Molimo za savet oko kupovine harmonike

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Molimo za savet oko kupovine harmonike

Post od Koca »

Crvena Scandalli je original, ali troglasna.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: Molimo za savet oko kupovine harmonike

Post od alek »

Koca napisao:Pardon, evo jedne cetvoroglasne Scandalli sa izmenjenom deklom za koju vlasnik tvdri da je original i trazi 600e, svakako se moze probati. Ne znam o cemu se radi i u kakvom je stanju.

https://www.kupujemprodajem.com/Harmoni ... -oglas.htm
Imao sam ovakvu Scandalli. Ne znam kako se model tačno zove, ali prepoznajem po ovim registrima, 9 u primu i 2 u basu. Moja je bila crvena i imala je original deklu. Ovo je grom harmonika. Kad tad ću kupiti istu takvu, ubi me nostalgija :cry:
Korisnikov avatar
renatos
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 20 Feb 2018, 14:46
Lokacija: Zagreb

Re: Molimo za savet oko kupovine harmonike

Post od renatos »

Lijepi pozdrav svima,

molim vas za savjet. Dali je Weltmeister serino od 60 basova dobar za početnika ili je bolje uzeti jaču harmoniku u startu?
lp
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Molimo za savet oko kupovine harmonike

Post od Koca »

Za sam pocetak nije bitna jacina harmonike nego velicina da mali moze lepo da je drzi dok sedi i svira, i normalno da je ispravna, pa otom potom ako ima volje da uci dobice i bolju. Dzaba da sam ja mojoj cerki kupio neku kvalitetnu harmoiku kad ona nije htela da nastavi sa vezbom a harmonika nece sama da svira, pa jurim ja nju da vezba umesto ona mene da je ucim. A ja sam jurio tatu da me uci harmoniku i ako on svira gitaru i eto pocetne korake mi je pokazao kako je znao i umeo i ja eto sviram 44 godine a moja cerka je ucila 2-3 meseca i adios amigos. Pozdrav.
Korisnikov avatar
renatos
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 20 Feb 2018, 14:46
Lokacija: Zagreb

Re: Molimo za savet oko kupovine harmonike

Post od renatos »

Koca napisao:Za sam pocetak nije bitna jacina harmonike nego velicina da mali moze lepo da je drzi dok sedi i svira, i normalno da je ispravna, pa otom potom ako ima volje da uci dobice i bolju. Dzaba da sam ja mojoj cerki kupio neku kvalitetnu harmoiku kad ona nije htela da nastavi sa vezbom a harmonika nece sama da svira, pa jurim ja nju da vezba umesto ona mene da je ucim. A ja sam jurio tatu da me uci harmoniku i ako on svira gitaru i eto pocetne korake mi je pokazao kako je znao i umeo i ja eto sviram 44 godine a moja cerka je ucila 2-3 meseca i adios amigos. Pozdrav.
Hvala na odgovoru!
Odgovori