Pomoc oko kupovine harmonike

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Manojlo
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 28 Apr 2011, 05:15

Pomoc oko kupovine harmonike

Post od Manojlo »

Pre svega veliki pozdrav svim ljudima dobre volje I ljubiteljima harmonike. Ja sam trenutno u fazi kupovine neke profesionalne harmonike pa se plasim da me neko ne nasamari nekim plagijatom, Naime, sviram dugo na Weltmaister Supita harmonici 120b 2 + 2 neka 2 klasa tonova cini mi se, ne razumem se puno. Cena koju ja trenutno mogu da priustim je do 2000e, malo sam trazio po internet I izgleda da za te pare ne mogu da kupim Guerini Superior 2 (koju svi hvale) ali sam naleteo na Superior 1 na portal Kupujem Prodajem koju covek ceni 2000e pa me zanima kakva je to harmonica, ima li neko iskustva sa istom ili savet za mene. Razgovarao sam sa covekom on je svira o d '70 I neke godine, rekao mi je da je original italijanska Superior 1 proizvedena '68 godine I da je prodaje jer ne moze vise da je svira, imao je infarct covek, operaciju 2 bajpasa I iz tog razloga je prodaje, dao mi je kao opciju da mu dam klavijaturu i doplatim jer bi voleo da moze da svirucka po zelji a da se ne napreze. Elem, mene zanima ako neko moze da me posavetuje i poduci sta da radim, stvarno ne bih voleo da se zaletim sa kpovinom i posle shvatim da sam pogresio. Svaki komentar je dobrodosao jer ja nemam bas nikakva iskustva sa harmonikama, ceo zivot sviram na Weltmaister Supita i to je to. Unapred se zahvaljujem svima na odvojenom vremenu u diskusiji, savetima i pomoci oko kupovine.

Ovde mozete pogledati model o kojem sam pricao:
http://www.kupujemprodajem.com/guerini- ... -oglas.htm

Srdacan pozdrav.
Manojlo
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Pomoc oko kupovine harmonike

Post od Koca »

Pozdrav!
Na ovom forumu ju bilo reci o tim harmonikama pa da se ne ponavljamo, ukratko Superior 1 je troglasna harmonika, vidi kompletan tekst, ukucaj na Google superior 1 i odvesce te opet na ovaj forum.
Manojlo
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 28 Apr 2011, 05:15

Re: Pomoc oko kupovine harmonike

Post od Manojlo »

Pozdrav I hvala puno na odgovoru! Pokusao sam pronaci neke informacije na ovom forumu o Superior 1 pre nego sto sam postavio temu ali nisam uspe, trazio sam u search baru I nije nista izbacilo, kucao sam sada I na guglu I ni jedan link ne vodi do teme o Superior 1, ne znam kako da pronadjem to, bio bih ti zahvalan ako znas gde se nalazi da mi prosledis link da procitam. Elem, kada sam razgovarao sa covekom pitao sam ga da li ima veliku I malu kabinu on mi je rekao da ima, pa evo da postavim dodatno glupo pitanje, ako harmonika ima I veliku I malu kabinu je l' to znaci da je cetvoroglasna ili ne? Ja sam to drzao za parameter da ukoliko ima da je cetvoroglasna. Hvala jos jednom na odgovoru I odvojenom vremenu. Srdacan pozdrav.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Pomoc oko kupovine harmonike

Post od Koca »

prestovivo
48 basova
48 basova
Postovi: 67
Pridružio se: 31 Jul 2015, 11:42

Re: Pomoc oko kupovine harmonike

Post od prestovivo »

Harmonika moze biti 1+2, dakle troglasna sa picollo izvan, i clarinet i basson kao dva glasa u kabini. U obrnutom slucaju, dakle 2+1, je umjesto male kabine, tj clarinete ubacen sopran.
2+2 ima sve navedene setove tonova, tj monoglasne registre, rako da je onda 4-glasna.
Imaju i kombinacije 3+1, 3+2 itd...
Odgovori