dallape organtone 2+2

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
lemic46
16 basova
16 basova
Postovi: 23
Pridružio se: 17 Nov 2013, 04:35

Re: dallape organtone 2+2

Post od lemic46 »

Slika
lemic46
16 basova
16 basova
Postovi: 23
Pridružio se: 17 Nov 2013, 04:35

Re: dallape organtone 2+2

Post od lemic46 »

Slika
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: dallape organtone 2+2

Post od mladen-marija1 »

prelijepa harmonika,fasciniraju me te stare harmonike,kako je to samo uradjeno,bas se vidi da nisu stedili vremena ni volje da je urade,kod ove je nesto drugaciji raspored registara,no koncepcija je ista,kod moje harmonike nije kabina od metala,vec je boje mahagonija i sve iznutra,gdje god ima drveta,sve je izlakirano,verovatno i to utice na zvuk :reading:
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: dallape organtone 2+2

Post od mladen-marija1 »

evo "iskopao" sam na internetu fotografije dallape organtone,drzi je u ruci italijanski maestro na harmonici,gianluca campi http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x7 ... PIbWXu.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x7 ... 1O1aWW.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x7 ... nBUUHr.jpg
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: dallape organtone 2+2

Post od mladen-marija1 »

Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: dallape organtone 2+2

Post od DzoksySp »

Svirao sam pre dve nedelje istu takvu harmoniku , original organton ali je 2+2, doneo je neki decko na popravku. Ista kao Mladenova samo što je imala žute basove. Harmonika je po meni odlična, glasna, prodorna i što je najzanimljivije za dvokabinsku harmoniku uopšte nije teška-lako je nositi se sa njom, a tonski je fantazija. Doduše ja imam 15 godina pa mi je sve preko 12,5kg teško(u kudu sviram weltmeister s5 i to su žive muke). Meni je bilo čudno da postoji organtonka sa duplom kabinom, ali mi je majstor rekao da je bilo i takvih harmonika najčešće po narudžbini. Kaže da je otprilike negde sa kraja 60ih godina. Kada sam upitao koliko bi koštala takva harmonika majstor mi je rekao oko2500 eura, pa za takvu harmoniku to i nije baš mnogo. :harmonikas:
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: dallape organtone 2+2

Post od mladen-marija1 »

mislim da je veliki izazov naci pravu harmoniku,po svojoj mjeri,koja ce zadovoljiti u svim aspektima,eto meni se "nebo otvorilo" i postao sam vlasnik ovog predivnog instrumenta,a bogme i potegao sam skoro 3000 km da bih dosao do nje,kupio sam je u djenovi,od prvih vlasnika,starijih ljudi,jos kad sam video kako je ocuvana,bukvalno kao nova,nije mi bilo dobro,strepio sam do zadnjeg momenta da se samo ne predomisle,kad sam je isplatio i uzeo u svoje ruke,dosle mi suze radosnice,neopisiv osjecaj :)
tanja72
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 29 Mar 2011, 12:42

Re: dallape organtone 2+2

Post od tanja72 »

Harmonika na oko izgleda super verovatno ima i lep ton uz svirku ćeš saznati kakva je. Samo se plašim da nije neki ručni rad jer mislim da harmonike iz tih godina koje si naveo imaju malo drugačije basove tj. basovi nisu beli i malo se ragistri razlikuju. Imao sam prilike da sviram na nekoliko harmonike koje su bile od sedamdesetih do osamdesetih godina i stavrno su bile izuzetne. Kod nas ima dosta dobrih ručnih radova. Ali jedino je pokojni majstor Čeda Lukić mogao da napravi harmoniku da nema razlike između Italijanske i njegovog ručnog rada. Njega su lično poznavali u Guerriniju i Dallapi i retko ko nije znao za majstor Čedu Lukća.
Srdačan pozdrav.
mladen-marija1
96 basova
96 basova
Postovi: 115
Pridružio se: 15 Jul 2012, 13:31

Re: dallape organtone 2+2

Post od mladen-marija1 »

harmonika je tonski fantazija,neverovatno efikasna,mrvicu pomaknes mijeh,a recimo registar "basoon" velik,ogromnog volumena,s takvom lakocom izlazi,neverovatno,i volim svih 12 registara,svaki registar ima "dusu",nije mi jasno kako su to napravili,talijani su po meni veliki maheri,znaju ljudi napraviti harmoniku,postavit cu i video zapis cim stignem :dirigent:
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: dallape organtone 2+2

Post od petar3petar »

Pozdrav svima.
Harmonika je 100% orginalna. Imao sam isto takovu iz 72. godine sa papirima i tada je koštala 2000 njemačkih maraka.
Dallape je na sve registar mehanike za bas sa 5 reg. stavljao natpis Organtone a na reg. mehanike sa 7. reg. Supermaestro, s time da je najčešće uz 5 reg. u basu išlo 12 reg. u primu a na 7 reg. u basu 15 reg. u primu iako ih je bilo i 15+5 reg. Novijih orginala je bilo i sa 13 reg. u primu i 7 u basu.
Bez obzira što je ovo 2+2, budući da ima 5 reg. u basu nosi naziv organtone kao i one sa 3+1 koje su isključivo, koliko znam, imale taj naziv.
Baš me zanima koliko je plačena pa ako može privatnom porukom.
Odgovori