Procena vrednosti harmonike

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
HerrBG
16 basova
16 basova
Postovi: 20
Pridružio se: 14 Okt 2016, 10:32

Procena vrednosti harmonike

Post od HerrBG »

Poštovani Prijatelji,
Razmišljam ozbiljno o nabavci ove harmonike. Možete li da mi date procenu vrednosti u Srbiji. Harmonika je Weltmeister Supita 2+2?
https://www.google.rs/search?q=harmonik ... MWKCDJM%3A
Korisnikov avatar
rale023
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 04 Apr 2014, 02:57
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Procena vrednosti harmonike

Post od rale023 »

Ono sto je u Srbiji na oglasima, bar 30 do 40 odsto nize je neka realne cena.

Sto se tice harmonike, tonski je dobra, ali mehanicki, obavezno proveriti mehanizam basa, koji je slaba strana ove harmonike, kao i kompletna mehanika (prim,registri,meh...).
HerrBG
16 basova
16 basova
Postovi: 20
Pridružio se: 14 Okt 2016, 10:32

Re: Procena vrednosti harmonike

Post od HerrBG »

Hvala puno na savetu. Prosto ne znam šta je pametno raditi, vidim da se kreću oko 1500€, i to je za mene mnogo, sve preko toga je naučna fantastika. Da li se ta mehanika može srediti za neke normalne novce u slučaju da treba?
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Procena vrednosti harmonike

Post od Koca »

Za te pare ona je odlicna harmonika po meni dobar izbor i neces pogresiti ako je uzmes, ako ima neku falinku onda je cena niza, sve zavisi od stanja varira 500e +_, ima primeraka sa deklom od Presidenta i registrima paciji kljun tako da ne lici na samu sebe, tonovi su odlicni, pa ne moze sve da bude vrh za male pare, bolja od mnogih Guerrini r.radova, pozzz.
HerrBG
16 basova
16 basova
Postovi: 20
Pridružio se: 14 Okt 2016, 10:32

Re: Procena vrednosti harmonike

Post od HerrBG »

Hvala Puno na savetima i mišljenju. Ja sam matori početnik, kao dete sam malo svirao harmoniku, roditelji mi uzimali nastavnika, ali sam posle dve godine prekinuo. Sada, kad već imam 40g, poželeo sam da se vratim, da učim, i da sviram za svoju dušu. Imate li da mi preporučite dobrog, metodičnog profesora?
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Procena vrednosti harmonike

Post od Koca »

Druze dok ne nadjes profesora koristi usporivac (pisano vec na forumu) i dobru volju, vec imas neku pocetnicku bazu za sviranje, svirka je zanat koji se krade, sigurno imas neke poznanike koji sviraju i napred. :harmonikas: Mnogo je dobrih harmonikasa bez skole ali sa izuzetnim telentom, kreni sa knjigom Marka Tajcevica Osnovi teorije muzike paralelno sa ucenjem preko usporivaca.
Evo odavno mi je zapala za oko ova Supita

http://www.kupujemprodajem.com/WELTMEIS ... -oglas.htm

ali ne znam nista o njoj, odi i probaj nemas druge. To sto je malo skuplja ima i opravdanja u estetici, korigujete malo cenu, unutra se vidi da je Supita imao sam je. Jednoga dana kad ti tehnika sviranja bude na visokom nivou odneses je da ti majstor omeksa klavijaturu ako je to potrebno. Aj srecno :svirac:
HerrBG
16 basova
16 basova
Postovi: 20
Pridružio se: 14 Okt 2016, 10:32

Re: Procena vrednosti harmonike

Post od HerrBG »

Hvala Koca. Poslušaću te.
HerrBG
16 basova
16 basova
Postovi: 20
Pridružio se: 14 Okt 2016, 10:32

Re: Procena vrednosti harmonike

Post od HerrBG »

Još jednom, veliko hvala. Ova knjiga je odlična!
biankoneri
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 10 Okt 2016, 13:42

Re: Procena vrednosti harmonike

Post od biankoneri »

šta je to usporivač,može da mi se objasni?
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Procena vrednosti harmonike

Post od dugmetarac78 »

Usporivac ili softwer za usporavanje muzike, ima ih koji rade samostalno kao player sa opcijom usporavanja, a ima i nekih tzv. Plugin opcije, dakle rade uz recimo Winamp player, i zove se chronotron, ima opciju usporavanja, ubrzavavanja i transponovanja tonaliteta. Odlican programcic.
Odgovori