settimo soprani

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: settimo soprani

Post od paponja »

Evo jedan mali video sa novom harmonikom.
Moj sin svira "bere cura plavi jorgovan"
https://vimeo.com/207679401
Jaric_T_Zivadin

Re: settimo soprani

Post od Jaric_T_Zivadin »

Lepo zvuci harmonika. Bice jos bolja kad se bude rasvirala!
Nisi pogresio uopste!
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: settimo soprani

Post od paponja »

Hvala majstore,mi smo vec sada zadovoljni,a sa vremenom bi trebalo da bude jos bolje.
Evo link sa Youtube mnogi se ne znaju snac na vimeo
https://youtu.be/DmPSGhrkogQ
asfalt
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 16 Maj 2016, 18:57

Re: settimo soprani

Post od asfalt »

Sada nakon koristenja vise od pola godine nove Settimio Soprani recu vam.svoje misljenje.
Harmonika se doslovno pocela raspadari. Spuzvice na tipkama su pocele otpadati, tipke su pocele da sporije se vracaju, dolazi do ogromnog gusenja harmonike i mijesanje tonova takodje i registara,bas klapna pokvarena, basovi sami zapinju... video ne mogu objaviti ovdje ali ko zeli neka mi se javi na Viber da mu posaljem.
Viber broj 060 312 55 61
Sto se tice Maxa glavnom sefa te kompanije ,nije ispao fer ni u jednom smislu. Harmoniku sam mu poslao na remont 7. Januara i cekao sam vise od 2 mjeseca i kada je stigla nista nije bilo napravljeno. Isprintao sam mu 2 papira A4 sta treba da napravi ali nista od toga nije uradjeno. Kada sam trazio novu harmoniku na sto sam imao i pravo , rekao je da se to isto moze desiti i na novoj harmonici i stalno je muljao nesto drugo samo da nema nikakve odgovornosti on.

Tako da dobro razmislite da li cete platiti cijenu punu,a od njrgove 5 godina garancije nemate nista jos pogotvu ako zivite na nasem.balkanu tj ako niste u EU jer sve harmonike mu na crno idu i problem je ogroman sa carinom i necete dobiti harmoniku za pola godine sa remonta.
Toliko od mene o Maxu i novom Settimiu.
Pozzz
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: settimo soprani

Post od paponja »

Tek dvije tri sedmice kako posjedujem istu harmoniku i zasada nemam nikakvih primjedbi,a vrjeme ce pokazat sve,u svakom slucaju jako losa reklama za ime Settimio soprani!
Takodje vjerujem kolegi @Asfalt da se osjeca grozno,al se nadam da ce vec nekako nac zajednicki jezik sa doticnim gospodinom i da ce svi problemi bit rjeseni na obostrano zadovoljstvo!
Korisnikov avatar
stoper
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: settimo soprani

Post od stoper »

Zaista je šteta čuti i pročitati ovako nešto. Kupovina instrumenta kao što je harmonika, posebno instrumenta koji nije jeftin, nije nešto što se radi svako par mjeseci, a posebno je specifično to da harmoniku ne kupuje svako. Dakle, kupci su određena skupina ljudi koji su na određeni način vezani za taj instrument.
Mislim da je dobro za svakoga na ovom forumu da podijeli iskreno mišljenje, posebno ako se to mišljenje još može potvrditi foto/video/audio dokazima.
Imam osjećaj, a mislim da me taj osjećaj ne vara, da je na ovom forumu, kao uostalom i u svakodnevnom životu van internet svijeta, izuzetno prisutna sujeta ili ono što je već nekoliko puta napisano da "svak svoga konja hvali".

Ovo ne ide u prilog nikako ljudima koji sviraju i vole harmoniku i koji su, na kraju krajeva, radi tog instrumenta i na ovom forumu. Zato bih zamolio sve koji pišu na forumu (a mislim i da je čovjeku koji je kreirao ovaj forum jedan od primarnih ciljeva bio upravo to) da ostave sujetu po strani i iskreno, istinito i realno pišu o svojim iskustvima, saznanjima, instrumentima i svemu onome o čemu se piše na ovom forumu, pa bilo to u afirmativnom ili u negativnom kontekstu.
Razumijem da ima ljudi koji ovdje zastupaju određene interese i u skladu s tim će i pisati, ali mislim da oni koji su kupili ili posjeduju određeni instrument, a ne bave se prodajom, promocijom, preprodajom... ne treba da šute ukoliko su prevareni, ili se pokazalo da nisu dobro odabrali.
Biti prevaren pri kupovini polovnih instrumenata, posebno instrumenata koji se kopiraju, je vrlo realna opcija, ali biti prevaren kod kupovine novog instrumenta - to je već itekako veliki problem.
Vjerujem da je moguće da se desi i da novi instrumenti, kao i sve druge stvari, nakon određenog kratkog korištenja pokažu određene nedostatke i da se dese kvarovi, ali je u tim slučajevima izuzetno važno da prodavac na vrijeme reaguje popravkama što je zajamčeno garancijom i, svakako, zamjenom instrumenta i onda se ti nedostaci, feleri, kvarovi mogu amortizovati. Međutim, kada se još desi da prodavac ne ispoštuje dogovoreno, odnosno ono što zastupa, tvrdi, reklamira, onda je to za svaku osudu!
Ovaj forum treba da bude i određeni vid zaštite potrošača (bar u domenu tačnih informacija iz prve ruke), posebno u državama koje nisu u EU jer grđani tih država nisu zaštićeni zakonima kao potrošači u EU odakle uglavnom i dolaze proizvođači harmonika.
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: settimo soprani

Post od paponja »

Potpisujem post od kolege @stoper!
Dakle svako treba iznijet svoj utisak i misljenje o instrumentu XY,a da pri tom ne bude privrzen odredjenoj grupi ili proizvodjacu!
Ja sam dugo trazio sta kupit i gledo oglase te sluso price raznih poznavaoca harmonike kakav je ovaj ili onaj instrument,tek nakon saslusanih prica nisam nista znao! :o
Svi hvale ono sto imaju,odnosno ono sto je in,a to je golf 2 na balkanu,alo ljudi dali je golf 2 najbolji auto??Pa nije e tako je i sa harmonikom
Sve te golfofe sam ostavio po strani i odluciose za ferari(vjerovatno nisam normalan),ali sam zadovoljan barna prvi pogled.
Danas sam razgovaro sa kolegom @asfalt i dobio njegovu stranu price u detalje i da budem iskren razocaro sam se sa detaljima koje sam dobio.
Necu da hvalim jer bi ja mogao biti sledeci jer imam isti instrumen,ali kao sto sam vec spominjo ja sam za ovo kratko vrjeme przadovoljan,nadam se da ce tako i ostat!
Sada se javlja mali problem u cjeloj prici:
Vlasnik firme i zastupnik brenda setimio soprani je prisutan na forumu i sve nase objave cita,te mi se danas javio sa svojom pricom u vezi spora sa kolegom @asfalt,kad se to saslusa ostanete na 50:50!!
Nebi volio da me pogresno shvati te ili da nedaj boze neko pomisli da ja reklamiram doticnu firmu,ali najbolje bi bilo da se kolega koji je ostecen (to sam mu i privatno savjetovo) obrati zastupniku brenda settimio soprani i da zajedno nadju zajednicki jezik! :svirac: :harmonikas:

Bez daljnjeg kolega @ASFALT je ostecen,ali dialog moze rjesit sve probleme.
Mozda cu i ja nedaj boze sutra imat sudbinu kolege @asfalt,st ne bih volio!Moj savjet jos jednom i @asfalt-u i firmi maxim's grop ´da nadju zajednicki jezik i da rijese probleb na obostrano zadovoljstvo!
asfalt
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 16 Maj 2016, 18:57

Re: settimo soprani

Post od asfalt »

Pozdrav svima i hvala na komentarima. Kao sto je kolega @stoper rekao forum i sluzi za ovakve stvari. Ja sam samo izneo svoje misljenje i svoje licno iskustvo sa ovom harmonikom i nisam nikoga ni uvredio niti bilo sta. Mozda hiljadu harmonika su ispravne i odlicne ali ja sam imao takvo iskustvo i podijelio sam ga sa vama .
Sretan sam sto su mi se kolege javile i pruzile podrsku , trenutno sam u pregovorima sa Maxim's group i vjerujem da ce se ovaj problem rijesiti.

Napisacu opet sve kada se rijesi i ponovo objasniti situaciju.
Veliki pozdrav za sve !
asfalt
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 16 Maj 2016, 18:57

Re: settimo soprani

Post od asfalt »

Nakon razgovora sa Maxom uspjeli smo postići zajednički dogovor i svi problemi su uklonjeni. Izvinio bih se kompaniji Maxim's group ako sam ih uvrijedio u bilo kojem smislu, i nadam se da moj post neće utjecati na njihovu proizvodnju. Kao što rekoh, riješen je problem uz dogovor tako da sve se može odraditi uz dobru komunikaciju i razumjevanje. Vjerujem da nisam imao samo sreće i da je harmonika moja imala problema, alli ima dosta zadovoljni kupaca i mislim da samo nisam imao sreće.
Puno sreće kompaniji Maxim's group i puno sreće svim kupcima novog Settimio Sopranija.
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: settimo soprani

Post od paponja »

Eto super,reko ja da se dijalogom sve rijesi .Mislim da je Max profesionalno postupio i udovoljio vasim zahtjevima tako da ime Settimio soprani ostane na dobrom glasu sto i zasluzuje.
Odgovori