svu srecu na ovom forumu ima ljudi od kojih se moze puno nauciti,ja sam imao srecu da me dopadne ova harmonika,jucer sam malo preturao po internetu i nasao sam sliku talijanskog umjetnika na harmonici,gosp.gianluca campi,uslikan je bas sa harmonikom koja je identicna mojoj,samo je dekla sa cirkonima,a kod mene je aluminijska,no u svakom slucaju drago mi je da sam je pronasao da je ima jos netko,pozz vama i gosp.stoletu i njegovoj devojcuri :pozdrav:
lemic46
16 basova
16 basova
Postovi: 23
Pridružio se: 17 Nov 2013, 04:35

Re: dallape organtone 2+2

Post od lemic46 »

2+2 a da nije supermaestro je isto prije bio model MAESTRO 60-ih godina
Slika
Odgovori