settimo soprani

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
prestovivo
48 basova
48 basova
Postovi: 67
Pridružio se: 31 Jul 2015, 11:42

Re: settimo soprani

Post od prestovivo »

paponja napisao:Dobar post i lijepo objasnjan,sto se tice kolege
prestovivo
on je prica za sebe,jer covjek sam sebe svrstava u velikog poznavaoca Guerrini harmonika(
Sa harmonikama se druzim decenijama, a Guerrini mi je uza specijalnost
),a pogledajte njegove postove na forumu sta pise i kako javno trazi misljenje poznavaoca Guerrini harmonike dali se radi o orginalnom instrumentu!Toliko o njegovom znanju.
Doticni gospodin konstantno omalovazava sve druge proizvodjace,a gura Guerrini u prvi plan bas me interesuje na cemu to on svira i koje vrjednosti je njegov instrument?
E moj "Paponja" - dugo ces to i ostati.

Ja sam pisao svoje stavove, i citao tudje, nisam nikoga LICNO omalovazavao, ali ako hocete takvim tonom, ima i za takve ponesto.

Upiti o originalnosti Artist VI i onog Guerrini ORO nisu bili zbog mene licno, jer prepoznam kopiju kada gledam laptop iz druge sobe, vec su bili zbog sireg auditorija, koji je prevaren 1000 puta sa raznim plagijatima. Nisam zelio da ja tvrdim da je kopija, jer bi bilo da imam nesto licno protiv ovog ili onog oglasa. Zelio sam da se ukljuce i drugi. Medjutim, uglavnom nisu, jer je pun voz svercera koji jedni drugima cuvaju ledja. Jednostavno, nece da se zamjere. I to je bila samo mala ilustracija takvog stanja. Godinama je tako. Ti si zvao za taj ORO, ja ne bi nikada, jer mi je jasno.

Za kolegu STOPER:

Nisam majstor za satove, tema su harmonike.
Harmonika Ede Krilica nije obicna SIWA.
Imate na njuskalu trenutno harmoniku SIWA, cijena 4500€, gdje covjek u cilju bolje prodaje kaze: "vrijedi probati, jer nije kao ostale SIWA".
Ovo sam jutros procitao i nasmijao se, jer upravo to potvrdjuje ovu pricu.
SIWA su vec dobile "etiketu" na ovim prostorima, i ona je dijametralno suprotna od one koju ima Guerrini.
Moze vam se to svidjati ili ne, ali je tako.
A to nije iz ljubavi prema Guerrini ili mrznji prema necemu novom, vec jednostavno iskrenost prema kvalitetu.
Prije 3-4 dana sam licno uporedio dvije nove, ali usvirane harmonike, starosti oko 2-3 godine, sa jednom starom dvojkom.
Cijena tih novih harmonika u radnji je blizu 10.000€ za komad, kako jedna tako druga.
Tonski apsolutno, pa cak i mehanicki sto se tice dirke, superior 2 je bio bolji minimum za jednu klasu.
Ponavljam, harmonike spadaju u sam vrh danasnje proizvodnje novih harmonika, odnosno nema nesto puno skuplje da se kupi, i tek su razradjene.
Ali nisu mogle da pariraju.
Nisam bio sam, bilo je jos harmonikasa, svi smo probali i slozili se u istom, jer niko nije gluhav.
Licno nisam imao nista protiv, da rezultat bude i obrnut, jer nijedna od ove tri harmonike nije bila moja.

Ne moze se hvalisanjem podici nivo neke harmonike, ali ni umanjiti njenim omalovazavanjem.
Zamislite da hvalite nekog boksera, a on izgubi nokautom, jednu, drugu, petu borbu zaredom...i ode u istoriju.
Licno bih volio da Guerrini ode u istoriju, i da se pojavi nesto sto ce za ovdasnju muziku zvucati bolje i raditi duze u ispravnom stanju.
Svi bi bili na dobitku, jer bi ponuda bila veca, pa bi cijene pale.
Po mom misljenju, trenutno nije tako.
Cijena dvojke je bila prije 10-15 godina 3.000-3.500€, sad ih ima i po 7.000€, a 5.000€ je postala normala.
Nije kriva dvojka za to, kriva je SIWA i slicne.

Drugarski pozdrav !
Korisnikov avatar
stoper
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: settimo soprani

Post od stoper »

Poštovani prestovivo,
nisam vam naveo primjer za satove zbog satova, nego kao primjer vrijednosti preciznog inženjerstva i umjetnosti. Konstrukciju harmonike i njenu realizaciju, sa mehaničke strane, stavljam u istu grupu djelatnosti.
Kažete da "harmonika Ede Krilića nije obićna SIWA" - šta bi to trebalo da znači? Da neko ko želi da uspije u svom poslu i proda što više harmonika napravi jedan model vanserijski, pokloni ga nekom poznatom, a onda obićnom puku prodaje otpatke, odnosno na taj način direktno vara kupce - pa takvo što je ravno samodestrukciji vlastitog biznisa.
Da biste tu svoju tvrdnju potkrijepili navodite neki oglas u kojem prodavac kaže da harmonika koju on prodaje nije kao ostale te vrste i uzimate to kao nešto vjerodostojno. Eto upravo u trenutku kad ovo budete čitali, otvorite oglasnike iz Bosne, Hrvatske i Srbije i vidite koliko se prodaje Siwa&Figli i Settimio Soprani modela, a koliko Guerrini. Po vašoj logici, zašto bi neko prodavao Guerrini ako su tako neprocjenjivo vrijedne i ako se bolje od njih ne može nabaviti? Zašto se onda ljudi koji prodaju žele riješiti Guerrinija? Da bi nabavili neku drugu harmoniku ili, možda, da bi na tome zaradili?
Ja cijenim kad neko napiše oglas i kaže da prodaje jednu harmoniku kako bi kupio drugu. Možda ću i ja nekada (za sada nemam tu namjeru) napisati oglas gdje će stajati da prodajem harmoniku Siwa&Figli kako bih kupio, recimo harmoniku Victoria. Ali kad neko stavi oglas da prodaje harmoniku Guerrini ili neku drugu iz razloga jer se bavi preprodajom i iz toga izvlači korist - to je već drugi par rukava i to neću komentarisati. Ljudi se svačim bave i, nažalost, vrlo često varaju kako bi ostvarili neku dobit, najčešće materijalnu.
S druge strane, možda ste primijetili, u svakom mom postu navodim argumente (otvoreno kažem cijenu, navedem o kom modelu harmonike se radi, napišem mjesto i vrijeme, spomenem imena ljudi), što ja kod vas nisam primijetio. Za razliku od toga, pročitajte vaš posljednji post, ali i postove od ranije u kojima pišete o nekim tamo harmonikama koje ste uporedili sa nekim uzvišenim Guerrinijem, navodite cijene "ofrlje", kako bismo mi to u Bosni rekli. Napišete i da nista vi jedini harmonikaš koji je tu bio nego su bili i drugi. Koji to drugi? I niste vi jedini koji tako pišu; takve sam postove već dosta puta pročitao na ovom forumu.
Zašto već neko ne snimi jedan takav duel (ja bih to prije nazvao uporedni test) i ne postavi snimak na YouTube da svi konačno mogu vidjeti koje je to modele harmonika "pomeo" taj neki Guerrini. Neka onda s pravom i argumentovano neko stručan okači "etiketu", ovakvu ili onakvu, na svaku harmoniku. Svima bi nam bilo lakše jer bi onda sve karte bile na stolu.
Napisali ste "ne može se hvalisanjem podići nivo neke harmonike, ali ni umanjiti njenim omalovažavanjem" - s tim se u potpunosti slažem.
Evo, da li sam ja hvalio ili kudio ijednu harmoniku u bilo kom mom postu? Lahko je provjeriti, napisao sam manje od 20 postova na forumu.

Kad je već tema Settimio Soprani Artist VI i to novi (da se Webmaestro ne ljuti zbog udaljavanja od teme), navešću samo da je gospodin Subašić, kojeg sam ranije spomenuo (nadam se da se neće ljutiti zbog toga - mislim da je izvrstan majstor, a prije svega izuzetan čovjek) na moje pitanje o novom Artistu VI, rekao da misli da nisu na nivou starih Artist VI modela. On je inače prijatelj sa Draganom Stojkovićem Bosancem (obojica iz Konjica) koji svira na starom modelu Artist VI - ako se ne varam.
Iskreno bih volio da gospodin paponja tu tvrdnju ospori svojim novim instrumentom na način da nam iz prve ruke kaže kakav je to instrument i da onda postavi neki svoj video na YouTube gdje ćemo svi moći vidjeti i čuti kako zvuči ta harmonika i onda imati priliku da kažemo da li nam se dopada i zbog čega ili ne i zbog čega.

Dakle, dajte da, ako već polemišemo ili debatujemo na neku temu, to radimo sa argumentima, bez obzira na naše subjektivno mišljenje, jer o ukusima se ne raspravlja. Dajte da stojimo iza svojih tvrdnji argumentima, tačnim podacima, video snimcima - to nam informatička tehnologija evo omogućava.
Najbitnije je da se ovako družimo, razmjenjujemo mišljenja i valjda nešto konstruktivno uradimo.
I vama drugarski pozdrav.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: settimo soprani

Post od dugmetarac78 »

Kao sto naslov kaze, tema je S.Soprani. Al ako se vec malo udaljilo sa teme, eto da se ukljucim.... Dakle moj favorit su Dallape harmonike, i pi tonu i po kvalitetu izrade. Guerrini takodje vrhunske harmonike, nijanse su u pitanju, stvar ukusa, al to je to. Sto se tice Siwe uz svo postovanje, nekazem da nisu dobre harmonike, al svrstavati ih u rang, Dallapa S. Soprani, Guerrini. Nema smisla ni tonski ni tehnicki im nisu dorasle,. Toliko od mene pozz. :harmonikas:
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: settimo soprani

Post od petar3petar »

Poštovana gospodo!
Nisam temu pratio od početka i u kontinuitetu već povremeno.
Uglavnom svatko ima svoje argumente i svoje kriterije kao i ja svoje.
Činjenica je da starim majstorskim harmonikama nove teško mogu parirati tonski, odnosno snagom i bogatstvom tona, no opet se tu nameće pitanje što je to nekome lijepo, odnosno kakav ton tko voli.
Isto je i s brendovima.
Ne možeš nekome nametnuti mišljenje da je Guerrini bolja harmonika od Dallape ako on voli dalapu, ili obrnuto. Ili švabi reći da njegov Morino ne valja, pogotovo Gola.
Gledam upravo "Zvezde Granda" i slušam komentare ocjenjivača. Stavovi nekih o pojedinom izvođaču su dijametralno suprotni. Upravo isto kao i kod ljubitelja harmonika...
Slažem se s Dugmetarcem da su njegov favorit dalape, sa Prestovivo da su njegov favorit guerinke, sa paponjom da su njegov favorit novi S. Soprani.
Čovjek očigledno preferira novo a ostali kriteriji su mu iza toga.
Ja preferiram isto S. Soprani Artist VI i Scandalli Super VI ali stare iako sam premetao preko ruku i dosta novih od svih proizvođača koji su ih radili do sada.
Stare legendarne, Super Vi i Artist VI su po mom mišljenju, neponovljive i tonski i umjetnički. Uz napomenu da sve nisu imale adekvatno brzu tastaturu.
Pod umjetnički smatram način njihove izrade. Po meni su to, osim što su neponovljive tonski, i umjetnička djela koje su napravili majstori kakvi se više neće roditi.
U tu kategoriju svrstavam još stare originalne Sonole, naravno ne sve modele, Galanti, Frontalini...

To je bio moj skroman prilog ovoj diskusiji.
Nadam se da nisam nikoga uvrijedio.
Korisnikov avatar
stoper
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: settimo soprani

Post od stoper »

Poštovani gospodine petar3petar.
Pročitao sam dosta vaših postova na ovom forumu i čini mi se da su većina jako odmjereni i na mjestu. Ako se ne varam vi izrađujete Petromaestro harmonike. Za ovaj forum je izuzetno dobro da na njemu pišu osobe kao što ste vi. Isto tako, na ovoj temi smo se dotakli tog nekog preferiranja određenih brendova harmonika, a čini mi se da se na većini tema na ovom forumu upravo provlači ta, sad već ispade vječita, rasprava. Ako ste pročitali moje postove vidjeli ste da sam pisao o tome da je izrada harmonike određena fuzija inženjerstva, mehanike i umjetnosti, a vi ste eto već napisali da smatrate umjetničkim način izrade određenih modela.

Ono što mene zanima, a u prethodnom postu sam napisao i to bih vas pitao:
Da li je za nekoga ko pravi/proizvodi harmonike i u tome želi da uspije, da dostigne određeni što bolji nivo i osigura svoje mjesto na tržištu, koje je, kad su ovi instrumenti u pitanju, izuzetno specifično, pametno da napravi jedan, dva ili nekoliko instrumenata koje će pokloniti nekom poznatom muzičaru, a ostale harmonike koje proizvede izraditi sa manje pažnje, truda, ulaganja, sa lošijim materijalima...?

Da se razumijemo, meni je potpuno jasno da određeni proizvođač napravi više modela i da određeni modeli, pa čak i serije budu kvalitetniji od ostalih modela istog proizvođača. Ali, ukoliko se želi izgraditi ime za koje se želi da bude sinonim za kvalitet i uspjeh, onda, prema mom mišljenju, treba nastojati postići kvalitet u svim modelima, počevši od školskih do profesionalnih.

Artist VI je legendarni model; ali da li je legendarni samo na prostoru ex Jugoslavije, Balkana ili možda Evrope, ili čak šire? I da li su novi modeli koji se proizvode pod tim imenom na tragu da budu kao ti legendarni stari modeli ili je to samo pokušaj da se ostvari profit na račun stare slave? Hoćemo li možda uskoro imati neki novi Guerrini President Oro ili koja je već jako popularna ovdje...?

Slušao sam fantastične zvuke sa Victoria harmonika. Isto tako, ansambl "Romalen", čini mi se da se tako zovu, u kojem harmoniku svira Svetozar Milosavljević Djula, na snimcima koji se mogu poslušati na YouTube, zvuči izuzetno, a čini mi se da Djula svira na Scandalli harmonici. Evo, jako puno modernih umjetnika svira na Pigini harmonikama - čak i sevdah na njima zvuči jako dobro.

Jednostavno, nema mnogo argumenata koji bi me uvjerili da su stare Guerrini, Dallape, Artist VI ili Scandalli Super VI neponovljivi i nenadmašivi.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: settimo soprani

Post od petar3petar »

Pozdrav svima.
Zbog prezauzetosti rijetko u zadnje vrijeme posjetim ovu stranicu pa odgovor kasni.
Hvala na komplimentima i povjerenju g. Stoper.
stoper napisao: Ono što mene zanima, a u prethodnom postu sam napisao i to bih vas pitao:
Da li je za nekoga ko pravi/proizvodi harmonike i u tome želi da uspije, da dostigne određeni što bolji nivo i osigura svoje mjesto na tržištu, koje je, kad su ovi instrumenti u pitanju, izuzetno specifično, pametno da napravi jedan, dva ili nekoliko instrumenata koje će pokloniti nekom poznatom muzičaru, a ostale harmonike koje proizvede izraditi sa manje pažnje, truda, ulaganja, sa lošijim materijalima...?
Moje mišljenje je da bi svi htjeli napraviti najbolju harmoniku na svijetu u svakom smislu te riječi. Dakle sa najljepšim tonom (što je to najljepši ton???), najboljom mehanikom, najljepšim dizajnom (što je kome lijepo to je vrlo upitno), dati izvjesnu umjetničku komponentu ...
Međutim znamo da svi instrumenti istog naziva, neki bi rekli iz iste serije, nisu jednaki ni po jednom kriteriju koji god pokušate komparirati. Ako je serija trajala dugo poput npr. Superior 2 kod Guerrinja ili Supermaestro kod Dallapea s vremenom je umjetnička komponenta gubila na vrijednosti... Tako je bilo oduvjiek a tako je i sada, uz napomenu da živimo u drugim vremenima i "najtanja je ona komponenta umjetnosti u svemu tome.
Nikoga od proizvođača ne zanima umjetnički izražaj nego samo novac.
Danas postoji nekoliko proizvođača tonova isto tako ograničen je broj proizvođača i kutija (samo veliki si rade sami kutije poput Pigini, Beltuna, Bugari, Fismann a ostali, sitni proizvođači, kupuju kod nekoliko onih koji rade samo kutije. Tu se gubi element umjetnost.
Mislim da ako se radi za nekog poznatog, posveti se veća pažnja u proizvodnji, no to nije garancija da će ljepota tona, izgovaranje glasnica i povrat prsta biti odgovarajuće.
Budući da je danas proizvodnja "tanka", proizvodi se samo ono što je prodano, moguće je da si taj "netko" dođe probati harmoniku pa ako mu odgovara uzme je, a ako ne traži da mu se napravi druga.
stoper napisao:Artist VI je legendarni model; ali da li je legendarni samo na prostoru ex Jugoslavije, Balkana ili možda Evrope, ili čak šire? I da li su novi modeli koji se proizvode pod tim imenom na tragu da budu kao ti legendarni stari modeli ili je to samo pokušaj da se ostvari profit na račun stare slave? Hoćemo li možda uskoro imati neki novi Guerrini President Oro ili koja je već jako popularna ovdje...?
Artist VI i Supoer VI imaju veliki image i visoku cijenu u cijelom svijetu, tu nema greške.
Novi modeli nemaju tu kvalitetu ni snagu tona, izostala je i umjetnička komponenta, no tehnički su vrlo ok.
Što se tiče Guerrini ORO, ništa nije nemoguće. Možda potomstvo pokojnog Reme Guerrinija učini nešto na tome, no to može biti samo u granicama mogućnosti današnje proizvodnje harmonika sa starim dizajnom.
Danas svi mogu napraviti jednako dobru harmoniku !!!
stoper napisao: Jednostavno, nema mnogo argumenata koji bi me uvjerili da su stare Guerrini, Dallape, Artist VI ili Scandalli Super VI neponovljivi i nenadmašivi.
To je samo Vaša perecepcija te problematike jer niste opterećeni brendovima. Nisam niti ja, no takvu umjetničku komponentu mislim da više nikada nećemo vidjeti na novim harmonikama jer bi bile izuzetno skupe i ne znam tko bi ih mogao platiti.
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: settimo soprani

Post od paponja »

Evo da se i ja oglasim nakon duzeg vremena.
Sto gospodin Petrovic napisa slozio bi se sa vecinom,svi danas mogu napravit vrhunski instrument,ako ne i bolji nego sto se prije radio,ali je stvar u tome koliko ce se vremana odvojit za izradu i koliko truda da instrument bude vrhunski.Danas se sve radi nekako da bude solidno i da se uzmu novci.

Ja sam se sinoc vratio iz Castelfidarda i evo upravo sada uz jutarnju kavu slazem utiske na sve vidjeno,a vidio sam mnogo toga.
Po prvi put sam juce bio u Italiji i razocaran sam vidjenim,cjelokupnim dojmom na Talijane i njihov sistem ne vezano za harmonike!
Ljudi su teska "HLADOVINA" sto bi se reklo,nigdje ne zure,nema termina i frke,kao sto je primjer ovdje kod mene u Austriji,to mi se ne svidja al im ipak zavidim na tome,jer nekako ljepsi je taj zivot na tenane.
Ali to nije tema i nema veze sa Harmonikom i Settimo sopraNI:


Ovako sve sto sam dogovorio i dobio sam pa cak i vise od ocekivanog!
Harmonika je vrhunskog dizajna i estetski je bez i najmanje greske,za moj ukus prava ljepotica (svaki cigo svoga konja hvali) ha ha :cool: ,
Tehnicki savrsena,mehanika na zavidnom nivou!
Prateca oprema je najvise klase,kofer,kaisevi,prekrivka,krpa za poliranje,torba sve za svaku pohvalu i daleko od onog sto se nudi na balkanu!
E sad ono sto je najbitnije Ton i njegova ljepota:kao sto sam vec piso ja sam se odlucio za Binci i to se pokazalo veoma pametno.Harmonika je glasna i jasna te ubija na prvu,kabina extra za moj ukus i misljenje nas cetvorice koji smo isli po harmoniku.Nadam se da ce sve jos bolje zvucat dok se malo razsvira,ali za prvi utisak je vec zadovoljila moja ocekivanja.u odnosu na isti instrument koji smo probali a u kojem su tonovi artigiana bombate,razlika je ogromna,ali stvarno ogromna!
Sutra ce harmoniku da isproba Profesor,Magistar Jovica Djordjevic,pa cu sa vama podjelit i njegovo misljene o instrumentu!

Potrudicu se za koji dan da okacim i neki video na youtube pa da svi cujete i vidite kako to izgleda/zvuci!

Posebno moram naglasit i toplo preporucit svima koji su u potrazi za instrumentom za cjeli zivot da se ni najmanje ne dvome izmedju polovne i nove harmonike,jer sta se dobije kod kupovine novog instrumenta,nema ni kod jednog polovnjaka!Mante se prica svercera da su nove od plastike,da se rade u kini itd. :svirac: :harmonikas:
Jaric_T_Zivadin

Re: settimo soprani

Post od Jaric_T_Zivadin »

paponja napisao:Mante se prica svercera da su nove od plastike,da se rade u kini itd. :svirac: :harmonikas:
Veliki pozdrav Paponja! :pozdrav:

Drago mi je da si zadovoljan sa svojim novim instrumentom i neka te sluzi u zdravlju i veselju!

Mozes li sad posto si preuzeo, da nam kazes koliko te kostao nov instrument? Koliko je teska? Koji je model u pitanju? Kakav ti je utisak sto se tice balansa leve i desne strane? Da li su te oni pitali koje tonove zelis da ugrade ili si im ti napomenuo? Koliko si sve ukupno cekao na svoj instrument od onog dana kada si ga narucio?
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: settimo soprani

Post od paponja »

:pozdrav: ivama gospodine Jaric_T_Zivadin!
Ovako nov instrument sa svim mojim zeljama i tonovima prve klase a mano od firme Binci je kostao 6500€.
Model je artist VI teska 12,5kg sa kajsevima i jastucetom!
Utisak je veoma dobar da ne pretjeram odlican!
Cjena je manja koju oni nude sa Artigiana voci bombate,a ja sam pitao dali mogu neki drugi na sta sam dobio odgovor da moze cije god zelim tonove,a ja sam trazio Binci sto su oni podrzali kao najbolji izbor i savjetovali ako mogu tu razliku platit!
Kada sam ja porucio instrument oni su vec imali 6 komada u izradi i ja sam mogao dobit jednu od njih.Konkretno ja sam porucio instrument i uplatio avans 30% od cijene na njihov racun 13.01.2017,a jucer 4.3.2017 sam preuzeo i isplatio instrument!Inace se ceka malo duze,ali ja kad sam porucivo bile su u izradi i imo sam srece.
Jucer kod njih u radnji sam dobio tek zavrsen instrument koji su mi otvorili da pogledam unutrasnjost harmonike ( faseni,Binci tonovi potpisani) i svaki najmanji detalj koji me interesovo objasnjen mi i je i pokazan.Nakon toga smo isprobali instrument i tu je sve bilo rjeseno,odnosno to je to ja kupujem.Napisan mi je racun,garantni list (garancija 5 godina na mjeh,kompletnu mehaniku i tonove)!
Isplatio sam harmoniku i onda sam dobio luxuzni kofer,prekrivku za harmoniku,krpu za poliranje!Tada sam uocio extremno dobar rucksack za istu harmoniku koji spada u pratecu opremu i placa se extra,ja sam pitao za cijenu i odluio da kupim isti,na sta sam osto iznenadjen kada mi ga je vlasnik dao ali kao poklon i ni u kom slucaju nije htio novac!
Nakon toka smo otisli na pice u obliznji cafe bar gdje smo jos malo popricali i razisli se sretni i veseli!
Ibro dirka
16 basova
16 basova
Postovi: 36
Pridružio se: 04 Jan 2016, 23:31

Re: settimo soprani

Post od Ibro dirka »

Cestitam kolega na kupovini novog instrumenta,neka te dugo sluzi u zdravlju i veselju.Samo da dodam da nema veceg zadovoljstva od toga da kupis novu harmoniku po svojoj zelji i da ides po nju direktno u fabriku kako sam i ja napravio prije desetak godina kod sad vec pok.Rema Guerrinija i prezadovoljan sam dobivenim.Pozzzzz.
Odgovori