kuovina Siwa&Figli Super Quatro (dugmetara)

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
vidakvt
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 06 Sep 2011, 14:10

kuovina Siwa&Figli Super Quatro (dugmetara)

Post od vidakvt »

Lijep pozdrav svima!!!!

Evo ovako.....imam u planu kupovinu nove harmonike.

Razmišljam o Siwa super quatro ili Scandalli cromo 6 balkan dugmetari....

Molio bih vas da postavite komentare zašto DA ili NE kupiti navedeni instrumenat i koji je po vama bolji (kvalitetniji)

Unaprijed se zahvajujem
vidakvt
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 06 Sep 2011, 14:10

Re: kuovina Siwa&Figli Super Quatro (dugmetara)

Post od vidakvt »

evo upravo se upleo i settimio soprani artist 6
Korisnikov avatar
stoper
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: kuovina Siwa&Figli Super Quatro (dugmetara)

Post od stoper »

Pozdrav vidakvt...
Mislim da je bilo do sada dosta postova na temama o kupovini nove harmonike i ne bi ti bilo zgoreg da malo pregledaš te teme na forumu. Uglavnom, najbolje je rezervisati određeno vrijeme, ukoliko možeš, i onda obići par kompanija koje proizvode/prodaju harmonike koje te zanimaju, te iste probati.
Kupio sam prije nekih godinu i po dana Siwa&Figli Super Quattro Artist klavirnu harmoniku. Ne sviram profesionalno nego za svoju dušu, tako da se harmonika koristi u kućnim uslovima. Do sada sam zadovoljan i nemam niti ijedan problem sa harmonikom. Za dugmetare ne znam, ali koliko vidim ima dosta harmonikaša iz cijelog svijeta koji sviraju na Siwa&Figli harmonikama.
Nešto detaljnije sam pisao o mom iskustvu sa ovom harmonikom pa možeš pogledati moje ranije postove.
U svakom slučaju, za koju god harmoniku da se odlučiš, želim ti puno sreće i da budeš zadovoljan.
vidakvt
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 06 Sep 2011, 14:10

Re: kuovina Siwa&Figli Super Quatro (dugmetara)

Post od vidakvt »

je da...procitao sam dosta toga bas na ovom forumu i sve se uglavnom vrti oko toga da nove harmonike nisu dobre, nisu kvalitetne, nemaju dobar ton i tako dalje...dali je to samo zatucanost ili istina naj vjerovatnije nikada neću saznati...

Volio bih cuti i komentare nekih koji imaju scandali i kakva su iskustva sa njim.

Za settimio artist 6 ima tema gdje se pokazao odličan i isto tako u drugom slucaju da se raspada...
nije lak zadatak odlućiti se
Korisnikov avatar
stoper
48 basova
48 basova
Postovi: 48
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: kuovina Siwa&Figli Super Quatro (dugmetara)

Post od stoper »

Upravo zbog toga što si naveo, da neko hvali dok opet neko drugi kudi, veoma je bitno da probaš harmoniku.
To što mnogi govore da nove harmonike nisu kvalitetne kao stare je stvar subjektivnog mišljenja i obzirom da se radi o instrumentima, posebno kad se govori o tonovima, zvukovima, glasovima, nikada neće biti definitivno razjašnjeno. Neko voli rezak zvuk i glasnoću, neko voli mekane tonove i melankoliju koju oni proizvode. Moje je mišljenje da vjerovatno ne postoji harmonika koja na svim registrima daje zvuk koji će se jednoj te istoj osobi podjednako sviđati. Uglavnom su tu 4-5 registara koje ćeš mnogo češće koristiti od ostalih i to je opet subjektivna stvar. Ono što se objektivno može reći jeste mehanika, lakoća inicijacije tonova, odziv tipki/dugmića/basova na pritisak, koliko je potrebno uložiti truda da se zvuk proizvede i tako dalje. Eh, tu mislim da bi nove harmonike trebale imati prednost u odnosu na stare.
Što se tiče Siwa&Figli harmonike koju posjedujem, mogu odgovorno reći da se odaziva na svaki pokret, pritisak posebno kad se sviraju tehnički zahtjevnije dionice, npr. kod izvođenja trilera koji bi trebalo da zvuče kao da prsti u djelićima sekunde odskaću svirajući "Makedonsko oro".
Što se tiče novog Artist 6 modela Settimio Soprani, koga god da sam pitao za mišljenje svi su se složili da novi model nije na nivou starog. Ali obzirom da ti tražiš dugmetaru, za to ne znam... Ovo što sam napisao odnosi se na klavirne harmonike.
Odgovori