settimo soprani

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: settimo soprani

Post od paponja »

cupavac napisao:
asfalt napisao:Pozdrav ,

Ja sam kupio nedavno SettimioSoprani novu ARTIST VI, mislim da je savršenstvo od harmonike, mehanički perfektna, izgled perfektan, tonski joj treba godina dvije da to sve legne kako treba.
Ali kad uzmes u obzir, da nema na tržištu dobre harmonike , da je cijela orginalna, i potpuno ispravna, zato sam uzeo i prezadovoljan sam ,znam da je nova i da prvi ja na njoj sviram.
Prije nekoliko dana sam imao priliku probati potpuno novu Settimio Soprani Artist 6, i uglavnom se slažem sa napisanim. Veoma moćan instrument, a novi. Cijene polovnih harmonika su otišle u nebo, a očuvanih je jako malo.
Koloega cupavac vidim da si imao prilku probat novi atist VI pa te molim za neki kometar o istoj harnmonici?
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: settimo soprani

Post od cupavac »

paponja napisao:
cupavac napisao:
asfalt napisao:Pozdrav ,

Ja sam kupio nedavno SettimioSoprani novu ARTIST VI, mislim da je savršenstvo od harmonike, mehanički perfektna, izgled perfektan, tonski joj treba godina dvije da to sve legne kako treba.
Ali kad uzmes u obzir, da nema na tržištu dobre harmonike , da je cijela orginalna, i potpuno ispravna, zato sam uzeo i prezadovoljan sam ,znam da je nova i da prvi ja na njoj sviram.
Prije nekoliko dana sam imao priliku probati potpuno novu Settimio Soprani Artist 6, i uglavnom se slažem sa napisanim. Veoma moćan instrument, a novi. Cijene polovnih harmonika su otišle u nebo, a očuvanih je jako malo.
Koloega cupavac vidim da si imao prilku probat novi atist VI pa te molim za neki kometar o istoj harnmonici?
Harmonika mi se jako dopala, ima je jedan moj prijatelj, izuzetno je moćna i topla, s obzirom da se radi o potpuno novom instrumentu. Imao sam je prilike usporediti sa Dallapom Supermaestro starom četrdesetak godina, jako očuvanom, jer je svirala samo u kućnim uvjetima. Naravno, ton Dallape je bitno drugačiji, kao i klavijatura koja se kod Artista doslovno lijepi za prste. Naravno sve je stvar navike, dovoljno je samo pogledati neke vrhunske majstore koji rasturaju na Supitama i Cantusima, a znamo svi kakve su klavijature na Weltmeisterima. Super je što ćeš dobiti instrument tako brzo, jer obično se čeka po nekoliko mjeseci od dana narudžbe, odnosno uplate akontacije.
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: settimo soprani

Post od paponja »

Kako mislis klavijatura se ljepi za prste?To ne kontam bas?Sto se tice ispuruke ja sam valjda imo neku srecu kad sam stupio u kontak receno mi je da se radi aktivno na par artista i do kraja ovog mjeseca ce bit gotovi,tako da jedan moze biti moj,onda sam trazio drugu tastaturu i druge tonove i dobio odgovor da ce prva sedmica februara instrument bit gotov
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: settimo soprani

Post od cupavac »

Klavijatura je jako precizna, brzo vraća prst, tako da ti se čini da se lijepi za prste. Teško je ovako opisati, vidjet ćeš kad dođe.
Sretno sa novim instrumentom.
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: settimo soprani

Post od paponja »

Hvala drug,sve u svemu tebi se dopala?Sta mislis o odnosu ulozeno dobiveno?
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: settimo soprani

Post od cupavac »

Ako bude kao što je ova, definitvno odličan odnos dobiveno/uloženo. Meni se jako svidjela.
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: settimo soprani

Post od paponja »

E hvala nadam se da cu i ja bit zadovoljan,sobzirom da sam zamjenio standardne tonove Artigiana voci bombate za binci trebalo bi da bude top!!
Al vidicemo kad dobijem
prestovivo
48 basova
48 basova
Postovi: 67
Pridružio se: 31 Jul 2015, 11:42

Re: settimo soprani

Post od prestovivo »

Mislim da cete biti zadovoljni sa novim Artistom, sve dok ga ne uporedite sa nekom dobrom dvojkom ili trojkom od Guerrini.
Onda ce vas mozda jos poneki uvjeratvati, da ce i vasa tonski da se razradi, pa cete se nadati jos 3-5 godina, dok ne shvatite.

Sigurno je da ima mnogo starih harmonika, koje su lose ocuvane.
Ali kad nadjete neki dobar primjerak, pa je uporedite sa svojom, onda cete zažaliti zbog te kupovine.
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: settimo soprani

Post od paponja »

prestovivo napisao:Mislim da cete biti zadovoljni sa novim Artistom, sve dok ga ne uporedite sa nekom dobrom dvojkom ili trojkom od Guerrini.
Onda ce vas mozda jos poneki uvjeratvati, da ce i vasa tonski da se razradi, pa cete se nadati jos 3-5 godina, dok ne shvatite.

Sigurno je da ima mnogo starih harmonika, koje su lose ocuvane.
Ali kad nadjete neki dobar primjerak, pa je uporedite sa svojom, onda cete zažaliti zbog te kupovine.
Ajmo bit realni koliko na trzistu ex Yu postoji primjeraka guerrini?Od ukupnog broja 20% su orginali,a od tih 20% 10% su stvarno vrhunski instrumenti,a da ja kupim jedan od tih 10% sanse su ravne nuli,tako da sigurno necu Artista poredit sa nekim Guerrini harmonikama jer se radi o instrumentu koji je po mom misljenju jednio na balkanu prenavikan i precjenjen i to visestruko!
Izadjite malo van balkanskih okvira i poslusajte sta se u svjetu svira i kako zvuci,jedino na prostorima ex Yu ako nije Guerrini i Dallape (donekle) to se i ne sluse vec se donosi ocjena da to ne valja,sto je cinjenica sa kojom se ja ne bi slozio.
Da ne bi bilo zabune,necu ja sad tvrdit da ce artist bit vrh,ali nebi ga ni svrstavo unaprjed u schrot,jer to sigurno nije.
Poslusajte snimke Jovice Djordjevica na Pigini,Scandalli,Bugari i onda to uporedite sa tim Guerrinkama.

Jedan zanimljiv primjer od sinoc:
Poznanik je prije 10 dana kupio Guerrini superior 2 orginal Italy 100% za 4500€
Harmonika je navodno dosla iz Swedske u hrvatsku kod jednog clana ovog foruma,a dalje je u nekoj konpezaciji zavrsila na prostorima BiH kod jednog majstora koji ju je prodao mom poznaniku.
Kao prvo na harmonici je orginalno deklo zamjenjeno sa deklom od artista uz grb i bedz od guerrini navodno zbog estetike jer orginalno je "ruzno",ajde ok to cu razumit mada ja tu harmoniku nebi ni pogledo sa takvim deklom!
Sinoc momak svira i propade jedno bas dugme,ajde otvorimo bas dasku da vidimo sta je u pitanju kad ono na polugi onaj dio koji kaci i otvara bas otkino se,pogledam malo bolje vecina tih djelova je toliko istrosena da je pitanje dana kada ce sledeci bas propast.Ujedno primjetim da je korpus rascjepljen na bas strani i da je pokrpan iznutra itd.
Harmonika zvuci solidno ali ako ta harmonika vrjedi 4500€ i izda te na prvoj svirci,ja bi je razbio da je 10000€ placena!Dakako da je zvuk bitan,znam ja da ton ne proizvodi deklo,ni izgled,ali za te novce treba osim zvuka da bude sve drugo perfektno,a kod 95 Guerrini harmonika koje se prodaju nije slucaj!!
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: settimo soprani

Post od alibaba40 »

Slazem se sa tobom , ja imam Guerrini profesional1 original iz 71 skoro sve su joj poluge popucale na primu katastrofa nadavao sam se para majstorima i opet to nije to :affraid: :affraid: :affraid: :affraid:
Odgovori