settimo soprani

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: settimo soprani

Post od paponja »

Ako bogda bit ce snimak,a sto se tice cijene dok ne preuzmem instrument i ne isplatim necu javno da pisem o istoj!Nadam se da me razumijete.
Korisnikov avatar
stoper
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: settimo soprani

Post od stoper »

Naravno da razumijem... Bitno je da se isplati (ovdje ne mislim na to da se na njoj zaradi novac kojim je plaćena) i da si zadovoljan instrumentom. Ipak, naravno da će biti nekih sitnica koje možda neće odmah leći, ali treba se i naviknuti na instrument. Ja sam npr. prije ove harmonike godinama svirao na Hohner Verdi II - 96 basova. Naravno, ne može se porediti, ali Hohnerice imaju ono nešto što se tehničke strane tiče, neka fina rješenja i lijepo je zvučala i zvuči - imam je još uvijek. Eh sad, kod nje su dugmad na basovima gušće postavljena u odnosu na ovu Siwa&Figli (razmak između dugmadi je manji kod Hohnerice u odnosu na Siwa&Figli) tako da mi je trebalo vremena i još uvijek ja osjetim kod sviranja skala na basovima ili dionica u kojima se sviraju osnovni basovi da mi taj razmak pomalo stvara problem. Dakle, ipak stoji ono da treba vremena - ali vremena sa harmonikom kako bi se mi naviknuli na nju. To su one stvari koje se odmah ne mogu osjetiti, dakle kad se proba harmonika, nego treba da prođu sati sviranja kako bi se sve to otkrilo i onda kako bi se na te neke razlike čovjek navikao.
bosko2007
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 10 Jan 2012, 16:14

Re: settimo soprani

Post od bosko2007 »

paponja napisao:Ako bogda bit ce snimak,a sto se tice cijene dok ne preuzmem instrument i ne isplatim necu javno da pisem o istoj!Nadam se da me razumijete.
Gospodine paponja molim vas za cenu harmonike. Hvala vam i sa srecom sa novim instrumentom !
prestovivo
48 basova
48 basova
Postovi: 67
Pridružio se: 31 Jul 2015, 11:42

Re: settimo soprani

Post od prestovivo »

Za Paponja: Sretnu kupovinu zelim. Kad kupis, javi se da donesem staru razlaufanu na dvoboj.
A u vezi prodaje Supita sa natpisom Guerrini, za 3000€ - ne kosta 8 slova dodatnih 1500€, vec ljudsko neznanje.

Za Stoper: Ne postoji Guerrini ORO iz 1979. Oro modeli su se pravili od 1996-97 pa do zatvaranja fabrike Guerrini. Mozda ste zeljeli reci 1997 a ne 1979 ?
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: settimo soprani

Post od paponja »

prestovivo napisao:Za Paponja: Sretnu kupovinu zelim. Kad kupis, javi se da donesem staru razlaufanu na dvoboj.
A u vezi prodaje Supita sa natpisom Guerrini, za 3000€ - ne kosta 8 slova dodatnih 1500€, vec ljudsko neznanje.

Za Stoper: Ne postoji Guerrini ORO iz 1979. Oro modeli su se pravili od 1996-97 pa do zatvaranja fabrike Guerrini. Mozda ste zeljeli reci 1997 a ne 1979 ?
Prijatelju o kakvom dvoboju pricas?Ne kupujem ja harmoniku da bi se takmicio sa nekim,a nisam ni bokser pa da pozivam ili pristajem na dvoboj! :svirac: :harmonikas:
Korisnikov avatar
stoper
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: settimo soprani

Post od stoper »

Pozdrav prestovivo.
Nisam pogriješio, harmonika je kupljena 1979. godine u Muzičkoj nakladi u Sarajevu, prodavnica se nalazila preko puta Narodnog pozorišta i to je Guerrini President Oro IV sa 140 basova. Imam i slike te harmonike negdje na računaru, ali obzirom da pišem sa mobitela ne mogu ih postaviti, ali to ovdje nije ni bitno.
Paponja - sitno se broji.. mogu zamisliti kako si nestrpljiv...
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: settimo soprani

Post od paponja »

stoper napisao:Paponja - sitno se broji.. mogu zamisliti kako si nestrpljiv...
Bas tako ocekujem poziv u narednih par dana pa put pravac Italy
bosko2007
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 10 Jan 2012, 16:14

Re: settimo soprani

Post od bosko2007 »

paponja napisao:
stoper napisao:Paponja - sitno se broji.. mogu zamisliti kako si nestrpljiv...
Bas tako ocekujem poziv u narednih par dana pa put pravac Italy
Gospodine paponja ocekujem cenu harmonike u inbox !
Hvala !
Korisnikov avatar
stoper
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: settimo soprani

Post od stoper »

Pozdrav...
Paponja, ima li novosti vezanih za Settimio Soprani? Jesi li već u Castelfidardu :)
Evo ja sam našao malo vremena i prostora da postavim jedan probni video sniman mobitelom i malo obrađen, također mobitelom, pa ko želi nek pogleda na ovom linku:

https://youtu.be/KUJx0cRDqus

Srdačan pozdrav
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: settimo soprani

Post od paponja »

Pozdrav jos nisam iso po harmoniku al u skoro bi trebo na put za Italiju.
Fin video,lijepo izgleda,a i zvuci tvoj instrument
Odgovori